Obecnie 329 forumowiczów jest online
Obecnie 329 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

AdWords nie dla osób prywatnych?

Nowicjusz ✭

Cześć Emotikon: Szczęśliwy

Uczę się korzystania z AdWords i trafiłem na problem już prawie na samym początku. Chcę ustawić płatności i na stronie ustawień widzę coś takiego:

"Status podatkowy

Firma

Z tej usługi można korzystać tylko do celów biznesowych. Musisz samodzielnie naliczać i odprowadzać podatek VAT."

Jak mam to rozumieć? AdWords mogą używać tylko i wyłącznie firmy? Jestem osobą prywatną i nie posiadam działalności :/

Pozdrawiam,

Staszek

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
maja 2016

Dot.: AdWords nie dla osób prywatnych?

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

niestety w tym zakresie ostatnio zostały wprowadzone zmiany i obecnie konta AdWords i AdWords Express mogą być wykorzystywane w Unii Europejskiej wyłącznie do celów biznesowych.

Tutaj jest więcej na ten temat:
https://support.google.com/adwords/answer/6081014?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
maja 2016

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

niestety w tym zakresie ostatnio zostały wprowadzone zmiany i obecnie konta AdWords i AdWords Express mogą być wykorzystywane w Unii Europejskiej wyłącznie do celów biznesowych.

Tutaj jest więcej na ten temat:
https://support.google.com/adwords/answer/6081014?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Cześć Tomasz.

Nie ukrywam, że to bardzo smutne wieści dla mnie :/ ale i tak dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Staszek

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chcesz się uczyć AdWords w praktyce to może masz kogoś znajomego, kto prowadzi działalność i zaoferujesz mu prowadzenie kampanii z jakimś niewielkim budżetem?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Niby mam taką opcję, ale łatwiej byłoby mi gdybym mógł to wszystko ogarnąć sam.

A czy mógłbym po prostu w nazwie firmy wpisać moje imię i nazwisko? (mimo iż firmy nie posiadam).

Tak naprawdę dla Google, to chyba bez różnicy czy posiadam firmę czy nie, a to w jaki sposób będę się później rozliczał z urzędem, to już moja sprawa.

Czy takie rozwiązanie z perspektywy Google byłoby ok? Chodzi mi tutaj o to, czy nie łamałbym jakiś postanowień regulaminu i nie ryzykował zbanowaniem konta.

Nowicjusz ✭
"Jeśli korzystasz z AdWords lub AdWords Express w celach niezwiązanych z działalnością gospodarczą w UE, zlikwiduj konto."
Tu chyba nie masz już pola do swobodnej interpretacji.
Idea polega na tym, abyś mógł płacić podatek w kraju, w którym działasz a nie w Irlandii

Magister ✭ ✭ ✭
Stanisław - tak jak pisze powyżej Łukasz, tu chodzi o podatki, więc Google nie może zaakceptować sytuacji, w której wie, że nie masz firmy i się reklamujesz.

Wbrew temu, co piszesz natomiast Ty, dla Google jest różnica, czy podajesz dane osoby prywatnej, fikcyjnej firmy czy też prawdziwej firmy. Tylko w przypadku prawdziwej firmy sytuacja jest jasna i nie ma zagrożeń związanych z nieprawidłowo rozliczanymi podatkami.

Jeśli więc założysz konto na dane fikcyjnej firmy, zapewne zostanie ono wcześniej później czy później zablokowane.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Dzięki za Wasze odpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy

Teraz już wszystko jest dla mnie jasne jak słońce.

Pozdrawiam,
Staszek

AdWords nie dla osób prywatnych?

Nowicjusz ✭

A jak wygląda opcja reklam adwords w przypadku zawieszonej działalności gospodarczej? Jest nip i można zapłacić ale nie można rozliczać faktur vat. Tak jak opłacanie telefonu komórkowego po zawieszeniu działalności. Czy można w takim wypadku reklamować siew google.com ?