AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak kwot na FV w historii transakcji

Nowicjusz ✭

W historii tranasakcji widać miesięczne zestawienie faktur, jednak po kliknięciu w każdą jedną otwiera się dokument tylko z informacją:

Odnotowano płatność

W kolumnach: Data, Opis i Kwota brak jakichkolwiek informacji?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Brak kwot na FV w historii transakcji

Wschodząca Gwiazda
a odnotowano jakąś płatność w tych miesiącach? tzn czy był zaksięgowany przelew bądź obciążenie karty?

Nowicjusz ✭
Nie, płatność była z góry przelewem w październiku i ta FV się pojawia natomiast jest ona z informacją "(przedpłata)", której to nasza księgowa nie chce zaakceptować.

Wschodząca Gwiazda
Czyli wszystko jest ok, innej faktury nie dostaniesz. Nie możesz dostać fakury skoro nie została zaksięgowana płatność
Przecież to była przedpłata więc nie bardzo rozumiem w czym problem, chociaż nieznane są wyroki księgowości. Ja miałem sporo faktur tego typu i nikt nigdy nie przyczepił się do słowa przedpłata.
Możesz ewentualnie spróbować cos zmienić za pomocą noty korygującej ( wiecej o tym w tym temacie w poście Karoliny https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Poprawienie-faktury/m-p/702#M26 )

Najlepszy Współtwórca
Rad nie sądzę, żebyś otrzymał korektę faktury, aby nie było na niej słowa przedpłata. Przecież to była przedpłata. Jeśli masz **bleep** eu to bez problemu księgowa to powinna rozliczyć - jeśli ma opory to zmień księgową bo po prostu nie umie tego zrobić.

Fakturę powinna bez problemu rozliczyć i wrzucić w koszty. Księgowej może chodzić np. o to, że dana kwota nie została wydana w danym miesiącu. Teoretycznie powinna rozliczyć jedynie tą kwotę, która została wydana w danym miesiącu - w kolejnym miesiącu pozostałą część, ale...

Moja księgowa dzwoniła (w moim przypadku do krakowskiego US) do US aby się upewnić, ponieważ kwotę jaką wpłaciłem dla Klienta jako budżet był wyklikiwany przez x miesięcy i przekroczył również rok 2013/2014. Odpowiedź urzędu była jasna. Bez problemu można było całą kwotę wpłaconą do google rozliczyć jako koszt w danym miesiącu - musisz się upewnić u siebie.

Dominik Myślak