Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Duplikat faktury VAT.

Nowicjusz ✭

Cześć,

Czy ktoś dysponuje informacją jak uzyskać duplikat f-y VAT wystawionej przez Google ?

Pani z infolinii poradziła wysłać zapytanie na adwords-support@google.com ale odpowiedzi jest brak ...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Duplikat faktury VAT.

Student ✭ ✭ ✭

drukujesz ja ponowniw  masz  przecież  wszystkie w  sytemie

Nowicjusz ✭

To, że mogę ja wydrukować z systemu to wiem. Jednakże ja potrzebuję duplikat. Faktura została wystawiona w czerwcu 2012 a osoba która się zajmowała tematem zapomniała jej wydrukować, teraz mamy luty 2013 i aby zaksięgować tą fakturę oraz odliczyć VAT potrzebny jest duplikat.

Student ✭ ✭ ✭
no to masz problem nie spotkałem się z przypadkiem uzyskania duplikatu. A księgowa nie ma pomysły jak to rozliczyć. faktura jest bez Vatu

Nowicjusz ✭

Tutaj jest artykuł, który może pomóc, sam walczę teraz z google o to samo.

http://www.rp.pl/artykul/757630.html  

Najlepszy Współtwórca

VAT musisz rozliczyć. Musisz go naliczyć ale z uwagi na termin nie możesz odliczyć. Dodatkowo należy naliczyc odsetki. Na puszczenie w koszty niestety trochę za późno. Dobra księgowa powinna wiedzieć jak rozwiązać ten problem. Z tym odliczaniem VATu to byłbym ostrożny. Duplikat nie zmieni obowiązkowych terminów (wyjątkiem byłyby opóźnienienia w wystawieniu i dostarczeniu faktury przez sprzedawcę i musiałbyś to udowodnić). Poza tym masz inne dokumenty określające że transakcja miała miejsce. Do faktury masz ciągle dostęp, od momentu jej wystawienia jest do Twojej dyspozycji. To nie z winy Google nie rozliczyłeś podatku tylko z powodów leżących po stronie Twojej firmy.

Moim zdaniem najlepiej zadzwonić do KIP oraz własnego US z uwagi na różne interpretacje tych samych przepisów przez różne urzędy.

Jeśli chcesz mieć wiążącą odpowiedź, której nie podważy kolejny urzędnik możesz wystąpić z oficjalnym zapytaniem do US (jest do tego specjalna procedura).