Obecnie 182 forumowiczów jest online
Obecnie 182 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Płatności ? Jaka jest rzeczywista kwota mojej kampanii ?

Nowicjusz ✭ ✭

Witam. Kilka dni temu, a własciwie w sobote pierwszy raz skorzystałem z usług kampanii video i jego promowania. Ustaliłem na poczatek budżet 30 zł za cała kampanie. Za dzień wychodziła kwota 2 zł z groszami. I teraz moje pytanie. W płatnościach, saldo wynosiło dziś ponad 7 zł - i to by było w porządku. Ale juz w statystykach gdzie wyświetlja sie obejrzenia których na dzień dzisiejszy było 2649, obok w rubryczce śr. CPV 0,04 ZŁ I OBOK JEST łączny koszt gdzie wyświetla się suma 111,35 ? Czy to oznacza że moja aktualna kwota do zapłaty za reklame po 3 dniach wynosi juz 111,35 zł ? Pytam poniewaz mnie to pzrestraszyło. Do końca kampanii jeszcze ok 10 dni, więc musiałbym zapłacic za to ok 1000 zł o ile nie więcej. Jest to dla mnie na dzień dzisiejszy dośc astronimiczna kwota tak więc proszę o natychmiastowa odpowiedź która kwota jest kwota rzeczywista która powinienem brac pod uwagę ?!

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Płatności ? Jaka jest rzeczywista kwota mojej kampanii ?

Wschodząca Gwiazda

Ustaliłes budżet dzienny na poziomie 2zł czy 30zł? Bo jesli podczas konfiguracji kampanii ustaliłeś budżet dzienny 30zł to wszystko by się zgadzało. 

Ze względ na nierównomierność ruchu budżet ten moze być zwiększany nawet o 20%.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Jak masz zdefiniowany sposób płatności (karta/przelew, płatności automatyczne kartą) i co widnieje w Płatnościach w kolumnie "Obciążenia" dla poszczególnych dni?

Czy ta kampania video jest jedyna aktywną kampanią na koncie?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Ustaliłem budżet kampanii na 30 zł. Wyświetlało się, że budżet dzienny wynosi 2,14 zł.

W obciążeniach płatności widnieje :

17 mar2,21 6,12
16 mar2,57 3,91
15 mar1,34 1,34
1 mar
Saldo początkowe

0,00

Inaczej sprawa ma się tutaj (kampanie póki co wstrzymałem bo gdyby kwota 113 zł była faktyczną kwota do zapłaty to na koneic kampanii zbankrutowałbym ):

KampaniaStan     BudżetWyświetleniaObejrzenia    Śr. CPV     Łączny koszt     Kliknięcia do witryny     Procent odtworzenia     
Miniatura    Film wideo     25%50%75%100%
Na tym koncie nie ma aktywnych kampanii wideo. Aby utworzyć kampanię, kliknij powyżej „+ KAMPANIA”.
  Łącznie – wszystkie włączone kampanie wideo  000,00 zł0,00 zł00%0%0%0%
  Łącznie – wszystkie kampanie wideo 0,00 zł/dzień12 5332 7040,04 zł113,56 zł34214%8%6%6%
  Łącznie – wszystkie kampanie inne niż wideo 0,00 zł/dzień00,00 zł
  Łącznie – wszystkie kampanie AdWords 0,00 zł/dzień12 533113,56 zł
Liczba wierszy: 10153050100 
1 – 0 z 0

Dodać pragne również iż dziś dzwoniłem do google adwords. Co mnie najbardziej irytuje to fakt, że żaden z dwóch pracowników nie udzielił mi wyczerpującej informacji. Odniosłem wrecz wrażenie że oni sami nie do końca wiedż "co jest pięć". Tak więc w dalszym ciągu siedzę z myślą jaka kwota płatności mnie obowiązuje... czy to jest kwota saldo z płatności czy kwota z rubryki która zamiesiłem w poście powyżej. Płatności ustawione mam automatycznie więc nie chciałbym później zobaczyć niemiłej niespodzianki po wejściu na swoje konto. I teraz ejszcze ostatnie pytanko . Czy jest możliwość zmiany formy płatności z automatycznej na przelew ?

Profesjonalista ✭
jeśli chodzi o zmianę formy płatności odpowiedź znajdziesz tu:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Zmiana-formy-p%C5%82atno%C5%9Bci-w-konci...

Wschodząca Gwiazda
Wprawdzie tabela się trochę rozjechała, ale wynika z niej, że masz do zapłaty 113 zł za kampanię. Wynika z tego, że budżet dzienny ustawiłeś na poziomie 30 zł.

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

2 lata temu miałem podobną sytuację. Pomoc napisała:

Pragnę potwierdzić, że przekroczenie budżetu na Pana koncie w kampanii testowa yt nie zostało uwzględnione w Płatnościach. Całkowity koszt za tę kampanię wygenerowany 10 lipca to 2.40PLN(2PLN plus 20% dopuszczalne dzienne przekroczenie budżetu). Wstrzymanie przez Pana kampanii spowodowało, że koszt ten nie został poprawnie zaktualizowany w statystykach danego dnia.

Budżet 2 zł/dzień przekroczony dwukrotnie do 4,23 zł - statystyki AdWords dla Wideo

testowayt.png

Faktyczne obciążenie wyniosło 2,4 zł, czyli 20% powyżej maksymalnego budżetu dzienngego, co jest zgodne z zasadami

obciazenia.png

Także wiargodne są dane z zakładki płatności. Wydatki dzienne nie mogą przekroczyć 20% powyżej deklarowanego budżetu dziennego.

Wschodząca Gwiazda

Mam pytanie w jaki sposób określiłeś budżet na całą kampanię? Czy coś takiego jest  w ogóle możliwe? Wszędzie do tej pory spotkałem się tylko i wyłącznie z określeniem budżetu dziennego.

Gdzie ci się wyświetlało, że budżet dzienny wynosi 2,14?

I dlaczego w płatnościach w kolumnie obciążenia są kwoty w okolicach 2zł, a w statystykach łącznie 113?

Czy ktoś potrafi to racjonalnie wytłumaczyć?

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

Również czekałem na odpowiedzi na pytania Marcina...

Tak jak napisała Paulina i Marcin. Ustawiłeś budżet w wysokości 30 zł. Sprawdź to na widoku wszystkich kampanii w kolumnie budżet bądź wejdź w ustawienia konkretnej kampanii w sekcji budżet. Jeśli widnieje tam 30 zł to ustawiłeś budżet dzienny na poziomie 30 zł. W tym miejscu powieneś ustawić 1 zł budżet i wtedy miałbyś budżet miesięczny na poziomie 30 zł - tylko pytanie po co? To zbyt mały budżet na poprowadzenie kampanii.

To co Ci się wyświetliło, że "2 zł z groszami" to zapewne opcja automatyczna kosztu za kliknięcie - nie przyszło Ci do glowy, że 2 zł z groszami x 30 dni to ponad 60 zł? Czyli nadal to nie jest Twój ustalony budżet.

Koszt jaki widnieje w tabeli to zapewne koszt za ponad 3 dni wyświetlania reklam. Pozostałe dane też się zgadzają...  2649 obejrzeń x 0,04 CPV daje ponad 105 zł (ale tu dane może nie były pełne w danym momencie jak wklejałeś pierwszy post.

Jak dla mnie wszystko się zgadza. Budżet dzienny ustawileś na 30 zł. Kampania trwała 3 dni i koszt jej wyniósł ponad 111 zł.

Jeszcze raz zadam pytanie odnośnie sensu puszczenia kampanii za 30 zl/miesiąc gdzie jak widzisz oglądalność jest o wiele większa i przy budżecie 30 zł/miesiąc będziesz tracił ruch. Czy chciałeś przetestować tą formę reklamy?

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Doszły wypowiedzi... czy możesz zerknąć w kolumny w podsumowaniu kampanii (czyli widok wszystkich kampanii) jaki masz ustawiony budżet? Bo jeśli 30 zł to wszystko jasne. Jeśli faktycznie miałeś ponad 2 zł to i tak mi się nie trzyma kupy, bo przecież chciałeś budżet miesięczny 30 zł a nie 60 zł.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Prosze bardzo. W opcjach youtube.

PROMUJ.

Ile chcesz wydać?

Kwota, którą podasz poniżej, pomoże określić szacunkową liczbę wyświetleń Twojej reklamy wideo. Koszt jednego wyświetlenia jest ustalany w systemie aukcyjnym. Budżet zostanie podzielony równo na cały okres kampanii.

Budżet

Budżet kampanii ( I mamy rozwinięcie w którym wybieramy albo budżet kampanii albo budżet dzienny)

złoty polski (PLN zł) - a tu ustalamy kwote któregos z powyższych wyborów. Tak więc cięzko to skminic. Ja jestem w temacie absolutnym laikiem ponieważ dopiero zaczałem sie w to bawić, ale niepokoi juz fakt że dwoje pracowników adwords również nie koniecznie miało pojęcie o tym dlaczego w  tej rubryce wyswietla sie taka kwota. Miejmy nadzieje, a juz ja najwieksza ze uzyskam od nich logiczna odpowiedź a tym bardziej, że nie chodzi o kwote 113 złociszy Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda

Teraz chyba wszystko jasne. Paul utworzyl kampanię poprzez kreator w YouTube, a tam faktycznie jest możliwość wybrania budżetu całej kampanii lub budżetu dziennego. Rozumiem, że kampania miała się wyświetlać przez 14 dni. 14x2,14 = 29,96 czyli około 30zł.

Jeśli po zalogowaniu na konto AdWords po wejściu na kartę Ustawienia w kolumnie budżet widnieje u ciebie 2,14zł/dzień to znaczy, że taki jest faktyczny budżet dzienny kampanii i tyle średnio powinny wynieść twoje maksymalne obciążenia, co zgadzało by się z tym co widnieje w kolumnie Obciążenia w płatnościach. I myślę, że to są twoje faktyczne wydatki.

Dalej nie rozumiem jednak czemu w kolumnie "Łączny koszt" pokazuje się kwota 113,56 zł?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Dokładnie tak ! Wszystko było objasnione prosto i wyraźnie. Kampania przewidzaina została na 14 dni i budżet całej kampanii (nie dziennej) ustawiłem na złotych 30. Tak wiec bardzo mnie dziwi obecność kwoty 113 złotych w kolumnie:

Łączny koszt : Kolumna "łączny koszt" pokazuje koszt twoich reklam video.

Wczoraj wstrzymałem reklamę do czasu pełnego wyjaśnienia. Gdybym tego nie uczynił, na końcu 14 dniowej kampanii w kolumnie łączny ksozt miałbym zapewne lekko ponad tysiaka....

Wschodząca Gwiazda

Utworzyłem na szybko w taki sam sposób jak ty kampanię video z budżetem łącznym 10zł  - czyli 71gr/dzień Emotikon: Szczęśliwy

Mam na koncie płatności ręczne więc od razu będę widział ile mi z konta zeszło kasy.

Jak tylko kampania ruszy i będą pierwsze dane to napiszę co tam u mnie sie wyświetla bo twój przypadek bardzo mnie zaciekawił i jak widać nikt nie ma na to póki co odpowiedzi.

Jestem jednak przekonany, że poniesiesz koszty wykazane w kolumnie obciążenia w Płatnościach zgodne z założeniami budżetu.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Jam Ci wdzięczny za pomoc Emotikon: Szczęśliwy Czekam więc cierpliwie co Ci tam sie ponalicza. Ja właśnie napisałem do pomocy adwords o zmiane na płatności manualne z automatika Emotikon: Szczęśliwy