Obecnie 347 forumowiczów jest online
Obecnie 347 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

raport fraz powodujących wyświetlenie reklam

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Mam problem ze swoją kampanią .. mimo usilnych starań CTR jest bardzo niski i podejrzewam, że moje frazy w dopasowaniu do wyrażenia powodują wyświetlanie reklam na złe dla mnie hasła. Próbowałem znaleźć w adwords'ie coś takiego jak raport wszystkich wyszukiwanych fraz na jakie wyświetla się faktycznie moja reklama i dzięki temu wprowadzić negatywne słowa kluczowe aby zablokować niektóre z kombinacji.

Niestety nie znalazłem takiego raportu .. lub jestem ślepy .. 

Jedyny który znalazłem to listę haseł, które już spowodowały kliknięcie.

Jakaś podpowiedź plis Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: raport fraz powodujących wyświetlenie reklam

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wejdź na zakładkę Słowa kluczowe. Pod wykresem naciśnij przycisk Szczegóły, a następnie w seksji Wyszukiwane hasła - Wszystkie.

ScreenShot926.jpg

Pamiętaj również o zakresie dat. Jeśli kampania trwa krócej niż 7 dni to raport wyszukiwanych fraz może być pusty. Zalecam wtedy odwiedzić Google Analytics i/lub narzędzia dla webmasterów i wyszukanie fraz na jakie wchodzili internauci - te zbędne wyklucz w kampanii AdWords.

Poczytaj również o wykluczających słowach kluczowych oraz rodzajach wykluczeń w sekcji dopasowanie wykluczające. Pamiętaj, że dopasowania wykluczające nie działają tak szeroko jak zwykłe dopasowania fraz i trzeba zadbać o wykluczenia w licznie mnogiej, pojedynczej i odmiany.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Niestety raport, który proponujesz jest to ten sam (chyba) co w zakładce wymiary i pokazuje jedynie frazy z których już były wejścia. Ja potrzebuję listę haseł na którą reklamy zostały wyświetlone aby ocenić jak szukają użytkownicy i czy jest to zbieżne z moim założeniem.
O wykluczających słowach wiem.

Najlepszy Współtwórca
Rozumiem o co ci chodzi, ale na koncie AdWords zobaczysz tylko taki raport i według mnie możesz z niego wiele odczytać odnośnie intencji swoich potencjalnych Klientów.

Pozostaje ci jeszcze narzędzie planowania słów kluczowych - szukaj samemu fraz, które mogą być używane przez Twoich Klientów i testuj.

Google Analytics i narzędzia dla webmasterów - źródło słów kluczowych
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Rafale podłączę się pod wypowiedź Dominika, bo raport wyszukiwanych haseł daje Ci właśnie informacje na jakie frazy Twoje reklamy się wyświetlały skoro użytkownik wszedł na stronę.

Jeśli masz połączone konto Adwords z GWT i Analytics to na zakładce wymiary prócz wyszukiwanych haseł masz również: płatne i bezpłatne wyniki wyszukiwania.

Tam masz tabele, która porównuje Ci statystyki reklam z bezpłatnymi wynikami w google dla zapytań po jakich użytkownik trafia na stronę.

Nowicjusz ✭ ✭
Hmm trochę mylisz pojęcia wyświetlenia reklamy i kliknięcia. Owszem wspomniany raport daje dużo do myślenia ale już raczej pod kątem konwersji z klikniętych reklam. Mnie raczej chodzi o zdiagnozowanie fraz które wyświetlają reklamy ale niema dalej kliknięcia. Dominik jednak uświadomił mi, że takiego raportu nie uzyskam w adwords .. a szkoda.

Faktycznie natomiast trzeba będzie pogrzebać w GWT lub Analytics ..

Wschodząca Gwiazda
Nie mylę Rafale pojęć - znam różnicę Emotikon: Szczęśliwy

Ale cieszę się, że znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
No niestety, ale ten raport o którym pisze Dominik i Paulina jest najbardziej szczegółowy z możliwych, co oczywiście nie oznacza, że jest idealny... W wielu przypadkach lwią część wyświetleń zgarnia "inne wyszukiwane hasła" na dole tego raportu - http://i.imgur.com/GoABR9X.png

Nowicjusz ✭ ✭
To o czym piszą moi przedmówcy absolutnie nie neguję Emotikon: Mrugający . Tyle że ten raport mówi dużo o użytkownikach którzy już do mnie trafili a niema raportu o tych którzy wejść nie chcieli bo.. Emotikon: Mrugający

I tak ciągnąc temat GWT i Analytics, one też nie dadzą rady tu pomóc z prostej przyczyny .. to reklama jest wyświetlana na "niechcianą frazę" a nie strona www w wynikach wyszukiwania (tak w wielkim skrócie).

Podam taki przykład (ekstremalnie ogólny):
mam fazę "buty", dopasowanie do wyrażenia może wyświetlać reklamy na wpisywane hasło: 'obuwie ochronne' no i tu jest pies pogrzebany Emotikon: Mrugający jeśli nikt nie wejdzie na moją www przez reklamę to dalej jestem nieświadomy tego jakie frazy mogą zostać wygenerowane.

Wg mnie taki raport znacznie poprawiłby CTR i łatwiej można by było wprowadzać frazy wykluczające.

Nowicjusz ✭ ✭
PS: http://i.imgur.com/GoABR9X.png to jest właśnie rozwiązanie mojego problemu tyle że ja proszę więcej szczegółów Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Nie wiem czy to błąd w zapisie, czy... Pamiętaj, że dopasowanie do wyrażenia nie spowoduje wyświetlenia jak podałeś wyżej. Dopasowanie przybliżone - TAK.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
No na pewno byloby milo mieć dostęp do takich danych, ale z drugiej strony nie jestem pewny czy to naprawde tak by poprawiło ctr. Zakładam, że to są pojedyncze hasła wpisywane co najwyżej kilka razy. Przykładowo z tego mojego zrzutu wyświetleń których dokładnych haseł nie znamy bylo 391, a wpisywanych haseł(moje przypuszczenia) ze 250..Nawet jak je wykluczysz to małe prawdopodobieństwo, że znów ktoś je wpisze, a za miesiąc bedziesz mial kolejne 250 nowych haseł do wykluczenia.

Nowicjusz ✭ ✭
Może lekko się rozpędziłem Emotikon: Mrugający to może to zły przykład, ale tak, chodzi o dopasowanie do wyrażenia i dokładnie wiem jak takie dopasowanie działa wg wytycznych G. Jednak przekonałem się, że czasem system interpretuje sobie to bardzo dowolnie np. fraza po jakiej wszedł użytkownik: "centrala alarmowa bezprzewodowa solid" - Do wyrażenia (zbliżona odmiana), a dopasowane prawdopodobnie do: "alarm bezprzewodowy" (najbardziej trafne) Emotikon: Mrugający. Nie muszę chyba mówić że kompletnie nie o coś takiego mi chodziło.

Nowicjusz ✭ ✭
"... bedziesz mial kolejne 250 nowych haseł do wykluczenia..." . Dokładnie... optymalizacja fraz to nie proces jednorazowy Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

@Rafal S
Dopasowanie "do wyrażenia zbliżona odmiana " pojawia się gdy w ustawieniach kampanii włączona jest opcja : Uwzględniaj wyrazy w liczbie mnogiej, z błędną pisownią i ich różne odmiany

Ustawienia > zaawasowane > Opcje dopasowania słów kluczowych

Po włączeniu (domyślne ustawienie kampanii)  dla dopasowania ścisłego i do frazy mogą następować niektóre przybliżenia (l. pojedyncza,  mnoga, literówki). Zobacz dokładny opis tej funkcji na koncie.