Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

niska pozycja reklamy przy wysokim wyniku jakości

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

W sieci wyszukiwania mam kilka słów kluczowych z wynikiem jakości 10/10 i maks. CPC gdzieś 2x wyższe od średniego CPC. Mam rozszerzenia reklam. Mimo tego moje reklamy są na średniej pozycji 3-4. Co mogę jeszcze zrobić, aby reklamy były na wyższych pozycjach?

Pozdrawiam,
Filip

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Filip M
lutego 2016

Dot.: niska pozycja reklamy przy wysokim wyniku jakości

Najlepszy Współtwórca
Czy masz rozszerzenia objaśnień? Rozumie, że masz dodane na pewno rozszerzenia połączeń, lokalizacji i linków.

Na poziomie słów kluczowych w danej grupie reklam wejdź w Kolumny >> Modyfikuj kolumny i w Atrybutach wybierz Stawka za pierwszą stronę, Stawka za wyświetlanie u góry i Stawka za pierwsze miejsce. Porównaj te propozycje stawek z Twoimi CPC.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Filip M
lutego 2016

Najlepszy Współtwórca
Czy masz rozszerzenia objaśnień? Rozumie, że masz dodane na pewno rozszerzenia połączeń, lokalizacji i linków.

Na poziomie słów kluczowych w danej grupie reklam wejdź w Kolumny >> Modyfikuj kolumny i w Atrybutach wybierz Stawka za pierwszą stronę, Stawka za wyświetlanie u góry i Stawka za pierwsze miejsce. Porównaj te propozycje stawek z Twoimi CPC.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
@Filip M

zatem jeśli masz to wszystko to może po prostu konkurencja wystawiła tak wysokie stawki za kliknięcie, aby zablokować dla siebie 1/2 miejsce w AdWords.
Znam firmy, które to robią z premedytacją mając takie wyniki jak ty.

Załóżmy przy kliknięciu po 5zł za pierwszą pozycje przy pozostałych czynnikach niezmienionych, ustawia się 50zł i blokuje to miejsce.

Duże firmy są przed Tobą w walce o pierwsze miejsca w wynikach płatnych?

Resztę podpowiedzi otrzymałeś od @Dominika.

Pozdrawiam SH

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Moje stawki są mniej więcej na poziomie stawki za wyświetlenie u góry strony i niższe o kilkadziesiąt gr od stawki za pierwszą pozycję. Dziękuję, te kolumny pomogą mi w optymalizacji.

Mam rozszerzenia linków, połączeń, objaśnień i informacji o witrynie. Nie mam rozszerzenia lokalizacji.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tak, na pierwszych miejscach są dużo większe firmy od firmy Klienta. Spróbuję podnieść trochę stawki, chyba nie ma wyboru, mimo, że CTR jest bardzo dobry, ale chciałbym, aby reklamy były na pierwszych miejscach.

Dziękuję za pomoc.

Wschodząca Gwiazda
Możesz popróbować poeksperymentować z reklamami. Czasem nieznaczna zmiana treści reklamy może podnieść jej pozycję o 1 lub nawet 2 miejsca.
Będąc na karcie "Reklamy" włącz segment "Słowa kluczowe / miejsca docelowe" by zobaczyć które reklamy wyświetlają się na których miejscach z danym słowem.
To również pomaga w optymalizacji reklam pod kątem poszczególnych słów kluczowych.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Filip powalcz o 3 miejsce i zrób wszystko aby uzyskać dobry CTR ( testy A/B na maksa). Poprawa klikalności może tak wpłynąć tak znacząco na jakoś reklamy, że przeskoczysz konkurencje a stawki pozostaną te same. Pamiętaj, że jakoś przy słowach kluczowych, to nie to samo co jakość reklamy brana pod uwagę przy rankingu :-). Adaśko