Obecnie 298 forumowiczów jest online
Obecnie 298 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mail z accesscm.co.uk - próba wyłudzenia?

Nowicjusz ✭

Witam,

dzisiaj dostałe takowy dziwny mail niby, że zalegam z płatnościami za google AdWords:

ATTENTION!
Google AdWords Outstanding Account:
PLN 809.74 (USD 257.93)
Google Customer ID: XXXXXXXXXXXXX
Dear Advertiser,
This office has been instructed by Google to recover PLN 809.74 (USD 257.93) in respect of your outstanding Google AdWords account, as detailed above.
This notice has been sent by a debt collection agency.

Please ensure payment is sent accordingly as further delays could result in your company incurring additional fees such as interest which could be applied to your account.
Please re-enter your payment details, even if they have not changed, by logging into your Google AdWords account in order to remit direct to Google your outstanding financial liability and increase your potential to secure further sales enquiries from the World’s leading search engine. Once you have updated your form of payment, your advertising campaigns will be reactivated.
Alternatively, direct to Access Credit Management Ltd by bank transfer:
PAYMENTS USD (USD 257.93)
Account N°: 4425-445497-501
Sort Code: 05 98 02
Swift/BIC: YORKGB22
IBAN: GB84YORK05980244549501
REFERENCE: 2318880426
If you are unable to settle this debt within 10 working days from the date of this letter you are requested to contact this office with your payment proposals.
If you have any doubts about the credibility of this email please refer to the Google AdWords support service via the online AdWords Help Centre.
If you have recently settled the above account, then please disregard this notification.
Yours Faithfully,
Cheryl Fuller
Collections Manager | Access Credit Management Ltd
UK Freephone 0800 694 0484 | T. +44 114 2499970 | F. +44 114 2499972
collect@accesscm.co.uk | http://accesscm.co.uk
Registered Office: Access Credit Management Ltd | Suite G1 & G2, 18 Darnall Road, Darnall, Sheffield, S9 5AA
This company is a member of the International Association of Credit and Collection Professionals.
VAT No. GB 763 5605 19 | Company No. 3937357

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał K
września 2015

Dot.: Mail z accesscm.co.uk - próba wyłudzenia?

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź czy na Twoim koncie o tym numerze są jakieś zaległości. Jeśli jesteś w 100% pewny, że nie masz takowych zaległości to dodatkowo możesz upewnić się dzwoniąc na infolinię adwords i prośbę o zweryfikowanie stanu konta.

Podobne maile wysyłane są w przypadku jeśli masz wybraną formę płatności po wykonaniu usługi kartą kredytową. Jeśli Twoje konto jest rozliczane jako przedpłata to temat w ogóle Cię nie powinien dotyczyć.

Miałem kiedyś taki przypadek, że adwords przez pomyłkę wysłało do firmy windykacyjnej prośbę o zwrot pieniędzy dla jednego mojego Klienta.

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy płacisz kartą po wykonaniu uslugi. Jeśli nie to jak pisałem temat nie powinien Cię dotyczyć. Dla pewności przedzwoń na infolinię. Możesz poprosić o maila od supportu to podeślesz im kopię maila by zweryfikowali czy to firma od nich...

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zignoruj, to oszustwo.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał K
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź czy na Twoim koncie o tym numerze są jakieś zaległości. Jeśli jesteś w 100% pewny, że nie masz takowych zaległości to dodatkowo możesz upewnić się dzwoniąc na infolinię adwords i prośbę o zweryfikowanie stanu konta.

Podobne maile wysyłane są w przypadku jeśli masz wybraną formę płatności po wykonaniu usługi kartą kredytową. Jeśli Twoje konto jest rozliczane jako przedpłata to temat w ogóle Cię nie powinien dotyczyć.

Miałem kiedyś taki przypadek, że adwords przez pomyłkę wysłało do firmy windykacyjnej prośbę o zwrot pieniędzy dla jednego mojego Klienta.

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy płacisz kartą po wykonaniu uslugi. Jeśli nie to jak pisałem temat nie powinien Cię dotyczyć. Dla pewności przedzwoń na infolinię. Możesz poprosić o maila od supportu to podeślesz im kopię maila by zweryfikowali czy to firma od nich...

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak też myślałem. Wszystkie moje konta rozliczane są na zasadzie przedpłaty dlatego też zdziwiło mnie to iż mogę zalegać z jakimiś płatnościami. Dziękuję za szybką odpowiedź.