Obecnie 175 forumowiczów jest online
Obecnie 175 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wstawianie słów kluczowych

Nowicjusz ✭ ✭

Uczę się Emotikon: Szczęśliwy Czy ktoś pomoże ?Emotikon: Szczęśliwy Pytanie: wstawiam {keyword:default text} i wyskakują błędy jeślin w adresie docelowym lub tekst zbyt długi jeśli w nagłówku. Czy ktoś po chłopsku wytłumaczy mi co robię źle i generalnie o wstawianiu słów ( duże litery itp)?? wdzięczna Emotikon: Szczęśliwy zgóry Emotikon: Mrugający

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: wstawianie słów kluczowych

Wschodząca Gwiazda

po pierwsze ten default text nie może przekraczać limitu znaków na dany elemetn reklamy tekstowej,

system tego {keyword:} nie liczy

po drugie nie wiem czy nie pomyliłas nazewnictwa, ale do docelowego adresu {keyword} nie mozesz uzyć, jedynie do wyswietlanego- a w wyswietlanym url pamietaj, że nie moze być spacji tylko co najwyżej _ lub - 

przykład

www.twojastrona.pl/{keyword:default_text}

wyswietlany url ma max 35 znaków, www.twojastrona.pl ma bodajrze 18znaków, wiec default text nie moze miec wiecej niz 17 znaków

jak masz jeszcze jakies pytania to śmiało

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Funkcja dynamicznego wstawiania słów kluczowych dokładnie opisana jest tutaj.

{keyword:default text} możesz wstawić w adresie wyświetlanym. Osobiście nigdy nie stosowałem tego narzędzia w adresie URL ale przed chwilą sprawdziłem i działa.

KIT, czyli narzędzia dynamicznego wstawiania używa się zwykle w tekście reklamy, w nagłówku (max. 25 znaków) lub wierszach opisu (max. po 35 znaków).

Zasada działania narzędzia polega na pobraniu tekstu do emisji z listy słów kluczwych zdefiniowanych w grupie reklam, w której zapisana jest reklama. Także słowa kluczowe muszą być sensowneEmotikon: Szczęśliwy

Tekst po dwukropku {keyword:default text}, czyli "default text" jest jakby rezerwowy. Wyemituje się, jeżeli słowo kluczowe powodujące powodujące emisję reklamy ma więcej niż ustalony limit 25 lub 35 znaków.

Jeżeli chciałabyś użyć KIT w wyświetlanym adresie, wyglądałoby to tak jak poniżej:

gosiek.jpg

Jednym słowem {keyword:słowo_kluczowe} musisz dokleić po nazwie domeny domena.pl/

Tak jak pisałem wyżej, KIT możesz też używac w nagłówku lub wierszach opisu reklamy. I tam ma to nawiększy sens.

Poniżej kilka przykładów użycia:

{Keyword:Gosiek pyta na forum}
A to jest próba odpowiedzi.
Udana?

Pierwsze słowo pobrane z grupy reklam z dużej litery, kolejne z małej

{KeyWord:Gosiek pyta na forum} 
Udana?

Pierwsze słowo pobrane z grupy reklam z dużej litery, kolejne też z dużych

{keyword:Gosiek pyta na forum} 
Udana?

wszystkie słowa z małej litery

Tekst po Keyword może mieć maksymalnie 25 znaków w nagłówku

Jeżeli użyjesz narzędzia w pierwszym lub drugim wierszu opisu, tekst po keyword może mieć do 35 znaków.

gosiek3.jpg

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuje Emotikon: Szczęśliwy próbuje Emotikon: Szczęśliwy za każą wskazówkę będę wdzięczna Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

OjojojEmotikon: Mrugający teraz nic mi się nie wyświetla Emotikon: Szczęśliwy

Ale generalnie zapytam tak dla pewności ( no masakra wiem) jeżeli chcę aby słowo" motyl" było pogrubione i pisane dużą literA w każdej linijce reklamy to robię:

np nagłówek:

{KeyWORD:Motyl} pięknie wygląda (tu "motyl" będzie cały z dużej)

1: Popatrz jaki piękny motyl ( tu "motyl" będzie pogrubiony)

2. Kupuj te piękne motyle. ( tu "motyle" będą pogrubione)

hm

Emotikon: Szczęśliwy ok?

[ Edytowane ]

Zasady reklamowe generalnie nie są zbyt entuzjastycznie nastawione do używania WIELKICH liter w reklamach, także uważaj z tym. Stosowanie KIT jest takim mykiem pozwalającym ominąć problem jednak nie zawsze wypada to dobrze.

Aby MOTYL było dużymi literami:

było: {KeyWORD:Motyl} pięknie wygląda

powinno być: {KEYword:Motyl} pięknie wygląda 

Pamiętaj, że słowo MOTYL, będzie pisane dużymi literami tylo wtedy gdy zostanie pobrane z grupy reklam. Czyli musiałabyś je mieć w słowach kluczowych - co nie jest najlepszym pomysłem ze względu na bardzo duży zasięg tak ogólnej frazy.

Pogrubienia słowa "motyl" w tekście rekalmy nie mają nic wspólnego z KIT. Dzieje się tak wtedy gdy w tekście reklamy jest fraza wyszukiwana przez internautę tak jak w tym przypadku wyróżnione jest słowo "broszka".

Nowicjusz ✭ ✭

Hm... chyba musze zacząć od początku Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭ ✭

Hm, zapytam a  jeżeli w rubryce "dodane/wykluczone" mamy BRAK ?

Jeżeli masz na myśli zakładkę "słowa kluczowe" to muszą być dodane aby reklama mogła się emitować w sieci wyszukiwania (w tym Google.pl).

KIT nie działa w sieci reklamowej. Aby sprawdzić na jaką sieć masz kierowaną kampanię, kliknij zakładkę "Ustawienia" jak na grafice poniżej. Kierowanie zobaczysz w miejscu oznaczonym na czerwono.

ad8.jpg

Nowicjusz ✭ ✭

Tak o to chodzi, ale słowa dodałam i stąd moje rozczarowanie Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭

Witaj Gosiek,

pamiętaj, aby określić w miarę szczelną listę słów kluczowych. Gdy dodasz słowa w dopasowaniu ogólnym lub/i nie dodając wykluczeń, może się to skończyć tym, że Google zacznie wstawiać słowa kluczowe w te miejsca, których do końca byś nie chciała.

Dlatego warto monitorować działanie tych reklam oraz pamiętać, że dobrze sprawdzają się:

1. słowa kluczowe w dopasowaniu ścisłym lub do wyrażenia
  2. słowa kluczowe, które wykluczają pewne znaczenia

Pozdrawiam, Olek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Hm.. nie rozumiem. Zwiększam budżet kampanii, zwiększam max cpc a skuteczność spada, średnia pozycja leci.  Hm...

Student ✭ ✭ ✭

Witaj Gosiek,

czy to oznacza, że CTR Ci spada?

Google twierdzi, że przy korzystaniu z Keyword Insertion Tool po czasie CTR powinno rosnąć, a koszty spadać.

http://support.google.com/adwords/answer/2454041?hl=pl

Jeśli reklamy ze wstawieniem słowa kluczowego są prawidłowo napisane i podzielone na dobrze zorganizowane grupy reklam, potencjalni klienci uznają je za trafniejsze i z większym prawdopodobieństwem będą je klikać. Oznacza to również, że po pewnym czasie wstawienie słowa kluczowego może podnieść Wynik Jakości reklam i słów kluczowych dzięki podwyższeniu współczynników klikalności (CTR) i ogólnej skuteczności.

Nowicjusz ✭ ✭

Ja mogę jedynie stwierdzić, że wywaliłam kupe pieniędzy w błoto Emotikon: Szczęśliwy a może mam zbyt ogóle słowa kluczowe? Czy korzystniej jest użyć słowa "szafy" ( reklama ograniczona regionalnie) czy "szafy katowice" ? hm

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Witaj Gosiek,

im bardziej dopasowane masz słowo kluczowe, tym lepiej. Ciężko jest poznać intencje osoby, która wpisuje w Google słowo kluczowe "szafy".

1. Gdy wpisze "szafy na wymiar" jest już lepiej. Wiadomo, że nie chce gotowców z Ikei.
  2. Gdy wpisze "szafy na wymiar katowice" jesteś już prawie w domu. Wiadomo, że nie chce gotowców z Ikei i w dodatku jest z Twojej okolicy.
  3. Gdy wpisze "szafy na wymiar katowice ceny" bingoEmotikon: Szczęśliwy Jest to osoba, która może chcieć bardziej zamówić szafy niż ta która wpisze "szafy". Wiadomo, że nie chce gotowców z Ikei, w dodatku jest z Twojej okolicy i chciałaby poznać ceny. Jest już naprawdę dobrzeEmotikon: Szczęśliwy

Dodatkowo, jeżeli działasz lokalnie, uruchom kampanię geotargetowaną na Twój obszar. Możesz pomyśleć o dodaniu dwóch słów kluczowych, np. "szafy" oraz "szafy katowice" i sprawdzić co i jakEmotikon: Szczęśliwy