Obecnie 270 forumowiczów jest online
Obecnie 270 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto zawieszone z powodu podejrzanych działań

Nowicjusz ✭

Witam,

Konto klienta zostało zawieszone z powodu: "Podejrzanych działań związanych z płatnościami na tym koncie lub na innych kontach. Zawiesiliśmy Twoje konta AdW aby zabezpieczyć je przed nieupoważnioną aktywnością"

Dla tego klienta prowadzimy kampanię dla domeny "x". Pytanie tyczy się domeny "y" - dla ktorej klient zanim rozpoczął z nami współpracę zbudował kampanię. Ta pochodziła kilka godzin i została zawieszona. Płatność kartą kredytową (automatycznie). Od klienta nie jestem w stanie wyciągnąć nic więcej, poza tym, że nic nie kombinował w żaden sposób, po prostu założył konto, uruchomił kampanię i tyle.

Obie kampanie nie są powiązane w żaden sposób, inne domeny, inne karty kredytowe.

Support na maila nie odpowiedział :/ Jakieś porady?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Konto zawieszone z powodu podejrzanych działań

Najlepszy Współtwórca
Porozmawiajcie poważnie z Klientem i zapytajcie o korzystanie z kuponów AdWords. Może nadużywał ich w przeszłości i się uzależnił. Każdy uzależniony powie, że nim nie jest Emotikon: Język

A tak poważnie to wygląda na to, że w jakiś sposób system powiązał obecne konto z tym poprzednim. Poprzednie konto musiało w jakiś sposób złamać zasady, że zostało zawieszone. Poproś o szczegóły i powody zawieszenia poprzedniego konta - na pewno dostał maila z informacją dlaczego konto zostało zawieszone.

Nie chce tu pisać dokładnie co mogło się stać bo mogłoby to być niezłą pożywką dla innych, a wiemy - prawda Macieju? - "Świat nie jest gotowy na Polaków."

P. S. Maciej Lewiński opatentuj ten tekst bo Ci ludzie na lewo i prawo go kradną.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
I jak tu Was nie kochać Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Magister ✭ ✭ ✭
Dominik dobrze podpowiada.

Jeśli chodzi o powody zawieszenia, gdzie "klient nic nie kombinował", to zakładając jego uczciwość można poszukać jeszcze problemu w domenie, a dokładniej historii domeny. Jeśli klient kupił tę domenę od kogoś/po kimś kto kombinował, może "cierpieć za kogoś".
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Klient przyciśnięty, nikt, nigdy, nic nie kombinował. Domenę kupił świeżą pod koniec lipca. Sprawdzałem historię i domena czyściutka. Bez sensu ryzykować AdW na nowym koncie, więc chyba pozostaje pałowanie się z Google.

Najlepszy Współtwórca
wyjaśnij sprawę z supportem Google o co chodzi... napisz do mnie to Ci podpowiem co może być jeszcze przyczyną - do wyjaśnienia z supportem

Napisałeś, że Klient nic nie kombinował... czyli? Zapytaj wprost czy nie tworzył x kont do reklamy AdWords.
Dominik Myślak