AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 300 forumowiczów jest online
Obecnie 300 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy tworzenie wspólnego budżetu nie przepala go

Student ✭

Czy tworzenie wspólnego budżetu nie przepala go?

- jak w praktyce z Waszej obserwacji to wygląda?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Różnie z tym bywa. Kwestia jeszcze do czego chcesz używać wspólnego budżetu. To działa trochę podobnie jak w jednej kampanii, która ma lepsze i gorsze frazy. Te lepsze będą wyklikiwały budżet.

Budżet wspólny spowoduje, że te kampanie z lepszymi/droższymi/bardziej klikanymi frazami będzie szybciej wyklikiwał budżet.

Musisz to sobie sprawdzić, czy ma to sens aby uruchamiać budżet wspólny.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Dodam jeszcze od siebie, że opcję tę stosuję czasami na początku budowy konta.

Dla nowego klienta gdzie nie było poprzednio konta AdWords lub zaczynam wszystko od nowa.

Przez pierwszych kilka - kilkanaście dni (czasami dłużej) kampanie lecą na wspólnym budżecie.

Z czasem, gdy znam już produkty i wiem, które marki i kategorie konwertują najlepiej przechodzę na ręczne budżety.

Docelowo wszystko mam na ręcznych budżetach.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭

Zawsze się zastanawiałem czy; jeśli mamy spięty pomiar konwersji to czy i ustawimy strategie stawek na konwersje to taki wspólny budżet będzie "wtedy" właśnie bardziej efektywny?