Obecnie 292 forumowiczów jest online
Obecnie 292 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod promocyjny AdWords - brak możliwości realizacji

Nowicjusz ✭ ✭

Po wprowadzeniu kodu promocyjnego na AdWord dostaję info zwrotne: "Twój adres rozliczeniowy nie odpowiada krajowi lub regionowi w szczegółach oferty". 

Kod promocyjny dostałem na papierze do siedziby firmy w Polsce. Moje konto Google też jest w Polsce. 

O co chodzi?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Kod promocyjny AdWords - brak możliwości realizacji

Najlepszy Współtwórca
Czy konto jest nowe (nie starsze niz 14 dni)?

Najlepszy Współtwórca
A skąd masz kupon? Każdy kupon jest kierowany na konkretne Państwo?
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Piotrze, głupie i bardzo podstawowe pytanie, ale może rozwiąże problem: Na jakie dane jest założone konto? Możliwa jest sytuacja, że konto zostało założone na jakąś zagraniczną firmę a równocześnie ma ustawione polskie dane płatnika do faktur lub odwrotnie założone na polską firmę, ale faktury są wystawiane na zagraniczną spółkę. Sprawdź to, jeśli to nie Ty zakładałeś konto.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Dodałeś kartę do dostępnych metod płatności? Kiedyś miałem taki komunikat, który zniknął właśnie po dodaniu karty.

Nowicjusz ✭ ✭
Konto ma już wiele miesięcy, jeśli nie ponad rok

Nowicjusz ✭ ✭
Kupon dostalem od Google w Polsce, pismo na papierze w języku polskim. Przyszło na mój adres firmy w Warszawie. Firma polska.

Nowicjusz ✭ ✭
Ustawienia płatności -> Dostępne metody płatności -> i tu jest podana moja karta kredytowa

Najlepszy Współtwórca
Zasady dotyczące kuponów mówią jasno, że kupon można użyć na nowym koncie do 14 dni od utworzenia - chyba, że dana promocja mówi inaczej.

Jaki to kupon? Wydaj 100 i otrzymaj 250? Jeśli tak, to Twoje konto jest po prostu za stare.

Google niestety często wysyła promocje również do firm, które od x czasu korzystają z AdWords.

Kolejna sprawa, że jeśli korzystałeś kiedykolwiek z takiego kuponu to nie rób już tego ponownie. Taki kupon można wykorzystać tylko raz, chyba, że są to kupony dla powracających.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
To promocja "Wydaj 100, otrzymasz 200". Jest tylko info, ze musze zarejestrowac kupon do 31.10.2015. Nie ma nic o 14 dniach. Nigdy nie korzystalem z zadnego kuponu, to moj pierwszy kupon i pierwsza proba.

Nowicjusz ✭ ✭
Adres firmy na kuponie jest identycnzy z adresem firmy w ustawiniach konta. Cyzli najpierw wysylaj kupon na moj adres, a potem twierdza, ze to nie dotyczy tego adresu. żenada.

Najlepszy Współtwórca
sądzę, że w tym przypadku problemem jest wiek konta - i tu jest problem, że również dla Klientów z takimi kontami są wysyłane takie kupony
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
no tak, ale nigdzie w kuponie o tym nie piszą.

Najlepszy Współtwórca
na kuponie powinno być odniesienie do tego regulaminu https://www.google.pl/adwords/coupons/terms.html - jeśli nie ma to możesz zwrócić im uwagę
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Piotrze. Na kuponie masz podany tylko termin realizacji a nie odnośnik do regulaminu.
Jeśli miałbyś za stare konto to informacja po jego wklejeniu dotyczyła by wieku konta a masz ewidentnie info dotyczące profilu rozliczeniowego.
Prawy górny róg ikonka kółka zębatego -> płatności -> profil płatności
Czy na pewno masz język komunikacji związanej z płatnościami – polski ?

באַווייַזן SEM/SEO/NLP