Obecnie 168 forumowiczów jest online
Obecnie 168 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Poprawienie faktury

Nowicjusz ✭

W wystawionej fakturze mam mały błąd, chodzi generalnie o literówkę w adresie firmy. W systemie adwords błąd został poprawiony ale faktura jest błędna.

Jest możliwość poprawienia faktury?

Jest to Styczniowa faktura.

ps. jak system generuje fakturę? Po prostu robi to automacztynie wykorzystując podane dane na koncie w ostatnich dniach miesiącą? gdyby pod koniec miesiąca dane firmy były poprawne, wtedy faktura też była by właściwa?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Poprawienie faktury

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Niestety nie ma możliwości korekty już wystawionych faktur.

Jeżeli była literówka i została poprawiona, będzie to widoczne w fakturze wystawionej w kolejnym miesiącu. To automat.

Najlepszy Współtwórca

A ja na Twoim miejscu zaryzykowałbym w tej chwili i wysłał zapytanie do supportu adwords. Wiele się zmieniło w samej obsłudze Użytkowników to może i tu wyszli na przeciw. Warto spróbować, ale nie zapomnij napisać o rezultacie próby.

W 75% jestem neistety przekonany, że będzie tak jak pisze Krzysztof. Ujme to tak, gdybym ja teraz miał błędną fakturę to spróbowałbym uzyskać korektę od Google.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Niestety, do tej pory nie dało się uzyskać korekty faktury.

Dodatkowo do niedawna było tak, że zmiany w danych rozliczeniowych były przetwarzane dopiero przy okazji wpłaty na konto.

Czyli nawet jeśli się zmieniło dane na początku miesiąca, ale w miedzy czasie nie było żadnej wpłaty na konto adwords, to na początku następnego miesiąca dane nadal były stare.

Nie jestem pewna jak jest teraz, ale chyba jest to już zmienione.

Magister ✭ ✭ ✭
Przypadkiem trafiłam na ten stary wątek i postanowiłam dopisać małe sprostowanie dla potomnych Emotikon: Szczęśliwy Otóż od pewnego czasu istnieje już możliwość dokonywania zmian na fakturze za pomocą tzw. noty korygującej. Notę można pobrać w formacie .pdf bezpośrednio z poniższego artykułu:
https://support.google.com/adwords/answer/173693?hl=pl (paragraf "Zmiany w fakturze", a następnie opcja "Zmiana innych danych")

Pozdrawiam,
KarolinaP

Najlepszy Współtwórca
dobrze wiedzieć Emotikon: Szczęśliwy będzie na pewno dla potomnych
Dominik Myślak