Obecnie 204 forumowiczów jest online
Obecnie 204 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Liczba kliknięć w Adwords a liczba wejść na stronę

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Mam pewien problem odnoście płatności / kliknięć. Stworzyłem kampanię na sieć reklamową i reklamę kieruję na moją stronę produktową w serwisie, który prowadzi własne statystyki odwiedzin, kliknięć, sprzedaży itd.

21 listopad 2015 - kliknięcia płatne w Adwords - 100 w momencie wyłączenia kampanii.

21 listopad 2015 - wejścia na stronę na którą kieruje reklama według portalu na którym sprzedaję produkt 40

Celowo wyłączyłem kampanię aby zobaczyć czy zostanie coś odliczone za nieprawidłowe kliknięcia.

Gdzie podziało się 60% płatnych wejść ? Broniący Adwords zapewne powiedzą, że to błąd firmy zliczającej wejścia, chociaż do dzisiaj nie było z nią żadnego problemu. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Liczba kliknięć w Adwords a liczba wejść na stronę

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

a znasz dokładnie w jaki sposób system zlicza wejścia na portal, na którym sprzedajesz produkt? Banalne pytanie prawda? Nawet może zbyt, ale...

Czy jeden i ten sam użytkownik w portalu liczony jest jako każde kliknięcie z osobna, czy np. 2 i więcej jako jedno wejście?

Czy nie gubi jakiś wejść z jakiś przyczyn?

Na czym zarabia dany portal i czy nie jest mu na rękę pokazywać Ci mniejszych danych? - wiem to już zakrawa na oszustwo Emotikon: Szczęśliwy

Dodatkowo któreś z systemów może mieć opóźnienia i radzę porównywać wartości np. 2-3 dni wstecz - masz już takie dane? Czy też jest taka różnica?

Przyczyn w zliczaniu może być wiele. Sam analytics w porównaniu z adwordsem może podawać inne dane, a co dopiero jakieś wewnętrzne systemy portali.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

System zlicza unikalne wejścia i wątpię aby zależało mu na zaniżaniu liczby wejść , portal zarabia na prowizji od sprzedanych przeze mnie produktów i jest to portal o milionowym ruchu w USA ...  Zresztą GA również teoretycznie nie zlicza podwójnych kliknięć itp.

Mogę odświeżać stronę 1000 razy na tym portalu, a statystyki pozostają takie same. Tak, w Analytics również pokazuje mniej wejść - bo strona udostępnia podpięcie identyfikatora UA.

Przepraszam, ale różnica 60% to już nie błąd statystyczny. Od czasu wyłączenia kampanii liczba kliknięć zmalała o 4. Zobaczymy co będzie za kilka godzin ... jednak wątpię aby spadło to do granicy błędu statystycznego więc 50% kliknięć będzie "brudnym" kosztem.

Wschodząca Gwiazda
Sprawdzałeś miejsca docelowe, gdzie następowały kliknięcia w reklamę AdWords?
Być może Twoja reklama pojawia się w takich miejscach, w których następuje wiele przypadkowych kliknięć i użytkownik po kliknięciu w reklamę od razu zamyka stronę, zanim się cała załaduje i odpalą się na stronie skrypty statystyk.

Poza tym, jeśli strona jest ciężka i np. długo się ładuje, a kod statystyk umieszczony jest gdzieś pod koniec kodu strony to w wielu przypadkach użytkownik również może opuścić stronę zanim się cała załaduje.

Zapoznaj się z tym artykułem pomocy:
https://support.google.com/analytics/answer/1034383?hl=pl

Wprawdzie jest tam mowa o rozbieżnościach pomiędzy kliknięciami w AdWords i sesjami w Analytics, ale wiele rzeczy jest dość uniwersalna i może Ci dać odpowiedź na Twoje pytania.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Niestety ale z łezką w oku wspominam czasy z lat 2008-2011 gdzie rejestracji było więcej niż konwersji w GA czy Analytics ... 

Strona ładuje się bez problemu. Moim zdaniem to nienaturalne kliknięcia i GA nie jest w stanie ich wyłapywać przy obecnym ruchu. Raz składałem reklamację na stronę kompletnie nie powiązaną z treścią reklamy, CTR bliskie 10% i według nich to możliwe ... strona zawierała kawałek treści na temat XYZ ( zupełnie nie związany z tematyką )  i 3 reklamy AdSense.

Strony błędów, określone treści mam są wykluczone w kampanii ... niestety większych statystyk stron docelowych reklamy brak bo GA udostępnia strony kierowania dopiero po kilku dniach kampanii.