Obecnie 150 forumowiczów jest online
Obecnie 150 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Aktywacja reklam i płatności, a brak działalności gospodarczej.

Nowicjusz ✭

Witam! Jestem zainteresowany reklamowaniem swojej strony w google, ale nie posiadam działalności gospodarczej. Gdy próbuję dodać informacje w zakładce "Płatności" wyskakuje, że rodzaj konta to firmowe i nie da się tego zmienić. Co należy w tym przypadku zrobić?

Pozdrawiam!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Aktywacja reklam i płatności, a brak działalności gospodarczej.

Wschodząca Gwiazda
To prawda, w polskiej wersji zniknęła opcja ustawień Konto: Firmowe lub osoba. Ale czy jest to bug w panelu czy jaka aktualizacja nie wiemEmotikon: Szczęśliwy

Dla Polski opcja zniknęła, a dla pozostałych jakie sprawdzałam typu Stany, Sri Lanka opcja jestEmotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Mam ten sam problem. Założyłem już 4 konta, ponieważ myślałem że jest to może jakieś moje niedopatrzenie podczas rejestracji/konfiguracji - niestety jak widać, aktualnie tylko firmy mogą reklamować się... dla mnie cała sytuacja jest kompletnie niezrozumiała.

Magister ✭

Witajcie,

brak opcji "konta prywatnego" to nie błąd. Ustawienia statusu podatkowego VAT w AdWords niedawno uległy zmianie i obecnie nie ma możliwości wyboru - konta AdWords mogą być używane wyłącznie do celów biznesowych. Nowe konta nie mają więc możliwości wyboru. Reklamodawcy, którzy dotychczas używali konta AdWords do celów prywanych są powiadamiani drogą mailową o zmianie przeznaczenia konta.

Zmiana ta dotyczy reklamodawców z krajów Unii Europejskiej (dlatego Paulina mogła zobaczyć opcje konta prywatnego na Sri LanceEmotikon: Mrugający)

Więcej informacji o tej zmianie przeczytacie w artykule.

Pozdrawiam,

Karolina