AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 282 forumowiczów jest online
Obecnie 282 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przelew z innego konta

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

 

mam konto Adwords założone na swoją firmę, ale klient chce samodzielnie przelewać środki na numer bankowy podany w panelu. Nie korzystam z żadnych kuponów.

 

Czy  środki zostaną poprawnie dodane do mojego konta ? Nie będę miała z tego tytułu problemów ?

Wydaje mi się, że numer konta jest indywidualny dla każdego Adwords, więc nie powinno tu być żadnych wątpliwości.

 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Przelew z innego konta

Najlepszy Współtwórca
Dokładnie jest tak jak piszesz. Każde konto AdWords ma swoje subkonto, na które trafiają środki, także Klient może sam zasilać konto AdWords przelewem. Środki trafią na konto AdWords.
Dominik Myślak

Dot.: Przelew z innego konta

Nowicjusz ✭
A co zrobić w takim przypadku:

— Firma posiada swoje własne konto AdWords.
— Firma podpisuje umowę z Agencją, która realizuje jej kampanie reklamowe.
— Osoby z Firmy z różnych względów nie chcą bawić się w przelewy i chcą, by tym zajęła się Agencja.
— Firmie zależy — ze względu na trzymanie historycznych danych statystycznych kampanii — by wszystkie kampanie reklamowe były prowadzone z jej firmowego kont AdWords.

Jak w takim przypadku rozwiązać kwestie zasilania konta?

Będę wdzięczny za info.

Dot.: Przelew z innego konta

Wschodząca Gwiazda
W takiej sytuacji Agencja wystawia faktury Firmie za zasilenie konta AdWords i obsługę kampanii i dokonuje wpłat na konto AdWords firmy, ale najpierw zmienia dane do faktury na dotychczasowym koncie AdWords Firmy na swoje, by móc pobierać faktury na swoje dane.
Kampania dalej jest prowadzona na tym samym koncie, na którym była i wszyscy są zadowoleni Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Przelew z innego konta

Najlepszy Współtwórca
Kwestia dużego zaufania Emotikon: Szczęśliwy Bardzo często agencje płacą kartą, a do takich płatności obecna firma również by miała.

Mocno bym się zabezpieczył przed takim nieoczekiwanym przelewem z karty i mimo wszystko obecnym właścicielom konta przyznał dostęp Tylko do odczytu.
Dominik Myślak

Dot.: Przelew z innego konta

Nowicjusz ✭
Panowie, a czy tego nie można załatwić w ten sposób? Wg dokumentacji Google AdWords:

„Konto menedżera AdWords (MCK) to wszechstronne narzędzie do zarządzania wieloma kontami AdWords lub AdWords Express. Konto menedżera pozwala połączyć kilka kont i przeglądać je wszystkie w jednym miejscu. Konta menedżera to doskonałe rozwiązanie dla reklamodawców pośrednich, takich jak agencje czy profesjonalni marketerzy, a także dużych firm, zarządzających wieloma kontami.

i dalej:

„Dzięki płatnościom skonsolidowanym użytkownicy konta menedżera mogą połączyć wszystkie faktury z konta AdWords w jedną fakturę miesięczną, która pokryje koszty wszystkich kont uwzględnionych na koncie menedżera. Więcej informacji o płatnościach skonsolidowanych.” — Źródło: https://support.google.com/adwords/express/answer/2991564?hl=pl

Wynika z tego, że Agencja powinna mieć konto MKC, które będzie zasilane przez płatności skonsolidowane. Do tego MKC Agencji powinno być podczepione konto Firmy. Dzięki temu po odłączeniu konta Firmy od MKC Agencji dane statystyczne dotyczące historycznych kampanii zostaną na koncie Firmy.

Co Wy na to? Ktoś z Was działał wg takiego modelu?

Dot.: Przelew z innego konta

Wschodząca Gwiazda
Korzystanie z MCK przez Agencję i płatności skonsolidowane to dwie osobne sprawy. Dla Agencji najlepiej jest korzystać z konta MCK i tu nie ma specjalnych wymagań.

Natomiast jednym z wymagań by korzystać z płatności skonsolidowanych jest:
"Regulujesz płatności AdWords za pomocą fakturowania miesięcznego. Oznacza to, że masz w Google kredyt i opłacasz generowane koszty zgodnie z przyjętymi Warunkami korzystania z usługi. Jeśli nie korzystasz z fakturowania miesięcznego, być może spełniasz odpowiednie wymogi."
https://support.google.com/adwords/answer/2375371

A jeśli chodzi o fakturowanie miesięczne to:
"Z fakturowania miesięcznego możesz korzystać, jeśli Twoja firma jest zarejestrowana co najmniej od roku i wydajesz minimum 5000 USD miesięcznie (ta kwota może się różnić w zależności od kraju)."
https://support.google.com/adwords/answer/2393035?hl=pl

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Przelew z innego konta

Najlepszy Współtwórca
Jak najbardziej Agencja powinna mieć konto MCK i podczepione pod MCK każde konto Klientów - drzewo MCK nadrzędnego i podrzędnych według uznania i potrzeb.

Natomiast nie musisz mieć pod MCK płatności skonsolidowanych. Możecie rozliczać się normalnie - czyli każde konto osobno. Dlaczego o tym pisze? Bo, żeby stosować płatności skonsolidowane należy spełnić odpowiednie warunki. Spełniacie je?

Przeczytaj o tym tutaj https://support.google.com/adwords/answer/2375371?hl=pl

Może Ci się przydać też ten temat na forum https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zaawansowane-Funkcje-AdWords/Kilka-pytan-odnosnie-glownie-...
Dominik Myślak

Dot.: Przelew z innego konta

Nowicjusz ✭
Wszystko jasne. Wielkie dzięki za pomoc!