Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak automatycznie raportować o saldzie?

[ Edytowane ]
Student ✭

Cześć,

 

czy korzystacie z jakichś narzędzi wykorzystujących API AdWordsa aby automatycznie wysyłać powiadomienia klientom o kończącej się kasie, bez zapraszania usera do konta AdWords? Nie chodzi o "Automatyzacja / Reguły" bo to narzędzie jest kompletnie bezwartościowe przy pracy z klientami.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Jak automatycznie raportować o saldzie?

Wschodząca Gwiazda
Zawsze możesz wykorzystać skrypty Adwords o ile znasz JavaScript&colonEmotikon: Mrugający Lub poszukać darmowych skryptów o takiej funkcjonalności.

Dot.: Jak automatycznie raportować o saldzie?

Wschodząca Gwiazda
Niestety za pomocą skryptów AdWords nie ma dostępu do informacji o pozostałym na koncie budżecie. Jeśli chodzi o API AdWords to prawdopodobnie również nie ma takiej możliwości.
Jedyne co możesz robić, to pobierać informacje na temat wydatków na koncie i poprzez odejmowanie od aktualnego budżetu pozostałego na koncie stworzyć alerty. Jednak i tak nie będziesz miał tu pełnej automatyzacji, gdyż musisz aktualizować wpłaty na konto. Ale przynajmniej nie musisz pilnować budżetów codziennie.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Jak automatycznie raportować o saldzie?

Wschodząca Gwiazda
Tak Tomek tu się zgodzę, ale myślę, że to mimo wszystko dobre rozwiązanie, zresztą sama z niego korzystam.

W przypadku gdy masz powiedzmy fakturowanie miesięczne i chcesz mieć wydatki pod kontrolą, tworzysz sobie w pliku excel dokument z bazą jaki jest aktualny stan wydatków, łączysz go ze skryptem i ustawiam harmonogram, w którym co godzinę skrypt sprawdza ile na koncie zostało już wydane, a następnie wysyła do mnie mail jeśli ustawiony w skrypcie próg budżetowy istotny dla mnie został przekroczony.

Jakoś sobie radzić trzebaEmotikon: Szczęśliwy

Dot.: Jak automatycznie raportować o saldzie?

Wschodząca Gwiazda
Przy fakturowaniu miesięcznym może jest trochę mniej z tym zachodu.
Jednak jak się nie ma fakturowania miesięcznego to trzeba nie tylko aktualizować wpłaty klientów, ale dodatkowo jeszcze pilnować zwrotów za nieprawidłowe kliknięcia i przekroczenia budżetu.
Niemniej jeśli nie ma tego dużo można po prostu przy okazji wpłaty aktualizować bieżące saldo klienta i też będzie ogólnie mniej do roboty i pilnowania.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Jak automatycznie raportować o saldzie?

Wschodząca Gwiazda
Tak, kwestia dokładności danych jakie chcemy otrzymywać też jest ważna bo to się cały czas zmienia.

Z drugiej strony skrypty mają właśnie pomagać przy zarządzaniu większą ilością danych wiec im dokładniejsza koncepcja tego co chcemy osiągnąć tym lepiej.Dot.: Jak automatycznie raportować o saldzie?

Najlepszy Współtwórca
Wiedza tajemna, bo nie jest publicznie dostepna Emotikon: Mrugający

Mozesz pobawiac sie API wykorzystujac BudgetOrderService tzw. BOS (https://developers.google.com/adwords/api/docs/reference/v201409/BudgetOrderService) i odejmujac zalozona wartosc dla kampamii miesiecznie, ktora przewidujesz inwestowac. Na tej podstawie mozesz wysylac monity.

Dostep do BudgetOrderService jest dosc ograniczony i trzeba prosic w Google wpis na whiteliste.