AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google ukradło mi pieniądze.

Nowicjusz ✭

Google ukradło mi pieniądze, wygląda to jak na obrazku poniżej:

Bez tytułu.png

Skorzystałem z tej promocji wydaj 100 złotych, dostaniesz 200. Wydałem tyle co widać 202,76, a kupon jak zakładam aktywował się prawidłowo w tym przypadku. Więc z tego co ja rozumiem, powinni mi pobrać z karty 2,76 , a dziś patrzę że pobrali mi równo 200 ! Jakim prawem, dlaczego ?? 200 miało być gratis, w takim układzie sam mogłem doładować sobie konto za 200 i efekt byłyby ten sam, jakby w ogóle nie było tego kuponu. To jakiś absurd chyba zadzwonię do mojego banku o chargeback.

Chciałem kontynuować kampanię, ale w takim układzie strach jest płacić im kartą płatniczą. Czy wie ktoś dlaczego tak się stało? Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maciek J
października 2016

Najlepszy Współtwórca

Maciek wszystko wskazuje na to, że jednak nieco winy leży po Twojej stronie.

Jak najbardziej kupon przyznawany jest po wydaniu 100 zł, które musiałeś wpłacić na konto (wydać na koncie). I tak się stało. Wydałeś ponad 100 zł i przyznano Ci kupon o wartości 200 zł, ale...

Problem leży zapewne w formie płatności jaką wybrałeś. Wybrałeś płatność automatyczną z dołu, a nie płatność z góry, gdzie mogłeś wpłacić dla pewności wydania 100 zł, powiedzmy 105 zł.

Użyłeś formy płatności, która po wydaniu pewnej kwoty pobiera ją automatycznie z Twojej karty. Pierwsza kwota wydatków, to właśnie 200 zł, po której Google pobiera równowartość z karty.

Działa to w ten sposób, że albo rozliczenie następuje po 30 dniach, bądź po osiągnięciu progu.

1 próg to 200 zł

2 próg to 800 zł

3 próg to 1200 zł

4 próg to 2000 zł

bądź po 30 dniach w zależności co nastąpi najpierw.

Poczytaj o formach płatności i przejdź na płatności ręczne (jeśli się nie da na koncie tego osiągnąć, to zadzwoń do supportu i poproś o przestawienie na płatności ręczne - będziesz wtedy pewny, że wydana kwota, to ta, którą wpłaciłeś na konto AdWords.

Opcje płatności - https://support.google.com/adwords/answer/1704418?hl=pl

Zarządzanie formami płatności - https://support.google.com/adwords/answer/2375375?hl=pl

Progi naliczania płatności - https://support.google.com/adwords/answer/6311?hl=pl

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭ ✭

Hmmm, powinno Ci pobrać 100, nie miałeś ustawionego limitu?

Kod jest aktywny, więc nie powinno Ci pobrać.

Możesz robić przedpłatę jeśli boisz się podobnych sytuacji, chociaż masz budżet dzienny, ustawienia płatności, więc da się. 

Zadzwoń na infolinie i może Ci wyjaśnią co się stało (u mnie takiej sytuacji nie było)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wschodząca Gwiazda

Skoro na kampanie wydałeś 200 zł to pobrało Ci z karty 200 zł. Kupon aktywuje się zwykle do 30 dni. Wiec kwota 200 zł zostanie z kuponu przyznana na kampanie, ale po 30 dniach od jego dodania, a w międzyczasie korzytasz z budżetu jaki masz na karcie, czy w zależności o tego jaką formę płatności użyłeś.  

A druga kwestia to nie miałeś ograniczeń budżetu kampanii? W ciągu jednego dnia poszła Ci ta kwota?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Maciek J
października 2016

Najlepszy Współtwórca

Maciek wszystko wskazuje na to, że jednak nieco winy leży po Twojej stronie.

Jak najbardziej kupon przyznawany jest po wydaniu 100 zł, które musiałeś wpłacić na konto (wydać na koncie). I tak się stało. Wydałeś ponad 100 zł i przyznano Ci kupon o wartości 200 zł, ale...

Problem leży zapewne w formie płatności jaką wybrałeś. Wybrałeś płatność automatyczną z dołu, a nie płatność z góry, gdzie mogłeś wpłacić dla pewności wydania 100 zł, powiedzmy 105 zł.

Użyłeś formy płatności, która po wydaniu pewnej kwoty pobiera ją automatycznie z Twojej karty. Pierwsza kwota wydatków, to właśnie 200 zł, po której Google pobiera równowartość z karty.

Działa to w ten sposób, że albo rozliczenie następuje po 30 dniach, bądź po osiągnięciu progu.

1 próg to 200 zł

2 próg to 800 zł

3 próg to 1200 zł

4 próg to 2000 zł

bądź po 30 dniach w zależności co nastąpi najpierw.

Poczytaj o formach płatności i przejdź na płatności ręczne (jeśli się nie da na koncie tego osiągnąć, to zadzwoń do supportu i poproś o przestawienie na płatności ręczne - będziesz wtedy pewny, że wydana kwota, to ta, którą wpłaciłeś na konto AdWords.

Opcje płatności - https://support.google.com/adwords/answer/1704418?hl=pl

Zarządzanie formami płatności - https://support.google.com/adwords/answer/2375375?hl=pl

Progi naliczania płatności - https://support.google.com/adwords/answer/6311?hl=pl

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Miałem płatności automatyczne, pobór po 30 dniach lub gdy wydatki przekroczą 200 złotych, czyli płatność z dołu.

Kampania zaczeła działać automatycznie, przekroczyłem w pewnym momencie -100 złotych, kupon się aktywował, dodało mi 200 złotych, saldo wynosiło +100 złotych, kampania była kontynuowana, zatrzymała się po wydaniu kolejnych 100 złotych, w tym momencie saldo musiało wynosić -2,76 , bo jak widać łączne wydatki to 202,76 , więc nadal nie rozumiem jakim prawem pobrali mi 200 złotych, saldo wynosi poza tym na plusie 2,76 a powinno być na minusie w tej sytaucji chyba że czegoś nie rozumiem.

Martwi się ta firma tylko o to żeby ludzie którzy używają wyszukiwarki nie zostali przypadkiem skrzywdzeni przez płatne reklamy, a swoich reklamodawców z tego co czytam traktują jak śmieci. Zalecają jakieś ustalanie stawek automatycznych dla początkujących, które daje taki stawki że cokolwiek by się reklamowało, to ZBANKRUTUJESZ. Nie odpowiadają na emaile, i nie można liczyć na ich pomoc. Żenująca jest ta firma, złożę reklamację i spróbuję odzyskać pieniądze. Chyba rozumiem o czym piszecie, ale nie ważne jest czy płatność była z dołu czy z góry, przecież w tym układzie widać, że mimo że kupon był aktywowany to wyszło na to jakby go w ogolę nie było. 

Zobaczcie: Pobrali mi 200 złotych, + dostałem 200 z doładowania więc mam 400, wydatki jak widać wyniosły 200, to dlaczego moje saldo to plus 2 złote a nie 200 ??? masakra jakaś to jest . . . 

Nowicjusz ✭

Dzięki Dominik, ale ja im nie wpłacę żadnej gotówki, ewentualnie karta prepaid i płatność z dołu kartą, i na karcie z góry określone środki. Z kąd mam wiedzieć że zaraz coś im nie odwali, i nie zablokują mi konta i nie odzyskam wpłaconych pieniędzy ? Ta firma jest totalnie niewiarygodna dla mnie. 

Nowicjusz ✭

Paula, z tego co mi ktoś tłumaczył kupon się aktywuje natychmiast po przekroczeniu -100 złotych w przypadku płatności automatycznych kartą, i od razu doładowuje saldo. Ok w tym układzie nie ma problemu i zgadzam się, pobrali mi 200, ale czemu saldo nie jest +200 ?? Chyba że jest jak piszesz, po 30 dniach pojawi się doładowanie, ale z tego co widziałem do tej pory doładowanie od razu saldo doładowuje po aktywacji kuponu. (chyba że się myle)

Profesjonalista ✭ ✭

Nieno, nie demonizujmy, Google nie ma w interesie okradania swoich reklamodawców tylko poszerzanie grona zainteresowanych. Dlatego warto samemu ustalać stawki w konkretnych grupach reklam na konkretne słowa kluczowe, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości świadczenia usług to możesz zatrudnić specjalistę albo agencje.

Generalnie wszyscy wiemy że pomoc AdWords działa rożnie w zależności na kogo się trafi.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Maciek wszystko jest poprawnie. Wyciągnąłeś zbyt szybko pochopne wnioski. Zmień formę płatności na płatności z góry i kontroluj w ten sposób wydatki na AdWords - ile wpłacisz, tyle wydasz.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Ok, ale dlaczego saldo nie jest +200 skoro kupon został aktywowany, czy pojawi się doładowanie po 30 dniach jak Paula napisała ? 

[ Edytowane ]
Student ✭

Jak ci obciążyło karte to pojawi się doładowanie na 200 zł, którego nie ma jeszcze na printscreenie, a kwoty w nawiasach są na plusie, wiec to 2,76 jest na minusie które widać. spokojnie.

Student ✭

Kupony aktywują się od razu po wydaniu 100 zł, nie po 30 dniach, i jak widać na załączniku masz doładowanie od razu, jest 200 zł w nawiasach.

Profesjonalista ✭ ✭

Dostałeś email od Google o treści

"

200,00 zł jest już Twoje.

Kod promocyjny został przez Ciebie użyty i spełniasz warunki oferty. Zgodnie z zapowiedzią zasilamy Twoje konto kwotą 250,00 zł. Jest już ona widoczna na karcie "Płatności" w AdWords.

Dziękujemy za korzystanie z AdWords i życzymy wielu sukcesów biznesowych,
Zespół Google AdWords"

Jeśli na Twojej skrzynce nie znajduje się taka wiadomość, znaczy że kupon nie jest jeszcze aktywny. Tak jak Konrad pisze kupon powinien być aktywny od razu po wydaniu kwoty 100zł, ja z 200 nie korzystam tylko z 250, ale chyba zasady są takie same. 

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Dla różnych kuponów są różne zasady naliczania kwoty promocyjnej.

Kwota może być stała określona kuponem po spełnieniu warunku lub limitowana kuponem i zależna od wydatków w ciągu 30 dni od dodania kuponu.