Obecnie 314 forumowiczów jest online
Obecnie 314 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Płatności w Adwords w przedpłacie kartą kredytową

Nowicjusz ✭

Witam,

czy ktoś testował płatność adwords w przedpłacie ale kartą? Jak to wygląda w praktyce? Czy można ustawić automatyczne ściąganie płatności z karty ale właśnie z góry na określoną kwotę? Jeśli nie to czy za każdym razem jak środki będą na wyczerpaniu to trzeba wpisywać kwotę i dane karty czy robi się to jednym kliknięciem?
Pytam o to dlatego, że docelowo chcę by środki były ściągane z karty automatycznie (czy to z góry czy z dołu o ile jest taka opcja) ale na początek wolę przedpłatę przelewem na jakąś większą kwotę by na dłużej mieć spokój. No ale z tego co wyczytałem tu: https://support.goog...er/3122375?rd=1 nie ma opcji zmiany terminu płatności a jedynie formę. Zatem jeśli chcę najpierw testować przedpłatę na większą kwotę to będę jak rozumiem musiał przy tym zostać i jedynie będę mógł zmienić na kartę. Zastanawiam się czy później nie będzie zbyt uciążliwe. Oczywiście pewnym rozwiązaniem jest założenie dwóch kont i później przenieść kampanię ale tego wolałbym uniknąć bo wiąże się to znów z łączeniem z GA no i budowaniem historii konta od nowa.

Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz S
września 2015

Dot.: Płatności w Adwords w przedpłacie kartą kredytową

Magister ✭

Przy płatności w góry nie trzeba za każdym razem wprowadzać danych karty. Podajesz kwotę i dołądowanie trafia na konto. Plusy takiego rozwiązania to 100% kontrola nad środkami przeznaczonymi na AdWords. Minus to niestety zdarzające się opóźnienia w księgowaniu płatności sięgające w moim przypadku 36 godzin (choć z reguły to kilka godzin). Tak więc chcąc utrzymać emisję reklam bez przerwy należy stosować żelazną dyscyplinę i odpowiednio wcześniej uzupełniać środki na koncie. 

Płatności automatyczne pozwalają zająć się bardziej produktywnymi czynnościami - jako, że system dba o regulowanie płatności. @Dominik wspomniał o prograch, o których powinieneś pamiętać.  Dobrze skonfigurowany budżet dzienny nie przyniesie nam niespodzianek. Jeśli  jednak jest mocno poza szacowane kliki ze względu na niespodziewane czynniki,  warto ustawić regułę automatyczną, która będzie sprawdała koszty z ostatnich dni i wysyłała e-mail, jeśli budżet zostanie przekroczony. Płatności automatyczne są płatnościami z dołu, ale uwaga, można wymusić płątność na dowolną kwotę z góry (wtedy pojawi się kredyt do wykorzystania na koncie). 

Przy płątności automatycznej:

Zrzut ekranu 2013-10-24 o 00.01.39.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Dominik Myślak (Najlepszy Współtwórca)
września 2015

Magister ✭

@Dominik. W płatnościach automatycznych jest możliwość wywołania płatności ręcznej. Ma to oczywiście wpływ na wystawioną fakturę na koniec miesiąca przez Google.

Zrzut ekranu 2013-10-24 o 08.33.44.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Witaj
przede wszyskim, ze względu na zmiany płatności nie ma co zmieniać konta- z tego co twierdzi google historia ma spore znaczenie dla jakości konta

chyba sam sobie tworzysz problemy- jeżeli chcesz zeby google pobierało Ci automatycznie środki to czemu od razu nie włączysz tej opcji i po problemie.

mi na jednym z kont od początku pobierało z karty automatycznie, jakiś czas temu pojawił się błąd techniczny na nim i płatności automatyczne nie działaja, ale sam ręcznie mogę dokonywac płatności tą kartą.

Najlepszy Współtwórca

Masz możliwość dokonywać płatności kartą z góry jak i z dołu.

Płatność z góry jest bardzo wygodna. Dodajesz raz kartę i używasz jednej kwoty...  po skończeniu się środków wchodzisz tylko w zakładkę płatności >> dokonaj płatności - zaznaczasz odpowiednie opcje i zapłać. 3-5 kliknięć.

Płatności automatyczne są dobre jeśli wiesz, że kampanie będziesz prowadził x czasu... ale musisz wiedzieć jak dokładnie następuje pobranie z konta. Więcej o automatycznych platnościach i progach rozliczeniowych tutaj.

Dominik Myślak
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz S
września 2015

Magister ✭

Przy płatności w góry nie trzeba za każdym razem wprowadzać danych karty. Podajesz kwotę i dołądowanie trafia na konto. Plusy takiego rozwiązania to 100% kontrola nad środkami przeznaczonymi na AdWords. Minus to niestety zdarzające się opóźnienia w księgowaniu płatności sięgające w moim przypadku 36 godzin (choć z reguły to kilka godzin). Tak więc chcąc utrzymać emisję reklam bez przerwy należy stosować żelazną dyscyplinę i odpowiednio wcześniej uzupełniać środki na koncie. 

Płatności automatyczne pozwalają zająć się bardziej produktywnymi czynnościami - jako, że system dba o regulowanie płatności. @Dominik wspomniał o prograch, o których powinieneś pamiętać.  Dobrze skonfigurowany budżet dzienny nie przyniesie nam niespodzianek. Jeśli  jednak jest mocno poza szacowane kliki ze względu na niespodziewane czynniki,  warto ustawić regułę automatyczną, która będzie sprawdała koszty z ostatnich dni i wysyłała e-mail, jeśli budżet zostanie przekroczony. Płatności automatyczne są płatnościami z dołu, ale uwaga, można wymusić płątność na dowolną kwotę z góry (wtedy pojawi się kredyt do wykorzystania na koncie). 

Przy płątności automatycznej:

Zrzut ekranu 2013-10-24 o 00.01.39.png

Najlepszy Współtwórca
Adrian chciałeś chyba pokazać screen z płatności ręcznej kartą - przedpłata.
Dominik Myślak
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Dominik Myślak (Najlepszy Współtwórca)
września 2015

Magister ✭

@Dominik. W płatnościach automatycznych jest możliwość wywołania płatności ręcznej. Ma to oczywiście wpływ na wystawioną fakturę na koniec miesiąca przez Google.

Zrzut ekranu 2013-10-24 o 08.33.44.png

Najlepszy Współtwórca
tak tak, wiem, ale sądziłem, że chcesz pokazać jak działa płatność ręczna...
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Jeśli płatności automatyczne z zasady są płatnościami z dołu to w takim razie czy możliwe jest przejście z płatności przelewowej z góry na płatności automatyczne jeśli te wybierze się jako pierwsze? W tej sytuacji rozumiem, że nie.

[ Edytowane ]
Magister ✭

Nie ma możliwości zmiany płatności z góry na płatność automatyczną lub na odwrót (bez względu czy jest to kata czy przelew).

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zerknijcie na ten wątek supportu i cytat z https://support.google.com/adwords/answer/3122375?rd=2:

"Zmiana formy płatności

Zmiana formy płatności może ułatwić opłacanie kosztów AdWords. W każdej chwili możesz przełączać konto pomiędzy dostępnymi opcjami płatności po wykonaniu usługi lub opcjami przedpłaty. Nie możesz jednak zmienić opcji płatności po wykonaniu usługi na opcję przedpłaty ani na odwrót." - ja go trochę nie rozumiem.

Do tego na koncie można przerzucać sposoby płatności

ScreenShot301.jpg

Dodatkowo instrukcja jak przełączać płatności samodzielne i automatyczne.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Magister ✭

(edit)

@Dominik: Dobre. Trzeba faktycznie przełożyć to na Polski. 

W każdej chwili możesz przełączać konto pomiędzy dostępnymi opcjami płatności po wykonaniu usługi

(...)
W Polsce tylko karta kredytowa. Kiedyś z ciekawości przeklikałem resztę świata i wyglądało to podobnie. 

(...)

lub opcjami przedpłaty.

Czyli między przelewem a płatnością kartą. 

Metody płatności można faktycznie przerzucać, ale chyba tylko w ramach AdWords Express, z którego muszę się przyznać, nie korzystam. Głosu więc nie zabieram. Nie trafiłem na swoich kontach opcji zmieny płatności. 

Najlepszy Współtwórca
screen, który wrzuciłem jest z jednego z kont (zwykłych kont adwords) i ewidentnie można zmienić formę płatności.
Dominik Myślak

Magister ✭

Pewnie kulą w płot ale znalazłem taki wpis (mocno zakurzony) i dotyczy on kont UK:

• Switch between automatic and manual payments. You now have the option to use either one.

http://adwords.blogspot.com/2011/02/more-control-and-flexibility-with-new.html

Nie mam koncepcji skąd taka opcja.

Nowicjusz ✭

"Zmiana formy płatności może ułatwić opłacanie kosztów AdWords. W każdej chwili możesz przełączać konto pomiędzy dostępnymi opcjami płatności po wykonaniu usługi lub opcjami przedpłat" - ja to właśnie rozumiem tak, że można się przełączać pomiędzy różnymi opcjami płatności czyli np. karta,przelew itp. w ramach każdej z opcji czyli przedpłaty i po wykonaniu usługi. Czyli pomiędzy formami płatności ale nie czasem płatności i stąd to moje pytanie. Ogólnie strasznie dziwnie to jest napisane.

Najlepszy Współtwórca
Konrad O tylko przeczytaj cały cytat - w dwóch zdaniach jest zaprzeczenie każdego z osobna... według mnie to błąd w tłumaczeniu jakiś, ale z poziomu konta można zmienić formę płatności.
Dominik Myślak