Obecnie 312 forumowiczów jest online
Obecnie 312 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak zwrotu środków z zawieszonego konta

Nowicjusz ✭

Witam,

Walczę o zwrot środków z konta adwords już od ponad 3 miesięcy i nic w tej sprawie się nie zmienia a pomoc (sekretarki z Googla) przekazują sprawę dalej i nic w tej materii się nie zmienia. Na początku grudnia zgłosił się do nas klient w sprawie reklam Adwords, branża gastronomia, wszystko po naszej stronie i fakturujemy go na całość kwoty. Po utworzeniu kampanii i dwóch tygodniach bezproblemowego przebiegu, sprawdzanie konta 2-3 dni po 8 sami odezwaliśmy się do działu i tak się zaczęło... po tygodniu wysyłania formularzy wszystko wróciło do normy na 7 dni. Po tym czasie znowu informacja o sprawdzaniu, kontakt z pomocą i formularze ale tym razem skutek to zawieszenie konta bez żadnej wskazówki skąd te wszystkie problemy, zaczęło się od formularzy zakończyło na zmianie hasła bo nie było długo aktualizowane i to może być przyczyną. Więc koniec końców zostało mi dezaktywacja i zwrot środków jakie zostały przelane na konto adwords. Od 14 stycznia mam informację że środki na rachunek kart wpłyną po tygodniu i nic nie mogę w tej sprawie zrobić bo z pomocy dostaję tylko formularze o odblokowanie konta których wypełnienie skutkuje nadesłaniem maila z informacją że konto jest zawieszone i żebym wypełnił ten sam formularz. Czy ktoś miał taki problem i jak go rozwiązał? I jakie są inne drogi do tego żeby te pieniądze odzyskać poza kontaktem z działem pomocy który w tej sprawie nic nie może?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie informację.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Brak zwrotu środków z zawieszonego konta

Najlepszy Współtwórca
Czy dzwoniąc do suppoertu adwords prosiłeś o kontakt z działem księgowości? Środki na Twoją kartę po usunięciu konta powinieneś mieć do 4 tygodni. Wtedy konto jest rozliczane i środki są zwracane. Nie może być takiej sytuacji, że nie znasz przyczyny i przybliżonego czasu zwrotu tych środków skoro usunąłeś konto, czyli rozpocząłeś procedurę odzyskania środków z konta.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

clipular (1).png

Dziękuję za szybką odpowiedź, tak za każdym razem kontakt odbywał się z działem rozliczeń i płatności i za każdym razem informacja że rzeczywiście trwa to za długo i że przekażą sprawę dalej i skontaktują się ze mną jak się uda to rozwiązać. Tak od miesiąca czasu tel do nich przynajmniej raz w tygodniu.

Pozdrawiam 

Najlepszy Współtwórca
Pozostaje Ci cierpliwość. Może dodatkowo zbiegła się tu kwestia faktur w nowym roku i dział księgowości ma priorytet zając się błędnymi fakturami...
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Chciałbym żeby to była kwestia przeczekania ale niestety za każdym razem dostaję informację że nic nie wiedzą z powodu zawieszenia konta i jedyne co mogą mi pomóc to formularz o jego odwieszenie co wiąże się z pętlą z autorespondera Google że konto jest zawieszone i proszą o wypełnienie tego samego formularza. Dlatego interesują mnie inne drogi rozwiązania tej sytuacji jakieś formularze o zwrot środków na konto lub kontakt do bardziej kompetentnych działów w tej materii np w Irlandii czy USA.

Nowicjusz ✭

U mnie sytuacja jest identyczna, 12 maja wysłałem fax o zwrot zawieszonego konta przeze Google. Konto zlikwidowałem, fax przesłany, jest 22 czerwca, żadnej informacji od Google w tej sprawie. 2 razy konsultowałem się na chacie w tej sprawie, mieli dzwonić do mnie o co chodzi, ale nie dzwonią tylko i wyłacznie wysyłają jednego i tego samego maila o treści:

Dziękujemy za wiadomość. Podczas sprawdzania konta nasi specjaliści wykryli podejrzane działania związane z płatnościami na tym lub innym Państwa koncie AdWords. Aby zapobiec wszelkim nieupoważnionym działaniom, zawiesiliśmy Państwa konta AdWords.

Informacje o zasadach użytkowania konta AdWords można znaleźć w Warunkach korzystania z usługi AdWords na stronie https://www.adwords.google.pl/select/tsandcsfinder

Jeśli są Państwo przekonani o swojej zgodności ze wszystkimi Warunkami korzystania z usługi i chcą odwołać się od zawieszenia konta, prosimy wypełnić następujący formularz:

odpowiadanie na tego emaila nie ma sensu, bo jak odpowiadam, otrzymuje po godzinie od automatu Google odpowiedź taką samą.

Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Ma ktoś pomysł?