Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

słowa kluczowa ścisłe dopasowanie

Nowicjusz ✭

Witam, mam pytanie w jaki sposób moge ustawić ścisłe dopasowane słów kluczowych ,tak by moja reklama wyświetlała się tylko i wyłącznie na te hasła? znalazlam takaopcje na poziomie słów kluczowych

Zmienić typ dopasowania z:
Zmiana typu dopasowania (liczba wybranych słów kluczowych: 2)

Zmienić typ dopasowania z:

Dopasowanie przybliżone

Dopasowanie ścisłe

Dopasowanie do wyrażenia

Zmień typ dopasowania na:

Dopasowanie przybliżone

Dopasowanie ścisłe

Dopasowanie do wyrażenia

czy wybranie guzika dopasowanie ścisłe jest roziważaniem? z góy dziekuje z apomoc

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: magda
września 2015

Dot.: słowa kluczowa ścisłe dopasowanie

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Pod zakładką "Słowa kluczowe" wybierz frazę i zmień na "Dopasowanie ścisłe"

scisle.png

Następnie wejdź w zakładkę "Ustawienia", zjedź do dołu i wybierz opcję:

dop2.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: magda
września 2015

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Pod zakładką "Słowa kluczowe" wybierz frazę i zmień na "Dopasowanie ścisłe"

scisle.png

Następnie wejdź w zakładkę "Ustawienia", zjedź do dołu i wybierz opcję:

dop2.png

Najlepszy Współtwórca

Jeśli słów jest dużo zmianę można wykonać masowo na wszystkich zaznaczonych słowach. Aby zachować dotychczasowe, warto zaznaczyć opcję  duplikuj słowa kluczowe i zmień dopasowanie w duplikatach.

Po zmianie dotychczasowe słowa (zaznaczone wystarczy wstrzymać)

To przyspiesza pracę i pozwala utrzymać stare słowa dla porównania oraz ich historię.

masowa zaiana dopasowania słów

Nowicjusz ✭

dziekuje za pomoc

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam.
Przepraszam że odkopuję stary temat, ale właśnie mam podobny problem. Czy jeżeli wybiorę takie ścisłe dopasowanie, na jedną konkretną frazę złożona z trzech słów, np:
[Gabinet psychologiczny warszawa], to czy muszę jeszcze kombinować słowa wykluczające? Nie chcę aby wyświetlano moją reklamę dla innych, czy pokrewnych fraz, tylko dokładnie na tą.
Pozdrawiam.
Andrzej Wiczling.

Najlepszy Współtwórca
W ustawieniach kampanii masz jeszcze możliwość, która daje systemowi furtkę dla literówek czy błędów w zapisie danej frazie w dopasowaniu ścisłym, także jeśli nie odznaczyłeś tej funkcji na karcie ustawienia to kampania powinna pojawiać się tylko i wyłącznie na frazę w dopasowaniu ścisłym.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭
Ogólnie w przypadku dopasowania ścisłego stosujemy nawiasy kwadratowe zamiast cudzysłowów (chyba że to było tylko na potrzeby tego postu tak napisane) czyli [Gabinet psychologiczny warszawa].

https://support.google.com/adwords/answer/2497836?hl=pl

reklama nawet w dopasowaniu ścisłym może się wyświetlić np dla "gabinety psychologiczne warszawa", ale nie wyświetli się już dla np. "gabinet psychologiczny warszawa opinie" co miało by miejsce przy dopasowaniu do wyrażenia

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jeśli chcesz by tylko fraza [gabinet psychologiczny warszawa] powodował wyświetlenie reklamy - bez np. liczby mnogiej, czy też błędów to edytuj tą funkcję na zakładce ustawienia kampanii

ScreenShot842.jpg

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tylko na potrzeby postu, żeby czytelniej było, ale o tym kwadratowym nie wiedziałem, jeszcze nie ustawiałem żadnej kampanii i pytam, bo nie chciałbym, aby właśnie reklama pojawiała się np. jak wspomniałeś, na frazę [gabinet psychologiczny opinie], albo np. ładny gabinet do wynajęcia itd. Interesuje mnie wyłącznie ta fraza, w tej postaci, bo inaczej to są raczej wywalone pieniądze, a taka reklama tania nie jest.
Pozdrawiam.
Andrzej.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

@Dominik.
i te dwie rzeczy, o których wspomniałeś wystarczą, żeby wyłącznie ta frazę reklama się wyświetlała?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

tak

Wystarczy ustawienie jako dopasowanie ścisłe i edytowanie ustawienia domyślnego, by nie robił liczby mnogiej, pojedynczej i błędów - tylko, że ta opcja domyślna może mieć u Ciebie pozytywny aspekt bo ludzie często się mylą wpisując coś do wyszukiwarki i warto im również pokazywać reklamę.

Pamiętaj, że to jak zbudujesz kampanię/reklamę itp będzie obniżało koszty kliknięcia.

O dopasowaniach słów kluczowych odsyłam do artykułu część 1 i część 2.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

No właśnie wiem, jak zobaczyłem koszt kampanii na frazę [psycholog warszawa], to się pode mną nogi ugięły, więc chcę na początek przetestować jedną frazę, która może nie jest jakoś często wpisywana, ale wydaje się być najbardziej trafna. Poza tym, jak użytkownicy wpisują z literówką, to google wyświetla poprawne sformułowanie i wówczas, gdy user kliknie w poprawkę, chyba pojawi się moja reklama, czy się mylę?

Dzięki za linki, nie natrafiłem wcześniej na tak sensowny poradnik, instrukcje google są zbyt ogólnikowe dla mnie, a tutaj już bardziej po ludzku. 

Andrzej.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

powinna wtedy pojawić się Twoja reklama bo to normalne wyszukanie

P. S. Miło to słyszeć. Starałem się pisać jak najbardziej zrozumiale.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Ja również dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Andrzej Wiczling.