Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozliczenie faktur Adwords - od podstaw

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Cześć,

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z adwordsem i prowadzeniem reklamy przez ten kanał , natomiast chciałbym uzyskać odpowiedź na kilka pytań.

1) Czy mogę prowadzić działania adwordsowe na swoim prywatnym, imiennym koncie google, a faktury mogą być wystawiane na dane obcej firmy?

2) Jak wygląda kwestia z fakturami? Czytałem gdzieś, że warto mieć VAT EU, żeby nie płacić podatku. Czy opłaca się posiadać ten numer, a jeżeli tak to gdzie się go wyrabia i ile się na niego czeka? Czy to jest zwykły **bleep** firmy z dodatkiem PL- czy coś innego?

3) Czy jeżeli używam na swoim koncie kodów rabatowych adwords, które są powszechnie dostępne i rozdawane przy zakupie różnego rodzaju usług, to czy one w jakiś sposób przeszkadzają w wystawieniu faktury?

4) Jakie są modele rozliczania faktur. Wiem, że jeden jest miesieczny (Czyli co miesiąc dostaję dokument na maila), a jakie są inne sposoby?

Dziękuję za wszelką pomoc!

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
czerwca 2016

Dot.: Rozliczenie faktur Adwords - od podstaw

Wschodząca Gwiazda
1. Załóż sobie konto MCK.
2. Tak warto mieć VAT EU i załatwiasz to w Urzędzie Skarbowym.
3. Kupony nie przeszkadzają w wystawieniu faktury.
4. Model rozliczeniowy sam musisz wypracować. Każdy ma swoej preferencje i priorytety. Ciekawy wątek o tym był nie dawno : https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Jakie-formy-rozliczenia-z-klientami-stos...

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
czerwca 2016

Wschodząca Gwiazda
1. Załóż sobie konto MCK.
2. Tak warto mieć VAT EU i załatwiasz to w Urzędzie Skarbowym.
3. Kupony nie przeszkadzają w wystawieniu faktury.
4. Model rozliczeniowy sam musisz wypracować. Każdy ma swoej preferencje i priorytety. Ciekawy wątek o tym był nie dawno : https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Jakie-formy-rozliczenia-z-klientami-stos...

Adaśko

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Adam odpowiedział, więc ja krótko Emotikon: Mrugający
1. Obecnie w Polsce nie są dostępne konta prywatne na osobę fizyczną. Konto i faktury muszą być na firmę. Może to być firma, dla której będziesz prowadzić obsługę AdWords (wówczas rozliczasz się z nimi jako osoba fizyczna tylko za prowadzenie konta jakimiś umowami zlecenie) a najlepiej gdy będziesz mieć działalność i tak jak sugeruje Adam założysz sobie MCK i będziesz miał możliwość fakturowania kosztów obsługi oraz ewentualnego refakturowania wpłat dla Google.
3. Kwota z kodu nie jest traktowana tak samo jak wpłata na konto, więc nie będziesz mieć problemu z fakturą na kwotę, która nie została wpłacona.

Przepraszam, jeśli to już wiesz, ale przy tej okazji dodam jeszcze, że jedna firma może wykorzystać tylko jeden kupon na nowe konto (bez względu na to, ile razy "zaczyna" swoją przygodę z AdWords). Dla innych kuponów również warto czytać informacje o tym, jakie są warunki ich wykorzystania.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński