Obecnie 170 forumowiczów jest online
Obecnie 170 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Karta kredytowa kod CVC

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Karta wygasa, bank wydaje nową kartę - ten sam numer, ale inny kod CVC.

Interfejs AdWords -> nie można edytować kodu CVC, nie można dodać nowej karty z tym samym numerem, nie można usunąć istniejącej karty (jeżeli jest tylko jedna w systemie).

W takim razie - w jaki sposób zaktualizować płatność? Nie będę używał drugiej karty tylko po to, żeby zaktualizować kod CVC w obecnej

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Dominik Myślak (Najlepszy Współtwórca)
września 2015

Dot.: Karta kredytowa kod CVC

Magister ✭
Hej Marcin,
skoro numer karty nie uległ zmianie, wystarczy, że zaktualizujesz jej datę ważności. Nie musisz ponownie wprowadzać numeru CVV.
Pozdrawiam,
Karolina

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Nie wiem czy dobrze rozumiem... dodanie nowej karty jest nie możliwe czy Ty nie chcesz z jakiegos powodu dodawać drugiej w systemie?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
dodanie drugiej o tym samym numerze - nie jest możliwe;
dodanie drugiej całkiem innej karty (np z innego banku) - jest możliwe, ale po co, skoro mam konkretną kartę przeznaczoną do tych celów, tyle, że wygasła i mam nową, której nie mogę użyć;
chodzi o konkretnie o to, że można zmienić okres ważności istniejącej w systemie karty, ale kodu już nie
Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Dominik Myślak (Najlepszy Współtwórca)
września 2015

Magister ✭
Hej Marcin,
skoro numer karty nie uległ zmianie, wystarczy, że zaktualizujesz jej datę ważności. Nie musisz ponownie wprowadzać numeru CVV.
Pozdrawiam,
Karolina

Wschodząca Gwiazda
aha, myśle, że możesz zrobić coś takiego:
1. skoro masz zupełnie inna kartę, to dodaj ją(jeżeli byś nie miał to chyba warto zadzwonić do suportu bo bez ich udziału raczej tego nie da się zrobić bez tej zupełnie innej karty)
2. następnie usuń starą
3. dodaj nową z nowym nr CVC
4. usuń tą nieprzeznaczoną do AdWords

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Karolina, przecież bez poprawnego kodu bank nie zautoryzuje transakcji. Chyba, że o czymś nie wiem?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

maciekef, jest to rozwiązanie, ale mając kilkadziesiąt kont musiałbym nad tym siedzieć tydzień;
szkoda, że z poziomu MCK nie ma możliwości globalnego ustawianie płatności oraz zbiorczych faktur....

Najlepszy Współtwórca
Co do zbiorczych faktur to sprawdź, czy spełniasz warunki na MDS https://support.google.com/adwords/answer/63031?hl=pl&rd=1

Co do karty kredytowej, to według mnie jak ja musiałem wprowadzić nowe dane karty (były zupełnie nowe dane) więc nie było problemu, ale sądzę, że edytowałem obecną kartę i można było wpisywać wszystkie elementy.

Najszybciej zapewne dowiesz się co i jak w supporcie na infolinii jak dokładnie powinieneś postąpić.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
po konsultacji z supportem potwierdzam - NIE MA ROZWIĄZANIA TEGO PROBLEMU, jedyne wyjście to kombinacja z dodaniem tymczasowej karty z innego banku

Najlepszy Współtwórca
Czyli do momentu uwzględnienia przez inżynierów Google takiej ewentualności jak w tym wątku, należy pamiętać, by w banku przedłużając kartę poprosić o nowy numer karty.

Marcin ciekawy przypadek i może przyda się innym osobom.

P. S. Nie mogę sobie przypomnieć jak ja to robiłem przy wrzucaniu nowej karty, gdy kończyła się poprzednia. Według mnie edytowałem starą i podałem nowe dane... wszystkie.
Nie przypominam sobie, żebym kasował główną kartę po dodaniu zastępczej. Ręki sobie nie dam uciąć, że wszystkie pola można było edytować, ale tak mi się wydaje.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
mi też się tak wydaje, to nie pierwsza odnowiona karta, z której korzystam w AdWords i z tego co kojarzę poprzednim razem była chyba możliwość edycji kodu CVV2

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
AKTUALIZACJA: polski support Google (Wrocław) mylił się.
Sprawdziłem, przetestowałem, kontaktowałem się również z bankiem w tej sprawie i okazuje się, że Google nie przetwarza kodu CVC podczas transakcji (być może tylko przy pierwszym dodaniu karty do systemu). Bank potwierdził, że takie transakcje są możliwe.

Najlepszy Współtwórca
czyli Karolina miała rację... czyli nie pozostaje nic innego jak edytować główną kartę i zmienić dane
Dominik Myślak