Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowa faktura

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzień dobry,

w tym miesiącu pojawił się nowy wygląda faktur AdWords, nie ma w niej stawki vat. Gdzie mogę znaleźć te informacje? Na dole nowej faktury jest informacja "Please refer to your VAT Invoice to see details on costs of VAT" , gdzie mogę to znaleźć?

Dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 5verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
maja 2016

Dot.: Nowa faktura

Magister ✭
Faktury VAT pojawią się na kontach na początku przyszłego tygodnia. Jeszcze chwila cierpliwości i wszystko wróci do normy.
Przepraszamy za te niedogodności!
Pozdrawiam,
Karolina

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Pani Dagmaro obawiam się, że nie znajdzie Pani takiej informacji. Zapewne korzystała Pani z AdWords jako osoba prywatna - nie ma już takiej możliwości. Proszę zapoznać się z tym wątkiem na forum

https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/AdWords-nie-dla-os%C3%B3b-prywatnych/m-p...
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dziękuje za odpowiedź. Ale korzystamy jako firma i nigdy nie było z tym problemu.

Wschodząca Gwiazda
"VAT nie będzie doliczany do Twojego konta AdWords. Ale nadal samodzielne rozliczenie VAT po stawkach obowiązujących w Twoim kraju członkowskim UE leży w Twojej gestii.
Jeśli adres Twojej firmy wskazuje na siedzibę na terenie Irlandii, będziemy obciążać Cię podatkiem VAT naliczanym według bieżącej stawki irlandzkiej."

https://support.google.com/adwords/answer/1704418?hl=pl

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Ale nigdy dla firm faktury nie miały vatu - tylko dla osób fizycznych i był to vat irlandzki (jeśli się nie mylę).

W przypadku firm jest to import export usług i faktura wystawiana przez google nie ma vatu i trzeba go samemu naliczyć i odliczyć itp. Księgowa powinna wiedzieć o co chodzi, ale zastanówcie się dwa razy czy poprzednie faktury pobieraliście/rozliczaliście poprawnie.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Ale nie o to chodzi. Na nowych fakturach (w lutym, za styczeń) brakuje dwóch informacji, które były na wcześniejszych fakturach. Na nowych nie ma numeru VAT (N-I-P EU) nabywcy oraz brakuje drugiej tabelki "Odnotowanie kosztów oraz VAT".

Wschodząca Gwiazda
Faktycznie na fakturach za styczeń nie ma numeru VAT nabywcy.
Rozmawiałem przed chwilą z supportem na czacie i dostałem info, że dział płatności pracuje nad tym. W związku z tym pewnie niedługo wszystko wróci do normy.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Również mam odpowiedź z suportu AdWords:
"Chcieliśmy uprzejmie poinformować, że brak numeru **bleep** oraz innych elementów, które do tej pory pojawiały się na fakturach, jest spowodowany błędem technicznym który wystąpił na kontach AdWords naszych reklamodawców.
Zespół Techniczny obecnie pracuje nad usunięciem usterki i stanowi to dla niego priorytet."

Student ✭
Czyli nie wydawało mi się, że znikło... Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Po tym poście drukowałem faktury - miałem pisać, że faktycznie coś nie tak. Czyli trzeba jeszcze raz drukować.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Również mam ten problem, czekam na rozwiązanie.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Błąd miał być dzisiaj naprawiony. Niestety nadal nie jest :/
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
maja 2016

Magister ✭
Faktury VAT pojawią się na kontach na początku przyszłego tygodnia. Jeszcze chwila cierpliwości i wszystko wróci do normy.
Przepraszamy za te niedogodności!
Pozdrawiam,
Karolina

Najlepszy Współtwórca
Pojawiły się dokumenty na kontach. Czy mamy rozumieć, że dokument z oznaczeniem faktura vat (eu) to właściwa faktura?

Czy w tej chwili na fakturze będą widniały faktycznie wydane środki w danym miesiącu?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Faktury faktycznie się pojawiły, ale z błędnymi kwotami!!!!