AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 317 forumowiczów jest online
Obecnie 317 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Listy słów wykluczających

Student ✭

Czy można gdzieś znaleźć: listy słów wykluczających:

- ogólne

- a może ktoś udostępniał pod branże?

- jak sobie z tym radzicie kiedy chcecie zbadać potencjał fraz, ale też nie chcecie palić budżetu zanim nie zrobicie wykluczeń!

Wszechwiedzący ✭

Cześć @Karol B,

Na początek pozwolę sobie zasugerować jedną rzecz:

Im bardziej specyficzne pytanie tym łatwiej będzie pomóc.

W tym pytaniu podanie branży i tego co sam aktualnie robisz ułatwiłoby otwarcie dyskusji.

Generalnie schematy w AdWords to nic dobrego - oczywiście w mojej opinii.

To co ktoś inny gdzieś udostępnił odnośnie jego branży niekoniecznie sprawdzi się u ciebie.

Każda firma jest inna. 

Mówi się, że np. "opinie" warto wykluczać.

Ale mam klienta, który doskonale konwertuje na słowa kluczowe, które zawierają tę frazę.

Warto zastanowić się nad tym czego na pewno nie oferujesz, a co może być wyszukiwane w związku z twoim produktem / usługą.

Czyli np.

Video

Manual

Youtube

Not working

Linux

Driver

Instruction

Compatible

Machine

Amazon

Ebay

Battery

Jest to fragment listy na jednej z kampanii.

Innymi słowy rzeczy powiązane jak baterie, instrukcja itp. 

Nie chce płacić za takie kliki bo mało prawdopodobne, że ktoś coś kupi...

O jaką branże pytasz?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭

branż dużo, więc trudno tu pisać Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭

Warto mieć listę z przekleństwami, z negatywnymi wyrażeniami. Ja także mam zrobione listy np na "torrent", "warez", "chomikuj" itp.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Student ✭

@Krzysztof AD - trudno podać branże bo pytam po prostu z przemyśleń i doświadczeń z przeszłości.

np: przejmuje konto dla kancelarii odszkodowawczej, 6 oddziałów, budżet w okolicy 25 tyś miesięcznie i teraz widzę że do dej pory sporo fraz było prowadzone tak:  "odszkodowania" a potem walka z wykluczeniami... Ale jasno widać że codziennie 15% fraz pali budżet, dlatego moje pytanie tu o listy i w innym wątku o dobór słów.

Wszechwiedzący ✭

Przykład, który podałeś z odszkodowaniami rzeczywiście nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Szczególnie w tak szerokiej i drogiej branży.

Tam zdecydowanie zajął bym się szukaniem specyficznych słów kluczowych powiązanych z usługą + dziesiątki wariacji.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭ ✭ ✭

IMO żadne narzędzie nie zastąpi Ci głowy - pomyśl jakie popularne wyrażenia nie pasują zupełnie do Twojego biznesu i je wyklucz od razu. Możesz też skorzystać z ubersugest, answer the public czy keyword.io, żeby otrzymać listy popularnych wyszukań i wykluczyć wszystko co zbędne.