Obecnie 115 forumowiczów jest online
Obecnie 115 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Oszukany przez Google! Gdzie można szukać pomocy?

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

Pod koniec zeszłego roku założyłem paru swoim Klientom konta na google adwords. Pieniązki zostały zaksięgowane i kampanie ruszyły. Po jakimś krótkim czasie konta zostały zablokowane.  

Pomimo wielu prób kontaktu z działem wsparcia technicznego nie udało mi się ustalić co było powodem blokady (kolejni konsultanci nie potrafili udzielić mi odpowiedzi) – a kontakt za pomocą formularzy kontaktowych wskazanych przez Google sprowadzał się do informacji „Państwa konto zostało zablokowane z powodu naruszenia regulaminu płatności”. Pieniądze były wpłacone z

polskich, legalnych kont bankowych i kart. Treści które znajdowały się w reklamach były zgodne z prawem. Reklamy dotyczyły np. przedszkola czy sprzedaży miejsc na Sylwestra w Hotelu.

W momencie gdy zdecydowałem się na wypłatę środków z Google Adwords polecono mi:

a) pozamykać aktywne (zablokowane) konta Adowrds

b) przesłać wniosek o wypłatę środków FAXem (do USA i UK) – na numery podane we wniosku (wysyłałem wnioski wielokrotnie).

c) przesłać wniosek wygenerowany z odpowiednich kont Adwords za pomocy formularzy.

To też zrobiłem.Po upływie terminu regulaminowej wypłaty środków (regulaminu Google) ponownie zacząłem kontaktować się z Google w celu wyjaśnienia sytuacji. Wysłałem mnóstwo formularzy które zostały bez odpowiedzi – lub odpowiedz udzielona przez Google była nie na temat. Wielokrotnie prosiłem

o kontakt telefoniczny – jednak to także pozostało bez echa. Wysyłałem także skargi za pomocą formularzy dostępnych na stronach Google.

W dniu 26.03.2014 miała miejsce moja  ostatnia próba kontaktu z google. Pracownik działu wsparcia

technicznego Google Irlandia potwierdził iż takie  działania są na porządku dziennym i nie ma możliwości rozwiązania ugodowego niniejszej sprawy.

Ponadto poinformował mnie iż nie ma możliwości skontaktowania się z kompetentną osobą, która może udzielić mi informacji w jaki sposób mogę uzyskać wypłatę środków oraz polecił po raz kolejny wysłanie formularzy z poszczególnych kont, co jak wcześniej wspominałem – wielokrotnie robiłem i okazywało się nieefektywne.

Domyślam się iż większość Klientów odesłanych „z kwitkiem” zrezygnuje z odzyskania swoich pieniędzy. Firma Google obliguje Klientów do przestrzegania regulaminu i go respektuje wobec nich – a sama go nie przestrzega. 

Pod koniec kwietnia wysłałem list polecony z opisem całej sytuacji i prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu do wszystkich punktów Google  w Polsce -tradycyjnie nikt się nie odezwał.

Czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy?

Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Oszukany przez Google! Gdzie można szukać pomocy?

Najlepszy Współtwórca
Sytuacja musi być wyjątkowa, ponieważ jak do tej pory jesteś pierwszy z takimi problemami.

Zacznijmy od początku. W jaki sposób dokonywałeś płatności na konta adwords i czy były do przedpłaty? Czy korzystałeś z kuponów AdWords?

Zamknięcie kont i ich rozliczenie powinno zająć około 2 miesięcy i na podany w formularzu numer konta, czy też karty powinieneś odzyskać pozostałe na kontach środki. Dziwi mnie sytuacja, że ten scenariusz się nie sprawdził. Na pewno po Twoim poście tutaj ktoś zajmie się tą sprawą w celu wyjaśnienia.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Witam,
Prośba o zwrot była w grudniu. Zamknięcia kont z tego co pamiętam na początku stycznia. Płatności były robione zarówno z kont - jak i z kart. Wnioski wysłałem po parę razy (w różnych dniach - żeby na 100% doszło) zarówno do UK jak i USA. Jakieś 2 tygodnie temu wysłałem do Google Polska list polecony (do wszystkich oddziałów) z prośbą o zwrot moich pieniędzy, opisem sytuacji, numerami kont google adwords oraz kopią korespondencji z konsultantem który stwierdził że nie ma wyjścia z mojej sytuacji i nie ma osoby która może mi pomóc. Mogę tylko słać formularze - na które dostaję odpowiedź "Twoje konto zostało zablokowane z powodu ... płatności" - lub w ogóle nie odpisują mi. Co kolwiek napiszę - dostaję odpowiedź identyczną odpowiedź :-(

Konta były kontami prepaid (wpłacałem środki i tylko je wykorzystywałem). Co do kuponów to powiem szczerze nie pamiętam, chyba na 1 z 4 kont był wykorzystany (każde konto było zarejestrowane na innego mojego Klienta więc nie powinno mieć to związku).

Najgorsze jest to że straciłem nie tylko same pieniądze, ale też Klientów. Reklamowaliśmy Sylwestra - google zablokowało mi konto chyba na tydzień - bo parunastu telefonach, mailach itp odblokowali mi je na 1 dzień!!!! Po czym zablokowali i już nigdy nie odblokowali (a była tam ciągle ta sama reklama). Nikt nie potrafił mi powiedzieć dlaczego to blokują, nawet google Irlandia. Kolejny Klient sprzedaję siatki ogrodzeniowe, przedszkole - to nie są jakieś "nielegalne branże"!! :-(

Najlepszy Współtwórca
a czy możesz dokładniej opisać powód zablokowania kont? Nie chodzi na pewno o branże, tylko coś było nie tak z płatnościami.... tylko co?
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Nie podali właśnie powodu Emotikon: Smutny Otrzymałem taki komunikat tylko:
"This message was sent from a notification-only email address that does not accept incoming email. Please do not reply to this message. If you have any questions, please feel free to email us through the AdWords Help Center at https://adwords.google.com/support/bin/request.py.

Hello,

We've identified suspicious behavior in the payment activity of your AdWords account (numer konta AdWords został usunięty przez administratora Forum. Publikowanie prywatnych danych na Forum jest niedozwolone i niezgodne z zasadami Forum) or a connected account. To help prevent any unauthorized activity, we suspended your AdWords accounts and stopped your ads from running.

This suspension means that your ads in this account and any related accounts can no longer run, and you won't be able to open any new AdWords accounts. You can read more about AdWords' suspension policies at https://support.google.com/adwordspolicy/answer/164786?utm_source=policy&utm_medium=email&utm_campai...

If you believe that your account was suspended in error, please contact us through the AdWords Help Center: https://support.google.com/adwords/answer/8206?contact=1&utm_source=policy&utm_medium=email&utm_camp...

Sincerely,

The Google AdWords Team"
(była też polska wersja tego komunikatu)
oraz
"Dziękujemy za cierpliwość podczas realizacji tego procesu. Nasi specjaliści ponownie sprawdzili Państwa konto i potwierdzili naruszenie na nim zasad AdWords. Decyzja ta jest ostateczna, co oznacza, że konto nie zostanie ponownie aktywowane. Prosimy nie tworzyć dodatkowych kont AdWords, ponieważ one również zostaną zawieszone.

Nasz zespół pomocy nie będzie mógł podać Państwu żadnych dodatkowych szczegółów tego zawieszenia.

Dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość."

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Taki mail z taką informacją bardzo często przychodził jeśli na różnych kontach ktoś korzystał z kuponów adwords, czyli tworzył x kont wrzucał kupony i reklamował stronę www.

Czy jest możliwe by wszyscy Ci Klienci, których konta zostały zbanowane korzystali nagminnie z kuponów AdWords?

Czy czytałeś informacje z linków? Czy nie pasuje, któreś z wyjaśnień możliwości zablokowania konta do Waszej sytuacji?

Natomiast i tak nie tłumaczy to fakty, że po zamknięciu kont i prośbie o zwrotu pozostałych środków nie otrzymałeś ich.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Wiesz.... Opłacałem z mojej karty i mojego konta różne konta adwords - więc pewnie stwierdzili że mam za dużo kont na siebie... Chciałbym w tej chwili tylko odzyskać pieniądze, nic więcej.... Nikt z Google nie potrafił mi powiedzieć co zrobiłem źle w tych reklamach.... Ehhhh .... Myślałem że oddział Polska mi coś pomoże - ale widzę że mają politykę zlewania Klienta :-(

Czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Miałem podobną sytuację w ostatnich 2 tygodniach. Nie wysyłałem żadnych faksów. Wystarczyła instrukcjaZwrot w ciągu tygodnia na kartę. Jeżeli nie dostałeś informacji o zwrocie zadzwoń do Google i zapytaj na jakim etapie jest realizacja.

Sprawdź też czy konto jest na pewno zamknięte i w płatnościach jest stosowna informacja o zwrocie w toku.

Żądanie zwrotu:

1. Zaloguj się na konto AdWords na https://adwords.google.pl.
  2. Kliknij ikonę koła zębatego, a następnie Ustawienia konta i wybierz Preferencje.
  3. W sekcji Likwidacja konta kliknij Zlikwiduj to konto.
  4. Wypełnij wszystkie wymagane pola i kliknij Prześlij żądanie. // pozostałych etapów nie wykonywałem
  5. Kliknij ikonę koła zębatego.
  6. Kliknij Dokonaj płatności.
  7. Kliknij Zażądaj zwrotu.
  8. Wypełnij wszystkie pola i kliknij Prześlij żądanie.

Nowicjusz ✭
tak, ale to nie pomaga w przypadku płatności przelewem. Ja przeszedłem całą tą procedurę i nie pomogło Emotikon: Smutny

Nowicjusz ✭
Czy naprawdę nie ma żadnej możliwości odzyskania pieniędzy lub jakiegoś kontaktu z google?

Infolinie nic nie mogą, listy i faxy nie pomagają.... co można jeszcze zrobić???

Nowicjusz ✭ ✭
Jest sposób musisz ich pozwac najlepiej dogadac sie z jakas droga kancelaria( droga a najlepiej najdrozsza zeby przeciwnik poniosl koszty ) ze w wypadku wygranej dostana z 30% odszkodowania i tyle jako obywatel UE mozesz pozwac googla w polsce nie musisz w irlandii

"Jurysdykcja uregulowana jest na szczeblu unijnym celem ułatwienia i ujednolicenia jej ustalania na obszarze Unii. W materii tej zostało wydanych kilka rozporządzeń. W tej sprawie znaczenie ma Rozporządzenie Rady (WE) nr 44/2001 z dnia 22 grudnia 2000 r, które weszło w życie 1 marca 2002 roku i ma zastosowanie do powództw, które zostały wytoczone po tej dacie. Reguluje ono m. in. jurysdykcję w sprawach cywilnych i handlowych. Rozporządzenie ma zastosowanie tylko do państw członkowskich Unii, z wyłączeniem Danii. Należy mieć na uwadze, że prawo europejskie ma pierwszeństwo stosowania w stosunku do przepisów krajowych w sytuacji kolizji.
Zgodnie z rozporządzeniem, regułą jest, że osoby mające miejsce zamieszkania na terytorium Państwa Członkowskiego mogą być pozywane, niezależnie od ich obywatelstwa, przed sądy tego Państwa Członkowskiego."

Student ✭ ✭ ✭
Sam podałeś właśnie przyczynę zablokowania kont:
"Opłacałem z mojej karty i mojego konta różne konta adwords - więc pewnie stwierdzili że mam za dużo kont na siebie... "
Jeśli wszystkie konta miałeś na swoje dane fakturowe, a przypuszczam że tak, ponieważ Ty opłacałeś konta kampanii, i na każdym korzystałeś z kuponu promocyjnego, to de facto naruszyłeś regulamin: zakładaniu wielu kont na tą samą firmę w celu korzystania wielokrotnie z promocyjnych kuponów Adwords.

Nie jesteś wyjątkiem, słyszałem o kilku takich przypadkach. W zaszłym roku Google wzięło się za eliminowanie tego rodzaju nadużyć przez "agencje".
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Emerytowany Najlepszy Współtwórca
@Marcin Zięba dzwoniłem jeszcze raz w tej sprawie do G. i ponownie stwierdzili, że Google rozumie podejścia agencyjne i jeżeli konta dla klientów rejestrowane są na dane agencyjne to można na każdym z nich użyć kuponu (pod warunkiem, że każde konto tworzone jest dla nowego klienta).

Nie zmienia to faktu, że w temacie jest spore zamieszanie i przydałoby się oficjalne stanowisko G.