Obecnie 288 forumowiczów jest online
Obecnie 288 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jakie formy rozliczenia z klientami stosujecie?

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

jaką formę rozliczeń oferujecie małym i średnim klientom w Polsce?

"na Was" oznacza w moim wpisie, że profil płatności oraz ustawienia dot. Waszej firmy i Waszego rachunku

1. Płatności ręczne prepaid na Was + z góry faktura albo proforma dla klienta na całość

2. Płatności ręczne prepaid na klienta + z góry faktura albo proforma dla klienta na prowizję

3. Płatności ręczne prepaid na Was + z dołu faktura dla klienta na całość po upływie miesiąca

4. Płatności ręczne prepaid na klienta + z dołu faktura dla klienta na prowizję po upływie miesiąca

5. Płatności automatyczne na Was + z dołu faktura dla klienta na całość po upływie miesiąca

6. Płatności automatyczne na klienta + z dołu faktura dla klienta na prowizję po upływie miesiąca

? Macie jakiś system do tego czy wszystko "po polsku"? Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jakie formy rozliczenia z klientami stosujecie?

Wschodząca Gwiazda
My robimy tak:
jak się da klienta namówić to 6, a jak klient nie chce płatności automatycznych kartą wówczas 4.
Mamy prowizję od faktycznych wydatków w związku z tym rozliczenie jest zawsze z dołu.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Jakie formy rozliczenia z klientami stosujecie?

Magister ✭ ✭ ✭
Ja mam doświadczenia z różnymi modelami, ale zasadą było to, że dla małych firm nie prowadziliśmy kampanii "na kredyt". Klient z góry opłacał nam fakturę albo odpowiadał za zasilanie konta AdWords. Jeśli była opłata stała za prowadzenie kampanii to fakturowana była z góry, natomiast prowizja za efekty oczywiście naliczana była za poprzedni okres.

Klient zawsze mógł zdecydować, czy chce samodzielnie zasilać konto, czy woli to pozostawić nam i odpowiednio wcześnie przelewać środki na nasze konto (my wówczas zasilaliśmy i refakturowaliśmy).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński