Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Transfer środków i blokada konta

Nowicjusz ✭

Wczoraj założyłem konto i dokonałem wpłaty 20 zł na swój rachunek Ad. Ot tak najpierw aby sprawdzić jak to wszystko działa. Jakby ruszyło, wpłaciłbym więcej. Dzisiaj rano sprawdzam pocztę, i widzę, że płatność została zaksięgowana, ale konto zostało zawieszone. WTF? chciałoby się rzec. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Transfer środków i blokada konta

Najlepszy Współtwórca

Szymon zerknij na ten artykuł https://support.google.com/adwords/answer/1704440?hl=pl

Cytat z niego:

"O czym warto pamiętać, dokonując płatności za pomocą tej metody:

• Wpłacasz dowolnie wybraną kwotę: Możesz wpłacić dowolną kwotę, o ile jest ona większa niż minimalna kwota transakcji w przypadku Twojej lokalizacji i waluty. Minimalna kwota wyświetli się w chwili dokonywania płatności."

A w przypadku Polski te minimum to 40 zł.

Screen Shot 12-15-15 at 10.11 AM.PNG

Konto zostało zawieszone z jakiegoś powodu. Ten powód powinien być podany i to powinno wyjaśnić całą sytuację.

Może chciałeś zareklamować jakiś produkt bądź usługę, która jest zabroniona w AdWords?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Nie widziałem takiej informacji, że minimum to 40 zł. Jednak to przez to konto zostało zablkowane? W pierwszym uzasadnieniu otrzymałem info o podejrzanych płatnościach na koncie. Konto nie jest zadłużone i dokonałem przedpłaty środków więc jak?
Co do usług to są to usługi transportowe - lokalne., więc też nie może być problemu.

Najlepszy Współtwórca
Czy używałeś na innym koncie kuponów AdWords?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Osoba która prowadziła konto mogła używać.

Najlepszy Współtwórca
Jeśli ktoś wcześniej nadużywał kuponów AdWords to może to być powodem zawieszenia konta.

Możesz zadzwonić do supportu adwords i upewnić się o co chodzi. Jeśli o nadużywanie kuponów to sprawa jest jasna.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dzwoniłem, odesłano mnie do wysłania e-maila do supportu. Oczywiście przychodzą odpowiedzi automatyczne. Wysłałem 3 wyjaśnienia i przyszły identyczne wiadomości.

Najlepszy Współtwórca
Ale dlaczego odesłali Cię do wysłania emaila?

Jeśli mówili coś takiego, że nie mogą podać Panu przyczyn zawieszenia ...

to niestety bardzo możliwe, że chodzi o kupony, ale poczekaj na wyjaśnienie od supportu

Masz kontakt z osobą, która prowadziła kampanię? Czy nie używała x kuponów na x kontach?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Odp. z suportu:

"Dziękujemy za cierpliwość podczas realizacji tego procesu. Nasi specjaliści ponownie sprawdzili Pana konto i potwierdzili naruszenie na nim zasad AdWords. Decyzja ta jest ostateczna, co oznacza, że konto nie zostanie ponownie aktywowane. Prosimy nie tworzyć dodatkowych kont AdWords, ponieważ one również zostaną zawieszone.

Nasz zespół pomocy nie będzie mógł podać Panu żadnych dodatkowych szczegółów tego zawieszenia.

Dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość."

Pieniądze wpłaciłem.. ch**, cisza, okradli i do kogo z tym się zgłosić?

Najlepszy Współtwórca
do osoby, która Ci prowadziła poprzednio kampanię i ładnie sobie z nią porozmawiaj co nawywijała

Tak zachowuje się support w przypadku poważnych naruszeń zasad AdWords w tym nadużycia związane z kuponami AdWords.
Dominik Myślak