Obecnie 134 forumowiczów jest online
Obecnie 134 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z odzyskaniem doładowanej z góry płatności

Nowicjusz ✭

Cześć,

Dwa miesiące temu zarejestrowałem kupon 200zł na reklamę AdWords. Gdy wygenerowałem około 180zł kosztów Google zainkasowało z mojej karty kredytowej 102,38zł.

Powiedzmy, że jestem w stanie zrozumieć doładowanie z góry w przypadku płatności automatycznych jednak byłem w 100% pewien, że po natychmiastowej likwidacji konta kwota ta zostanie zwrócona a jedyne co przepadnie to pozostałe 20zł z darmowego kuponu.

Dzisiaj jednak dostałem odpowiedź, że pobrane z mojego konta środki zostały przeznaczone na spłatę kosztów reklam, a z kuponu zostało pobrane jedynie 85,55zł, pozostałe 114,45zł przepadło.

Zupełnie nie rozumiem tej polityki. To tak jakbym poszedł do sklepu z bonem zakupowym od pracodawcy a kasjerka pobrałaby jedynie 40% z bonu a resztę po cichu wyprowadziła mi z karty kredytowej.

Czy taka sytuacja jest w Waszej opinii normalna?

Problem z odzyskaniem doładowanej z góry płatności

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Maciej,

Wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Tutaj masz wszystko wyjaśnione:

https://support.google.com/adwords/answer/6388096

Tak naprawdę dziwię się, że kupon w ogóle został aktywowany - w mojej opinii nie powinien.

Kupony działają na zasadzie bonusu za wydane środki. Wydasz 200 dostaniesz X.

A ty wydałeś mniej niż 200 więc nie spełniłeś warunku promocji.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”