Obecnie 171 forumowiczów jest online
Obecnie 171 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozliczenia

Nowicjusz ✭

Dlaczego na koncie znajduja sie kwoty euro?

Dowiedzielismy sie ze jezeli konto prowadzone jest w pln i platnosci od nas sa w pln to mozemy rozliczyc fv vat ue i brac kwoty pln. Jednakże patrzac na PL prawo jezeli na dokumencie ksiegowym sa kwoty euro powinny sie zgadzac. W przypadku wystawionych FV kurs euro jest brany nie z kursu NBP a innego. Kurs euro powinien byc zapisywany z NBP na 1dzien przed dokonaniem transakcji wiec wedle moich przemyslen nasze urzedy moga na te FV źle spoglądać Emotikon: Szczęśliwy

Jak udokumentowac rozliczenie wpłaty 1000 zł a wystawionej FV eu na kwote 90 zł ? Nie mamy umowy ani dokumentu potwierdzajacego taki model rozliczen. Przy wplatach prepaid powinna byc wystawiana od razu FV VAT. Wydaje mi sie ze na FV Vat UE powinna byc informacja o zaliczce lub pozostalej kwocie do rozliczenia a tego ewidentnie brak

Piotr
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Rozliczenia

Magister ✭
odsyłam do wątku na temat nowych faktur VAT: https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Nowa-faktura-VAT/td-p/20880

Pozdrawiam,
Karolina

Dot.: Rozliczenia

Najlepszy Współtwórca
Musimy uzbroić się w cierpliwość...
Dominik Myślak