AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak przeliczana jest waluta konta w aukcjach AdWords?

Nowicjusz ✭ ✭

Mam pytanie do kolegów bardziej zorientowanych w temacie kampanii eksportowych.

Mój klient chce prowadzić kampanię na USA. Do tej pory miał konto AdWords z ustawioną walutą PLN.

I tu pojawia się pytanie, w jaki sposób, po jakim kursie system przelicza w trakcie licytacji stawki na USD? Czy może przelicza po jakimś jednym kursie całą wpłatę na USD i potem licytuje już w USD? (To bez sensu, bo z jednego konta są prowadzone kampanie na różne kraje)

Zmierzam do tego, czy nie lepiej utworzyć nowe konto, tylko dla kampanii na USA i zasilać je od razu w USD? W grę wchodzą dość duże budżety, i kilkuprocentowe straty na niekorzystnym przeliczaniu walut mogą tu być istotne.

Wie ktoś, jak to działa?

Profesjonalista ✭ ✭

Przeliczana jest zgodnie z obowiązującym przewalutowaniem.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

A jakie jest obowiązujące? Kurs średni NBP, czy jakaś inna opcja?

Profesjonalista ✭ ✭

Adwords to "jakoś" w bliżej nieokreślony sposób przelicza, ale najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest posiadanie kilku stron na kilka języków oraz kilku kont adwords. Wówczas płacisz w walucie obowiązującej w danym kraju, dzięki czemu masz większą kontrole.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Podpinam się do pytania, bo nie jest to dla mnie do końca jasne.

Sytuacja wygląda następująco:

1) dane rozliczeniowe mam polskie - polska firma, NIP etc.

2) reklamy są targetowane zarówno na USA, jak i UE

3) mam do dyspozycji 3 karty kredytowe - jedna w PLN, druga w USD, trzecia w EUR.

Czy jeśli podepnę EUR lub USD, to w jakiej walucie będzie pobierana opłata? Czy w którymś z przypadków będę obciążany dodatkowymi kosztami przewalutowania?