AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 233 forumowiczów jest online
Obecnie 233 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

Lista remarketingowa LUB Słowa kluczowe

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam, gdzie mogę ustawić odbiorców jako Lista remarketingowa LUB/ALBO Słowa Kluczowe. Aktualnie jeżeli ustawiam sobie słowa kluczowe oraz grupy remarketingowe podczas tworzenia kampanii to działa to na zasadzie Słowa kluczowe i Lista remarketingowa, czyli wyszukuje osoby z listy remarketingowych, które wyszukują dane słowo kluczowe.

Z tego co wiem jest możliwość ustawienia tego tak jak zakładam, ale niestety nie potrafię znaleźć takiej opcji. 

Chciałbym to zastosować w kampanii Wideo. 

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć @AdamKWROPL,

Rozumiem, że mówimy o reklamach w sieci wyszukiwania?

Jesli tak, to podstawą są słowa kluczowe i bez nich nie uruchomisz kampanii.

Możesz ustawić kierowanie na dwa sposoby:

1) "Tylko Stawka"

Pozwala wyświetlać reklamy dla nowych użytkowników oraz tych którzy są już na danej liście remarketingowej.

Z opcją dostosowania modyfikatora stawki dla osób, które są uż na tej liście (np. +30% dla osób które odwiedziły twoją strone w przeciągu 7 dni)

2) „Kierowanie i stawka"

Pozwala wyświetlać reklamy tylko osobom, które są na danej liście remarketingowej i wyszukują frazy powiązane z twoimi słowami kluczowymi. Ta opcja nie wyświetli reklamy nowym użytkownikom, którzy nie są na tej liście.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Faktycznie powinienem to zaznaczyć na początku, chodzi o reklamę Wideo. 

Dot.: Lista remarketingowa LUB Słowa kluczowe

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Mimo wszystko wygrywasz nagrodę: pytanie dnia :-)

Przeczesałem pliki pomocy i sprawdziłem też u siebie.

Wydaje mi się, że nie da się tego zrobić w jednej grupie reklam.

Musiałbyś stworzyć dwie rózne grupy:

1) Kierowanie na listy remarketingowe

2) Kierowanie na słowa kluczowe

Więcej tutaj:

https://support.google.com/adwords/answer/1209882?hl=pl

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ok, dopytam tylko czy na pewno dobrze zrozumiałem:

Proponujesz zrobić dwie grupy reklam w jednej kampanii, czyli dwie identyczne reklamy, jedna na słowa kluczowe, druga na remarketing. Wszystko w jednej kampanii, dzięki czemu dalej jestem w stanie kontrolować budżet 'na raz' całości, Tak? 

Wszechwiedzący ✭

Dokładnie.

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

@AdamKWROPL,

Rozmawiałem jeszcze z kolegą na ten temat.

Da się to zrobić w jedenj grupie reklam:

Dodajesz po prostu słowa kluczowe oraz listy remarketingowe.

Jesli w opcjach listy remarketingowej dasz "Tylko stawka" to obie te metody kierowania będą w relacji LUB.

Słowa kluczowe LUB Listy Remarketingowe.

Ale jeśli chcesz wyraźniej widzieć co ile kosztuje to dwie grupy reklam nie są złym pomysłem.

Najlepszy Współtwórca

Krzysztof już w pierwszym poście ładnie odpowiedziałeś na pytanie wymieniając możliwości Tylko stawka i Kierowanie i stawka - tylko o to chodzi i to jest rozwiązaniem problemu Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie wydaje mi się aby była taka opcja, przejrzałem kilka razy i nigdzie nie mam "Tylko stawka". Mógłbyś dokładniej mi opisać gidze znajdę takie ustawienia? 

Wszechwiedzący ✭

Hej @AdamKWROPL,

W starym interfejsie nazwy się to "Tylko stawka"

W nowym "obserwacja".

@Dominik Myślak - no właśnie nie byłem pewny czy dając oba na raz w jednej grupie nie zawęzi się listy odbiorców.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dalej nie mogę tego znaleźć Emotikon: Mrugający  Nie ma czegoś takiego w ustawieniach Listy remarketingowej, wujek Google również nie podpowiada za bardzo. Może nie ma możliwości dodania tego w nowym interface? 

Wszechwiedzący ✭

Wybierasz: Kampania - > Grupa Reklam -> Audiences

1.jpg

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Przechwytywanie.JPG

Nie ma ;( 

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

No dobra, masz rację - nie ma wyboru kierowania dla kampanii video.

2.jpg

Więcej tutuaj:

https://support.google.com/adwords/answer/7365594?hl=en-GB

Pozostaje tylko przetestować oddzielne grupy reklam.

Daj znać czy ten sposób działa.

Wszechwiedzący ✭

Hej @AdamKWROPL,

Znalazłem jeszcze jedną rzecz.

Gdy wejdziesz w Audiences -> Modify Columns -> Attributes będziesz miał możliwość zaznaczyć Targeting setting.

Przechwytywanie.JPG

Dodaj tę kolumnę.

Ciekawostka: nie ma tej kolumny w starej wersji AdWords.

Będziesz mógł sprawdzić jaka metoda kierowania jest wybrana.

Zobaczysz, że jest to "Kierowanie" (Dawniej kierowanie i stawka [tak jakby nie można było tej nazwy jeszcze bardziej skomplikować]).

Potwierdza to fakt, że dla reklam Video jest tylko zawężona opcja i nie ma możliwości wyboru metody "LUB".

Tak jak pisałem powyżej, pozostaje tylko sprawdzić czy dwie różne grupy reklam.