Obecnie 262 forumowiczów jest online
Obecnie 262 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak czytać fakturę

Nowicjusz ✭

Mam problem jak odczytać poniższe pozycje na fakturze.

Zrzut ekranu 2014-01-23 o 11.07.01.png

Podatek VAT powinienem zapłacić od odnotowanej płatności czy też odntowanych kosztów??

Jeśli od odnotowanych kosztów, to rodzi się drugie pytanie, czy muszę dokonać dpłaty kwoty 16,63 (żądanie płatności) pomimo dokonanej przedpłaty 1000 PLN.

Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jak czytać fakturę

Najlepszy Współtwórca

Czy zmieniałeś metodę płątności na koncie?

Żądanie płatności to rozliczenie kartą i to raczej "z dołu" czyli po wykonaniu usługi, gdy następuje koniec miesiąca lub przekroczony zostaje przyznany limit zadłużenia.

Co do podatku VAT rozliczyć musisz od całości. Płatność z doły czuy z góry nie wpłaywa na termin rozliczenia podatku VAT. Zdarzenie gospodarcze dokumentowane jest fakturą i to ona wyznacza termin naliczenia podatku.

Nowicjusz ✭

nie zmieniałem formy płatności. korzystam tylko z przelewu bankowego.

w takim razie kwestia podatku jest wyjaśniona. a czy ty 16,63 powinienem im dopłacić ??

Najlepszy Współtwórca

Myślę że w kwestii tej dodatkowej kwoty trzeba skontaktować się z Pomocą AdWords  poprosić o wyjaśnienie.

Zobacz jak ta kwota opisana jest na karcie rozliczeń. Do jakiej operacji zastała przypisana.

Jeśli rozliczełbyś się w innym kraju byłaby możliwość że dotyczy to obciążenia rachunku bankowego ale w Polsce nie jest to dostępne.