Obecnie 236 forumowiczów jest online
Obecnie 236 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Komunikat "saldo sie wyczerpało" mimo że jest kwota

Nowicjusz ✭

Witam, tydzień temu po raz pierwszy stworzyłem reklame w google adwords (zaakceptowana / odpowiednia) i na początek przelałem kwotę minimalną 40 zł. W poniedziałek o 6 rano dostałem maila że moje saldo wynosi 40 zł oraz maila że moje reklamy wyświetlają się już potencjalnym klientom. Tylko że problem w tym że u góry mam taki komunikat "Saldo się wyczerpało - Reklamy się nie wyświetlają, ponieważ Twoje saldo się wyczerpało. Aby ponownie wyświetlać reklamy, wpłać odpowiednią kwotę na konto."

Mam ustawiony budżet dzienny 5 zł (chce zobaczyc jak to będzie działać) a słowa kluczowe które są w reklamie miały sugerowaną stawkę od 0.05 do 0.09. Mimo to ustawiłem 0.20 żeby był jakiś zapas, by sprawdzić jak to wszystko działa itp. No ale nie działa, ktoś ma jakieś sugestie? chciałem porozmawiać na czacie z kims z obsługi lecz nie wiem jak ten czat znaleźć.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Cześć Mateusz,

Komunikat mówi tylko o tym, że możliwe, że Twoje środki się wyczerpały. Jest duże prawdopodobieństwo, że tak się stało.

Czy sprawdzasz odpowiedni przedział czasowy? Wybierz odpowiedni zakres dat od momentu utworzenia kampanii do dzisiaj.

Jeśli nadal widzisz jakiś problem to zadzwoń do supportu (przygotuj sobie 10 cyfrowy numer ID konta) - 800 702 380

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Hej. Moje saldo ciągle niezmiennie wynosi 40 zł, w statystykach mam kliknięcia 0, wyświetlenia 1. I tak już od 4 dni.

Najlepszy Współtwórca

Może jednak stawki za kliknięcie masz stanowczo za małe.

Sprawdź na jaki region prowadzisz reklamę.

Sprawdź wszystkie zawężenia do kierowania, bo może zbyt mocno ograniczyłeś wyświetlanie.

Podaj jakąś przykładową frazę jaką stosujesz i w jakim dopasowaniu?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Na początku miałem ustawione na wszystkie kraje, w środę rano zmieniłem na panstwa g7 + kilka innych typu szwecja, finlandia itp

5 dollars a day , tak jak mówie, na początku miałem ustawienia standardowo i cpc 0.20, teraz zawęziłem do g7 + kilka innych państw, w sumie mam ich chyba 11.

Najlepszy Współtwórca

Jaki język wybrałeś w kampanii? Wydaje mi się, że stawki CPC nadal za małe i sam budżet jest bardzo niski.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Nie pamiętam bym podczas tworzenia kampani wybierał jakiś język docelowy, ale jeśli była to opcja której nie mogłem pominąć to na pewno wybrałem angielski. Sugerowane stawki były z przedziału 0.05 do 0.09, ustawiłem na 0.2, więc czemu cpc jest nadal za małe ?

Edit: Wybrany mam język angielski

Najlepszy Współtwórca

Sądzę, że jest zbyt dużo elementów, które mogą spowodować taki stan i sugeruje zadzwonić do supportu AdWords, który będzie miał podgląd na konto. Zadzwoń pod 800 702 380.

Dominik Myślak