AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 161 forumowiczów jest online
Obecnie 161 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Powiadomienia o konczacym sie budzecie - problem?

Student ✭

Witajcie,

Wyzale sie tutaj i zapytam - bo moze komuś to też doskwiera.

Od jakiegoś miesiąca, dwóch - już prawie połowa moich klientów, regulujących płatności (przedplata - karta lub przelew) skarży się na maile, które informują o wyczerpującym się budżecie lub wyczerpaniu budżetu reklamowego.

a/ Kiedyś powiadomienie o wyczerpującym sie budżecie przychodzilo na 200-400 zł przed zakonczeniem. Roznie od stawki dziennej, ale zwykle było to nie później niż na 2-3 dni przed terminem wyczerpania się budżetu (ostatni przypominacz).

b/ Natomiast mail o wyczerpanym budżecie i niewyświetlaniu reklam - najpozniej 24 godziny po tym fakcie.

TERAZ zas jest tak, że

a/ maile przychodza, ze budzet sie wyczerpuje albo 2-3 dni po wplacie, albo na dobre 2 tygodnie przed wyczerpaniem budzetu. Przewaznie 2-3 razy przychodza maile "konczy sie budzet" gdy nie wyczerpala sie nawet polowa wplaconego dopiero co budzetu. Bez wzgledu na to, czy wplata to bylo 500 zł czy 5000 zł. Potem cisza... cisza... cisza, az wtem...

b/ ...przychodzi mail o tym, ze budzet sie wyczerpal ... 3-4 dni po tym jak sie wyczerpal.

Zdecydowanie ta sytuacja jest niekomfortowa dla wszystkich. Bo ja to jeszcze zagladam do panelu i widze, ze "oho budzet mi sie konczy choc mail nie przyszedl".

Ale od klientow, ktorzy sami (przed)placa dostaje co chwile takie maile:

"Reklamy mi się przedwczoraj skończyły, bo jest brak środków na koncie. Dzis późnym popołudniem dostałem maila, ze reklamy zostały wstrzymane i od razu zrobiłem przelew.
Kiedyś mi przychodziły maile o niskim stanie konta jak zostawało ok 300zl. Teraz dostaję jak jest jeszcze ok 900-1000zl na koncie czyli zaraz niemal po wplacie, a potem nic."

Klient dostal maila 3 dni po tym jak sie mu budzet skonczyl - 3 dni byl bez reklam bo nie dostal stosownej informacji!

itd - nie bede przeklejal wszystkich.

Nie we wszystkich przypadkach "czuc" od razu, ze reklamy sie nie wyswietlaja. W sklepie - czujemy - bo spada sprzedaz. Choć w innym, gdzie 2/3 sprzedazy pochodzi z organiki a na dodatek zalezy od pogody na zewnatrz Emotikon: Mrugający to juz nie jest wiadomo po ilosci zamowien, czy reklamy siadly.

Wiem, wiem, mozna sobie ustawiac dodatkowe alerty - ale po to byly kiedys sprawnie dzialajace powiadamiacze, zeby nie dublowac ich alertami.

Wiec Google Team - gorąca prośba, zrobcie cos z tym Emotikon: Smutny

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Powiadomienia o konczacym sie budzecie - problem?

Magister ✭ ✭ ✭
Witaj Wojtku,

dzięki za poruszenie tego tematu, chętnie przekażę dalej. Jest to niestety problem dotyczący większej liczby kont. Z tego, co się dowiedziałam, to praca nad tym jest w toku, ale nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi, co do daty rozwiązania tego problemu. Póki co pozostają chyba niestety dodatkowe alerty. Mam nadzieję, że problem zostanie jednak w końcu rozwiązany.

Wielkie dzięki za przedstawienie tego problemu i jego skutków.
Pozdrawiam,
KarolinaP

Student ✭

Emotikon: Szczęśliwy

Fakt, dotyczy wiekszej ilosci kont, to calkowita racja. Ale moze uda sie go rozwiazac jakos Emotikon: Szczęśliwy

Do pozostalych - dopisujcie sie tutaj (moja prosba) jesli macie podobne problemy lub wiecie ze ktos ma podobne problemy. Żeby nie bylo, ze tylko mnie to przeszkadza Emotikon: Szczęśliwy A w społęczności siła Emotikon: Szczęśliwy

Magister ✭ ✭ ✭
Całkowicie się zgadzam i także zachęcam do dopisywania się do wątku lub do pisania o innych przeszkadzających problemach. Na bieżąco przekazuje informację dalej do inżynierów. Nie mam zbyt dużej siły sprawczej, jeśli chodzi o dostarczenie samego rozwiązania, ale im więcej mam przykładów i argumentów, tym łatwiej coś zdziałać.

Zatem całkowicie podpisuję się pod hasłem Wojtka "w społeczności siła" Emotikon: Szczęśliwy Bo w jaki inny sposób mamy się dowiedzieć o różnych nieprawidłowościach, jak nie od Was Emotikon: Szczęśliwy

Dziękuję,
KarolinaP

Student ✭

Hihi, aktywność niczym w sprawie "internauci kontra ACTA" Emotikon: Mrugający

Swoją drogą opoznienia mailowe dotycza takze tego forum - wlasnie dostalem powiadomienie, ze ... 21 listopada zamieszczono w sledzonym temacie wiadomosc czyli pierwsza odpowiedz Karoliny Emotikon: Szczęśliwy

Tydzien? Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Magister ✭

U siebie takich opóźnień nie odnotowałem. Nie mam problemu też z powiadomieniami na forum, które właściwie są w mgnieniu oka. Może jest to problem techniczny z konfiguracją poczty na serwerze, dns czy filtru antyspamowego ?

Student ✭

Dzis powiadamiacza o Twoim wpisie dostalem w minute. Tu faktycznie moze byc czkawka po stronie serwera czasem (jak cos robia, zmieniaja)

Co do AdWords (powiadomien) to inna sprawa, bo dotyczy roznych serwerow (h...pl, n...pl, s...h...pl jak i nawet zagranicznych) gdzie problem zglaszali mi klienci.

Fakt, ze na niektore konta powiadamiacze AdWords docieraja we wlasciwym momencie, szybko.

Student ✭
Nie chce zapeszyć, ale automagicznie informacje zaczely sie pojawiac migiem, tzn najpozniej dzien po wyczerpaniu budzetu Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
A jednak nie. Ale jak jeszcze nie spie to pomarudze...

"Some AdWords campaigns have ended"

i byloby fajnie gdyby nie to, ze dostalem pare takich maili z czego 2 dotyczyly kampani, ktore SKONCZA SIE za 5 dni, oraz dwa inne dotyczace kampanii które SKONCZYLY SIE (czyli dobrze) ale ponad 2 tygodnie temu...

Emotikon: Smutny

Nowicjusz ✭ ✭
Dopisuję się. Zdecydowanie najbardziej brakuje mi mozliwości samodzielnego ustawienia kwoty, po osiagnięciu której będzie wysyłane do mnie powiadomienie o konieczności zrobienia przelewu.

Nowicjusz ✭

Witam,

Coś się ruszyło w tym temacie? Ostatnie powiadomienie mam z 18.03.2014.

Najlepszy Współtwórca
a może wpłacasz wcześniej na konto niż kończący się budżet? Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak