Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Budżet miesięczny

Nowicjusz ✭

Witam,
o co chodzi? budżet miesięczny ustawiony mam na max 100zł, dziennie 3,29pln, a drugi miesiąc z rzędu opłata za reklamę ponad 450zł ! Emotikon: Smutny

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Budżet miesięczny

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Czesc Asia,

W jaki sposob obliczas budzet miesieczny?

Warto zwrocic uwage, ze AdWords pozwala jedynie na ustalenie budzetu dziennego per kampania.

Zerknij rowniez tutaj:

https://support.google.com/adwords/answer/6312

To pomoze ci zrozumiec jak system zarzadza budzetem.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Dot.: Budżet miesięczny

Nowicjusz ✭

Moim zdaniem jest wprost odwrotnie, ja ustaliłam miesięczny budżet. I jak stanowi inf ponizej skoro ustaliłam 100zł miesięcznie, to nie powinnam płacić 4x więcej. 

max budżet mczny.jpg

Budżet miesięczny

Nowicjusz ✭

Zapoznałam się również artykułem z linku powyżej i nigdy nie zostało u mnie zablokowane wyświetlanie reklamy po przekroczeniu limitu dziennego. Gdyby tak faktycznie było, to nie doprowadziło by to do takiej kwoty. 
Gdybym chciała płacić 400zł to tyle bym ustawiła. Nie jestem przygotowana na takie wydatki :/

Budżet miesięczny

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Ile jest aktywnych kampanii i jaki maja budzet dzienny?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Budżet miesięczny

Nowicjusz ✭

To jest jedyna kampania jaką mam. 
Gdzie dokładnie mogę to sprawdzić, to podeślę printscreen.

Budżet miesięczny

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Ponadto, co już w ogóle jest jakąś kpiną, do tej pory wszystko odnośnie tej reklamy robiłam przez stronę AdWords Express. Stamtąd jest printscreen, tam robiłam wszystkie ustawienia. Teraz pierwszy raz w życiu weszłam na stronę AdWords, a tam zupełnie inne ustawienia.. i budżet 10zł dziennie. Skąd te dane się tam wzięły ?? Co za....draństwo. Jestem strasznie zdegustowana. Reklamę już wyłączyłam.

Dot.: Budżet miesięczny

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Wejdź w widok kampanii, zaznacz wszystkie kampanie i wybierz poprzedni miesiąc.

Tak jak poniżej:Bez tytułu.jpg

Zobacz jaki był całkowity koszt i czy wygenerowany był tylko z tej kampanii.

Jeśli cały czas miałaś ustawione 3,29 to faktycznie nie powinno być więcej niż około 100zł.

Z drugiej strony, jeśli dokonywałaś jakichś zmian budżetu w ciągu miesiąca to nowo nadany budżet trzeba liczyć od daty ustawienia. 

Budżet miesięczny

Nowicjusz ✭

Tak jak napisałam powyżej. Parę minut temu po raz pierwszy w życiu (!) otworzyłam stronę AdWords. Wszystko od samego początku ustawiłam przez AdWords Express jak się okazuje. 
AdWords Express pokazuje ustawienia, które wprowadziłam - 3,29 dziennie, AdWords pokazywało 10zł, nie wiem tylko czemu, bo ja nigdy na tej stronie wcześniej nie byłam.
Czy jest jakieś miejsce/kontakt gdzie mogłabym to zgłosić ? 

Budżet miesięczny

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

W takim razie sugeruję kontakt z pomocą telefoniczną: 800 702 380

Budżet miesięczny

Najlepszy Współtwórca

Najlepszym rozwiązaniem będzie telefon do supportu - Krzysztof podał numer.

Czy na pewno nigdy nie założyłaś konta Google AdWords? Tworząc ustawienia na koncie Express nie powinnaś mieć w ogóle podglądu na konto AdWords. Może na Twoim mailu kiedyś było utworzone konto AdWords?

Czy na koncie AdWords widzisz, że w ostatnich 30 dniach działała kampania i wydatki dzienne faktycznie sięgają 10 zł - widać to na wykresie.

Napisz tutaj co było powodem założenia konta AdWords. Napisz koniecznie co powiedział Ci support, bo to ciekawy przypadek i przyda się na przyszłość.

Dominik Myślak