Obecnie 248 forumowiczów jest online
Obecnie 248 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy masz identyfikator płatnika podatku VAT?

Magister ✭

Czy masz identyfikator płatnika podatku VAT? takie właśnie pytanie jest na:

Płatności > Konfigyracja płatności .> Konfiguracja profilu rozliczeniowego

na tym etapie mamy właśnie takie pytanie, i teraz prosze o pomoc jaki wpływ na rozlicznie ma to czy klient ma **bleep** EU czy tylko **bleep** PL ?    dodam że chodzi o klienta który będzie sam pobierał fakurę za wpłatę na kliknięcia ?!

Dziękuje za odp.

ML

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
maja 2016

Dot.: Czy masz identyfikator płatnika podatku VAT?

Wschodząca Gwiazda

Cześć Michał. Klient musi mieć nr VAT EU by móc się rozliczać z faktury z 0 stawką VAT. W przypadku jeśli nie ma **bleep** EU to zanacza, że jest firmą, ale że nie ma NIPu i Google nalicza mu podatek. Najlepiej przekonać klienta aby wystąpił do swojego US o nadanie identyfikatora VAT EU.

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭
w miejscu bleep ma być słowo n.i.p
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
maja 2016

Wschodząca Gwiazda

Cześć Michał. Klient musi mieć nr VAT EU by móc się rozliczać z faktury z 0 stawką VAT. W przypadku jeśli nie ma **bleep** EU to zanacza, że jest firmą, ale że nie ma NIPu i Google nalicza mu podatek. Najlepiej przekonać klienta aby wystąpił do swojego US o nadanie identyfikatora VAT EU.

Adaśko

Magister ✭
dzięki

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Michał pogrzebałem i chyba mogłem napisać nie do końca prawdę, bo idąc za supportem, twojmu klientowi nie zostanie naliczony VAT, jeśli zazanczy jako firma, ale będzie on musiał sam go odprowadzić w Polsce (23 %). Bo jeśli uzyska identyfikator VAT EU to będzie miała import usług, więc praktycznie zero VATu.

W supporcie jest napisane :

Jeśli prawdziwe są oba poniższe stwierdzenia, w Twoich kosztach AdWords nie zostanie uwzględniony podatek VAT. W takim przypadku musisz samodzielnie zarejestrować identyfikator płatnika podatku VAT i odprowadzać podatek VAT od kosztów AdWords zgodnie ze stawką obowiązującą w państwie członkowskim UE, na terenie którego prowadzisz działalność. Jest to zgodne z Artykułem 21.1(b) Szóstej Dyrektywy Rady.

I. Adres Twojej firmy znajduje się w UE, ale poza Irlandią.

II. Korzystasz z programu AdWords do celów komercyjnych.

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Aby rozliczyć fakturę Adwords trzeba posiadać faktycznie Vat UE. Vat rozlicza firma (Nie google) w polskim urzędzie wedle polskich stawek Vat. Ale ponieważ, że jest to: import usług fakturę księguje się wewnętrzne i w ostateczności wszystko wychodzi na 0%.

Wschodząca Gwiazda
Paulinko nie do końca tak jest. Fakturę może rozliczyć firma bez identyfikatora VAT EU, ale w takim przypadku odprowadza 23 % VAT-u w Polsce, a jeśli ma identyfikator VAT EU to robi import usług i jak pisałaś wychodzi na 0.

Wschodząca Gwiazda

Google informuje o dwóch przypadkach, do ktorych odsyłam bo może się komuś przydadzą w ramach lektury. 

@Adam - Faktycznie brak numeru VAT-UE na fakturze nie oznacza, że nie mamy do czynienia z importem usług, ale musimy naliczyć 23% Vatu.

Adamie idealne podsumowanieEmotikon: Szczęśliwy...

[ Edytowane ]
Magister ✭

czyli mając firma ale nie mając n-i-p-u europejskiego wpłacam na adwords (klient wpłaca) 1000zł i jak to rozlicza ? 1000zł + nalicza 230złvatu ? czy 1000zł to już kwota brutto będzie ?

Najlepszy Współtwórca

Do importu usług konieczny jest VAT UE.

Sposób rozliczania zależy od tego jakiego rodzaju podatnikiem jesteśmy.

Podmioty zobowiązane do wypełniania deklaracj VAT-7 l, VAT-7K lub VAT 7D naliczaja i odliczają podatek.

Podmioty nie zobowiązane do wypełniania deklarackji VAT-7 l, VAT 7K lub VAT 7D korzystają z deklaracj VAT9M. Na jej podstawie muszą naliczyć i odprowadzić podatek (23%).

Nowicjusz ✭

Co ja mam teraz zrobić, bo się zgubiłem?Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭

Nie posiadam takiego

Wschodząca Gwiazda

Tak. Przy braku Vat EU musisz jeszcze zaplacic podatek vat do US

Nowicjusz ✭

To może zrobię jednak reklamę w Polsce