Obecnie 352 forumowiczów jest online
Obecnie 352 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dezaktywowane konto - co dalej z domeną?

Nowicjusz ✭

Konto ad zostało dezaktyowane - Otrzymałem taki emial od supportu:

"Dziękujemy za cierpliwość podczas realizacji tego procesu. Nasi specjaliści ponownie sprawdzili Państwa konto i potwierdzili naruszenie na nim zasad AdWords. Decyzja ta jest ostateczna, co oznacza, że konto nie zostanie ponownie aktywowane. Prosimy nie tworzyć dodatkowych kont AdWords, ponieważ one również zostaną zawieszone."

Tak, troche przesadziłem z kuponami. Ale teraz moje pytanie brzmi - czy zostało zablokowane tylko konto czy również domena? Chciałbym założyć nowe konto i dokonać płatności poprzez przelew. Trochę się obawiam, bo czytałem że ludzie wpłacali przelewy na reklamę, po czym konto i tak zostało blokowane..

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Dezaktywowane konto - co dalej z domeną?

Magister ✭ ✭ ✭
Problem blokady dotyczy zarówno tego konta jak i wszystkich kolejnych, które będą zakładane w przyszłości na tę samą domenę oraz na dane tej firmy. Problem rozszerzy się na kolejne domeny, jeśli ktoś zgodzi się promować Twoją domenę ze swojego konta, na którym już promował jakieś domeny.

Nie znam historii naruszenia zasad oraz korespondencji z Google, ale szansy szukałbym w wyrażeniu skruchy za błędy zewnętrznej firmy (o ile była to zewnętrzna firma), która prowadziła nieumiejętnie konto. Teraz gwarancję właściwego prowadzenia konta mogłaby dać np. jakaś agencja o dobrej reputacji, albo sam możesz deklarować, że już wszystko zrozumiałeś i to się nie powtórzy.

(Zwracam się do mężczyzny, bo tak wynika z treści, choć imię Maria jest raczej żeńskie)
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Tak, piszę w imieniu siostry. Czyli co? - zadzwoń na infolinię, przedstawić sytuację, przeprosić i poprosić o możliwość założenia świeżego konta z tą domeną?
I konsultant posiada takie uprawnienia aby odblokować?

Magister ✭ ✭ ✭
Przykro mi, ale nie mogę potwierdzić uprawnień konsultanta, gdyż nigdy nie dzwoniłem w imieniu osoby mającej taką sytuację. Być może ktoś inny będzie wiedział.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Maria u góry z prawej strony tego forum jest "Kontakt z Google". Najlepiej napisz maila do supportu i opisz dokładnie sytuacje ( bez ściemniania ). Możliwe, że będą mogli coś poradzić, ale to zależy od tego jak mocno twoja siostra podpadła. Ale zawsze warto spróbować. Adaśko