AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wybrane miejsce docelowe - brak wyświetleń reklamy

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć, mam taki problem - jakiś czas temu do kampanii GDN dodałam grupę reklam z nowymi miejscami docelowymi. Były to wybrane wg branży mojego klienta kanały YouTube. Niestety, mimo wysokiej stawki, moje reklamy nie wyświetlają się, a minęło już ok. 2 tygodni od tej optymalizacji. Dodam, że z pewnością na tych kanałach dopuszczalne są te formaty reklamowe, które posiadam w zestawie reklam.

Może ktoś podsunie mi pomysł, co poprawić, by reklamy zaczęły się wyświetlać? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie! 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna G
kwiecień

Wszechwiedzący ✭

Nie dziękuj - klikaj w serduszka Emotikon: Mrugający Jeśli stworzyłaś wszystko w sposób opisany tutaj https://support.google.com/adwords/answer/2456100?co=ADWORDS.IsAWNCustomer%3Dfalse&hl=pl spróbuj zmienić CPC na CPM.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Dot.: Wybrane miejsce docelowe - brak wyświetleń reklamy

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

zapoznaj się z odpowiedzią @Tomasz_C w poniższym wątku:

https://goo.gl/ZoQZF2

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedź. Niestety, nadal nic, mimo dokładnego sprawdzenia - na kanałach są reklamy (formaty, które mam w kampanii), więc muszą one mieć uruchomione zarabianie na filmach. Nie zawężam już bardziej kierowania - kampania leci na całą Polskę, nie używam harmonogramu, nie obniżam też stawek dla wybranych urządzeń, stawka jest wysoka, nie kieruję dodatkowo w obrębie tej grupy reklam na tematy lub słowa kluczowe, nie mam wykluczeń w tej grupie. Macie może jeszcze jakiś pomysł? 

Wszechwiedzący ✭

Spróbuj usunąć miejsca docelowe z kierowania i dodaj je dopiero jak grupa reklam się uruchomi.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję za podpowiedź - przetestowałam tą propozycję. Niestety dalej nic. W grupie reklam użyłam kierowania na wybraną witrynę (przeniosłam sobie ją z innej grupy, a tam wstrzymałam), reklamy wyświetlały się w tym miejscu docelowym, niestety na kanałach YT dalej nie. Wątpię, że akurat wszystkie kanały, jakie mam w grupie reklam, mają wyłączone reklamy oparte na zainteresowaniach. Akurat są to wyłącznie kanały polskich kierowców, a reklamy dotyczą branży transportowej. Spróbuję dziś jeszcze bardziej podwyższyć stawkę, choć już mam bardzo wysoką. Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś pomysły, bardzo proszę o informację. 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna G
kwiecień

Wszechwiedzący ✭

Nie dziękuj - klikaj w serduszka Emotikon: Mrugający Jeśli stworzyłaś wszystko w sposób opisany tutaj https://support.google.com/adwords/answer/2456100?co=ADWORDS.IsAWNCustomer%3Dfalse&hl=pl spróbuj zmienić CPC na CPM.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Wszystko wykonane zgodnie ze sposobem opisanym pod linkiem. Zmiana na CPM też nie wypaliła (CPM dałam wysokie), dałam temu trochę czasu, by zobaczyć, czy coś drgnie. Na razie bez zmian. 

Nowicjusz ✭ ✭

Potrzeba było więcej czasu -dziś już widzę wyświetlenia. Zmiana na CPM pomogłaEmotikon: Szczęśliwy