Obecnie 303 forumowiczów jest online
Obecnie 303 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nota korygująca (Zmiany na fakturze)

Magister ✭ ✭ ✭

Drodzy Forumowicze, 

kiedyś już chyba o tym wspominałam, ale ponieważ wciąż spływa do nas sporo pytań dotyczących wprowadzania zmian na fakturach, to postanowiłam odświeżyć ten temat. 

Gdy chcecie dokonać, mówiąc potocznie, kosmetycznej zmiany danych na fakturze (sam płatnik pozostaje ten sam), należy uaktualnić dane w koncie AdWords oraz przesłać do Zespołu Pomocy AdWords notę korygującą do faktury z poprawnymi danymi. Notę należy przesłać w formie elektronicznejNastępnie orginalną fakturę wraz z notą korygującą można przedstawić w księgowości. 

Notę korygującą do pobrania można znaleźć w tym artykule (Paragraf "Zmiany w fakturze"-->"Zmiana innych danych"). 

Screen Shot 2014-02-21 at 10.37.50 AM.png

W przypadku zmiany całego płatnika (zmiana nr NIP) na wczęsniejszych fakturach, nie można dokonać takich zmian wstecz i nie można w tym wypadku dokonać zmian za pomocą noty korygującej. Można jednak edytować nazwę nabywcy w dowolnej chwili i zmiany te zostaną odzwierciedlone na przyszłych fakturach. Więcej informacji na ten temat znajdziecie także w tym artykule (Paragraf-->"Zmiany w fakturze"-->"Zmiana nazwy nabywcy".

Mam nadzieję, że te informację będą przydatne.

Pozdrawiam,
KarolinaP
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Nota korygująca (Zmiany na fakturze)

Magister ✭ ✭ ✭
Przepraszam, jeśli niektórzy z Was nie widzą załaczonej noty korygującej. W artykule można ją ściągnać w formacie .pdf. Mam jednak nadzieję, że wkrótce uda się rozwiązać problem obrazków.

Dziękuję za wyrozumiałość,
KarolinaP

Dot.: Nota korygująca (Zmiany na fakturze)

Nowicjusz ✭
A czy to nie jest niezgodne z przepisami, że Adwords nie akceptuje noty korygującej w zakresie zmiany/poprawy nabywcy usługi?

Nowicjusz ✭

Nikt z Google nie odpowie na pytanie?

Najlepszy Współtwórca

Marta zerknij proszę do tematu https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Platnosci/Nowa-faktura-za-stary-miesiac/m-p/34025#U34025

Tomek podał tu procedurę uzyskania korekty.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

To nie odpowiada na pytanie "A czy to nie jest niezgodne z przepisami, że Adwords nie akceptuje noty korygującej w zakresie zmiany/poprawy nabywcy usługi?"

Najlepszy Współtwórca

Marto to pytanie musisz już skierować do Google. 

Zaloguj się na koncie AdWords i kliknij trybik w prawym Gornym rogu >> Pomoc i wybierz kolejno opcje, by uzyskać numer telefonu, bądź wysłać formularz - sugeruje telefon.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Kontaktowałam się z supportem, ale niestety bez konkretnej odpowiedzi. Jedyne co w kółko można usłyszeć to to, że mają takie wewnętrzne zasady. Ale jak się ma to do zewnętrznych przepisów już niestety się nie dowiedziałam i póki co czekam na kolejną odpowiedź.

Wschodząca Gwiazda

Myślę, że powinnaś w tej sprawie zwrócić się do eksperta w zakresie prawa/księgowości, a my takimi nie jesteśmy.

Chętnie pomożemy Ci w zakresie ustawień czy optymalizacji kampanii AdWords, ale jak widać w kwestii tego, czy działania Google są tu zgodne czy niezgodne z jakimiś przepisami - nie nam o tym decydować.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Miałam nadzieję, że może komuś coś kiedyś udało się dowiedzieć w tej materii Emotikon: Szczęśliwy Dzięki za wsparcie!