AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak kwot na FV w historii transakcji

Nowicjusz ✭

W historii tranasakcji widać miesięczne zestawienie faktur, jednak po kliknięciu w każdą jedną otwiera się dokument tylko z informacją:

Odnotowano płatność

W kolumnach: Data, Opis i Kwota brak jakichkolwiek informacji?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Brak kwot na FV w historii transakcji

Wschodząca Gwiazda
a odnotowano jakąś płatność w tych miesiącach? tzn czy był zaksięgowany przelew bądź obciążenie karty?

Dot.: Brak kwot na FV w historii transakcji

Nowicjusz ✭
Nie, płatność była z góry przelewem w październiku i ta FV się pojawia natomiast jest ona z informacją "(przedpłata)", której to nasza księgowa nie chce zaakceptować.

Dot.: Brak kwot na FV w historii transakcji

Wschodząca Gwiazda
Czyli wszystko jest ok, innej faktury nie dostaniesz. Nie możesz dostać fakury skoro nie została zaksięgowana płatność
Przecież to była przedpłata więc nie bardzo rozumiem w czym problem, chociaż nieznane są wyroki księgowości. Ja miałem sporo faktur tego typu i nikt nigdy nie przyczepił się do słowa przedpłata.
Możesz ewentualnie spróbować cos zmienić za pomocą noty korygującej ( wiecej o tym w tym temacie w poście Karoliny https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Poprawienie-faktury/m-p/702#M26 )

Dot.: Brak kwot na FV w historii transakcji

Najlepszy Współtwórca
Rad nie sądzę, żebyś otrzymał korektę faktury, aby nie było na niej słowa przedpłata. Przecież to była przedpłata. Jeśli masz **bleep** eu to bez problemu księgowa to powinna rozliczyć - jeśli ma opory to zmień księgową bo po prostu nie umie tego zrobić.

Fakturę powinna bez problemu rozliczyć i wrzucić w koszty. Księgowej może chodzić np. o to, że dana kwota nie została wydana w danym miesiącu. Teoretycznie powinna rozliczyć jedynie tą kwotę, która została wydana w danym miesiącu - w kolejnym miesiącu pozostałą część, ale...

Moja księgowa dzwoniła (w moim przypadku do krakowskiego US) do US aby się upewnić, ponieważ kwotę jaką wpłaciłem dla Klienta jako budżet był wyklikiwany przez x miesięcy i przekroczył również rok 2013/2014. Odpowiedź urzędu była jasna. Bez problemu można było całą kwotę wpłaconą do google rozliczyć jako koszt w danym miesiącu - musisz się upewnić u siebie.

Dominik Myślak