AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 290 forumowiczów jest online
Obecnie 290 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ograniczenie z powodu budżetu

Nowicjusz ✭

Mam problem polegający na tym, że dzienny budżet na kampanie wynosi np 150 zł. Wykorzystane zostało np 23 zł, a reklama się nie wyświetla, a przy kampani widnieje ostrzeżenie: "Ograniczona z powodu budżetu". Czy powodem, może być to, że na koncie pozostało np tylko 500 zł?

Dot.: Ograniczenie z powodu budżetu

Wszechwiedzący ✭

Cześć @Marcin U,

Ograniczona z powodu budżetu to stan kampanii, który informuje o tym, że twój budżet dzienny jest mniejszy od zalecanego.

Oznacza to, że uzyskasz mniej kliknięć i wyświetleń niż miałoby to miejsce gdyby budżet był wyższy.

Myślę, ze w swoim poście poruszyłeś dwie różne sprawy:

1) Co oznacza status Ograniczona z powodu budżetu - odp. powyżej

2) Dlaczego nie widzę swojej reklamy

-tutaj może mieć wpływ kilka czynników:

a) nie jesteś w obrębie geograficznym, na który jest kierowana

b) wyszukiwałeś jej wiele razy i system przestał ci ją wyświetlać tak często jak innym

c) twoja kampania jest ograniczona z powodu budżetu i system nie wyświetla jej tak często jak by mógł (to na pewno ma miejsce)

d) twoje reklamy zostały odrzucone z powodu naruszenia zasad 

e) w swojej przeglądarce masz wtyczkę blokującą reklamy

Spróbuj użyć podglądu i diagnostyki reklam aby sprawdzić czy wspomniana reklama wyświetla się innym.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o tym narzędziu:

https://support.google.com/adwords/answer/148778

Kwota, którą wydałeś do tej pory (23zł) nie miała wpływu na to, że reklama się nie wyświetlała - wciąż było 127zł do dyspozycji.

Przypuszczalnie w chwili obecnej (6 godzin później) wydana kwota jest znacznie większa.

Jeśli potrzebujesz coś więcej to pisz śmiało. 

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”