Obecnie 226 forumowiczów jest online
Obecnie 226 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Potwierdzenie zaksięgowania wpłaty a informacja o odrzuceniu przelewu

Nowicjusz ✭

Witam, 

na moim koncie AdWords dokonałam płatności za kampanie. Jako że moja karta debetowa wielokrotnie była odrzucana, wykorzystałam inną kartę debetową niż ta na którą było zakładane konto. Płatność została dokonana, dostałam potwierdzenie zaksięgowania wpłaty przez google, saldo mojego konta wynosiło 0,00 zł. Następnie usunęłam tą kartę z konta google aby z niej nie były pobierane pieniądze a kampanie wstrzymałam. Następnego dnia dostałam informację, że pieniądze nie zostały jednak przelane, a kwota, którą zapłaciłam jest zablokowana na moim koncie bankowym. Nie rozumiem tej sytuacji, gdyż najpierw dostaje powtierdzenie dokonania zapłaty a następnie, informacje, że jednak nie zapłaciłam. Jak rozwiązać tą sytuację?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Potwierdzenie zaksięgowania wpłaty a informacja o odrzuceniu prz

Nowicjusz ✭ ✭
Jeżeli dokonasz wpłaty i środki pojawią się na Twoim koncie AdWords i od razu usuniesz kartę to transakcja może zostać odrzucona. Wpłać jeszcze raz tą samą kartą i nie usuwaj jej od razu z konta AdWords.

Nowicjusz ✭
czyli mam drugi raz zapłacić? a co z pieniędzmi, które zostały zawieszone na moim koncie bankowym? Czy zostaną zwrócone?

Najlepszy Współtwórca
Jest to specyficzny przypadek. Najlepiej by było, żebyś zadzwoniła do supportu adwords i podpytała o procedurę w tej sprawie - będą widzieli co się dokładnie stało z pieniędzmi.

Natomiast jeśli sama byś chciała to rozwiązać to możesz dodać tą kartę, jak sugerował Sławomir, i dodać np 40 zł (to minimalna wplata). Poczekaj aż wpłyną na konto - karty nie usuwaj. Zobaczysz czy dojdą również te zablokowane środki.

Nie miałem nigdy takiego przypadku, więc mocno teoretyzuje. Ponownie sugeruję kontakt z supportem AdWords - doradzą.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Miałem kilka takich przypadków ze swoimi klientami. Blokada ze środków na karcie zostanie ściągnięta - nie znikną :-). Nie poniesiesz kosztów dwukrotnie.

Najlepszy Współtwórca
Sławomirze przeczytaj proszę te wskazówki dla forum adwords https://www.pl.adwords-community.com/t5/custom/page/page-id/Zasady - dział Dodawanie postów – szczegółowe wskazówki
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Sławomir - w nawiązaniu do tego, co napisał Dominik - zmień swój podpis, bo aktualnie używany narusza zasady forum (Unikaj autopromocji).
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Spoko, usunięte. Dzięki za uwagę