Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

mała kampania

Nowicjusz ✭

Mam kampanię, w której tak na prawdę liczy się tylko kilka słów i one w całej sieci załatwiają wszystko. Nikt nie wchodzi na inne. Jak to wg. Was najlepiej ustawić. Jakie stawki za hasła i reklamy. Czy opłaca się w ogóle tworzyć reklamy displayowe. Czy lepiej kYeword czy dopasowanie przybliżone, czy...itd. Na razie kombinuję i wychodzi lepiej lub gorzej. Cześto osiągam średnią 1,5-2 na tych miejscach ale mam wrażenie, że reakcja jest w 80% tylko na pierwszego.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: mała kampania

Najlepszy Współtwórca
trudno trochę odpowiedzieć na Twoje pytanie bo kampania to ciągłe testowanie i wyciąganie wniosków. Zacząłbym od zastanowienia się czy to co mam teraz zrobione wyczerpuje mozliwości.

czy masz pogrupowane słowa kluczowe
czy dla każdej grupy są stworzone 2-3 teksty reklamowe ściśle związane z danymi fazami/frazą - czy dana fraza występuje w tekście reklamy...
czy korzystasz z rozszerzeń
czy odpowiednio kierujesz reklamę na region
czy wykluczasz zbędne frazy korzystając z raportu wyszukiwanych fraz
czy sam wykluczasz frazy negatywne i frazy, które wiesz, że mogą przynieść kliknięcie, ale w żadnym wypadku konwersję - frazy nie będące dobre dla Ciebie
czy masz połączone konta adwords i analytics
itp. itd.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Ja bym zaczęła od zastanowienia się jaki masz cel kampanii? Display rozszerza zasięg, kampania serach bardziej precyzuje odbiorcę. Rozumiem, że masz wąskie grono odbiorców, do ktorych docierasz dobrze doprecyzowanymi hasłami. W tym wypadku może warto pomyśleć nad uruchomieniem remarketingu?

Student ✭

Za mało informacji Nam przekazałeś, abyśmy mogli Ci jakoś konretnie podpowiedzieć co musisz zrobić. Posłuchaj sugestii wcześniejszych użytkowników oraz sugeruję włączyć w widokach (zarówno całej kampanii jak i dla poszczególnych grup oraz wszystkich słów kluczowych) kolumny: Wyszukiwarka - udział w wyświetleniach oraz Wyszukiwarka - utrata udziału w wyświetleniach (pozycja). Mówisz, że masz mało słów kluczowych tym samym ograniczony rynek - jeśli Ci zależy na ziasięgu w tym rynku analizuj te dwa czynniki oraz pozycje reklam. Jeśli faktycznie jesteś ograniczony małą ilością słów kluczowych sugeruję też dopasowanie przybliżone - choć ciężko tutaj napisać coś więcej nie znając szczegółów. Testy, testy i jeszcze raz testy Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak

Profesjonalista ✭

@Karol W - myślę, że po ponad 7 m-cach Alex S już wyciągnął pewne wnioski odnośnie optymalizacji kampanii a pytanie się pewnie trochę zdezaktualizowało Emotikon: Mrugający

Student ✭
Faktycznie... Muszę zwracać większą uwagę na daty... Emotikon: Mrugający ewentualnie może skorzysta ktoś z podobną sytuacją Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak

Najlepszy Współtwórca
Marcin daj spokój. Miło było patrzeć jak Karol się rozpędza bo odpowiedział już w kilku podobnych wątkach - ale przecież wiedzy nigdy za mało.

Karol zaraz pomyślę, że przeczytałeś wszystkie wątki Emotikon: Szczęśliwy Dobrze, że po uruchomieniu nowej platformy stare wątki nie zostały zachowane Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak