Obecnie 165 forumowiczów jest online
Obecnie 165 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dlaczego tak duzo zapłaciłem ?

Nowicjusz ✭

Określiłem swój budżet na określona kwotę , niestety rachunki przychodziły znacznie wyższe niż zakładane

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Dlaczego tak duzo zapłaciłem ?

Wschodząca Gwiazda
Przeczytaj to https://support.google.com/adwords/answer/2375373?from=cuf, jeżeli dalej będziesz miała wątpliwości to skontaktuj się supportem za pomocą kanałów dostępnych na stronie, którą ci podałem.

Nowicjusz ✭
Dobra
Jest opcja w każdej chwili możesz zablokować kampanię reklamowa i z niej skorzystałem.
Budżet dzienny około 2,5 zł , i nagle się okazało ze w dalszym ciągu są naliczane opłaty i ponoć mój budżet dzienny wynosi 30 zł.
Oczywiście tzw. opiekun kampanii nie odbiera ode mnie telefonów.
Zablokowałem kartę.
Zmiany budżetu nikt ze mną nie konsultował .

Najlepszy Współtwórca
Grażyno napisz może coś więcej. Czy masz konto Google AdWords, czy Google Express? Czy na pewno budżet dzienny to 2,5 zł? To bardzo mało i nie wierzę, żeby ktoś Ci doradził takowy. Może to stawka za kliknięcie, czyli CPC.

Co do płatności, to zapewne wybrana opcja płatności to karta i płatność po, czyli rozliczenie po 30 dniach bądź progi?

Opisz co dokładnie zostało ustawione. Jaki był przebieg kampanii i zmian na niej. A najlepiej podeślij screen z konta, gdzie widać jakie są/były ustawione budżety dzienne oraz pokaż na wykresie jakiś przedział czasowy z kosztem dziennym.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Witam
Zrobiłem sam reklamę gdzie określiłem budżet miesięczny na 250 zł!!!.
Niestety wybrałem opcje płatności kartą , ale uważam ze to niczego nie zmienia , określona kwota wydatków jest stała. Reklama została zaakceptowana i pojawił się opiekun kampanii , który usiłował mnie namówić na zwiększenie budżetu na co nie przystałem.
Niestety okazało się chyba po 3 tygodniach że karta został obciążona kwota ponad 800 zł , w tej chwili skorzystałem z opcji zakończ kampanię , Zablokowałem kartę kredytową , ale opłaty w dalszym ciągu zostały naliczane??? . Żądam zwrotu naliczonych nieprawnie pieniędzy z likwidacji tzw. należności.
PS.
Rozmawiając z konsultantem zostałem poinformowany ze owszem tanie kampanie zostały zablokowane , ale trwa kampania z budżetem 30 zł dziennie , kto wyraził na to zgodę ??? !!!
Mam nadzieje ze firma google dbając o swój wizerunek dokona odpowiednich korekt !!!

Najlepszy Współtwórca
Pani Grażyno proszę opisać dokładniej problem, ponieważ z tego co zrozumiałem, wszystkie kampanie / kampania są na Pani koncie AdWords - powinna je Pani wszystkie widzieć i nadzorować.

Dlaczego nie wstrzymała Pani tej kampanii z budżetem 30 zł?
Czy w ogóle widzi ją Pani na Swoim koncie?
Czy opiekun kampanii tworzył jakieś kampanie dla Pani?
Jakie płatności Pani wybrała? Płatność z góry, czy po wykonaniu usługi, czyli płatność z karty dopiero po 30 dniach, bądź po przekroczeniu progów?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Kampanii za 30 zł dziennie w ogóle nie widziałam.
Wybrałam płatność kartą , ale do wysokości założonego budżetu.

Najlepszy Współtwórca
Czy zna Pani zasady pobierania opłat w systemie AdWords?

Proszę poczytać o formach płatności. https://support.google.com/adwords/answer/2375375?hl=pl

Jeśli wybrała Pani płatności automatyczne, to system sam pobiera płatności z karty.

Jeśli płatności ręczne, to wpłaciła Pani konkretną wartość i tylko ona powinna zostać wydana przez AdWords.

Budżet dzienny, który się ustawia na kampanii, nie jest ogranicznikiem ostatecznych wydatków jakie się ponosi. Jest to jedynie zabezpieczenie przez wydatkami miesięcznymi, by nie przekroczyć określonej wartości.

Dlatego sugeruje dowiedzieć się dokładnie kto zakładał dodatkową kampanię. Może Pani skorzystać z Narzędzia Historia zmian, które znajduje się na koncie AdWords.

Proszę kliknąć w górnym menu Narzędzia >> Historia zmian i wybrać jakiś przedział czasowy - najlepiej od początku działania konta. Może Pani przefiltrować tylko elementy związane z konkretną kampanią - proszę sprawdzić jaki mail widnieje przy założeniu tej dodatkowej kampanii.

Dominik Myślak