Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

inne wyszukiwane hasła i problem z CTR

Student ✭ ✭ ✭

Mam następujący temat:

• mam dodane słowo kluczowe w dopasowaniu ścisłym [czajnik ceramiczny]
  • gdy sprawdzam wyszukiwane hasła dla tej frazy pojawia mi się jedno dodane hasło i kilka haseł bardzo zbliżonych, wynikających ze specyfiki dopasowania przybliżonego
  • są również "inne wyszukiwane hasła" w liczbie wyświetleń 1223

czajnik-ceramiczny-problem-.JPG

Pytanie: czy te 1223 wyświetleń to hasła z jakąś literówką, itd., które po prostu nie zostały kliknięte i dlatego ich Adwords nie pokazuje? Biorąc pod uwagę typ dopasowania hasła kluczowego, nie mogą to być hasła typu long tail.

Skoro są to frazy powstałe z dopasowania [do wyrażenia] to nie mogą być jakoś szczególnie inne niż hasło główne (to, które jest dodane). Jak wytłumaczyć wobec tego tak niski CTR dla tych haseł?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: inne wyszukiwane hasła i problem z CTR

Student ✭ ✭ ✭

Masz włączonych partnerów wyszukiwania? Jeśli tak, to mogą być wyświetlenia właśnie tam. Segmentem Sieć (z partnerami wyszukiwania) możesz zobaczyć podział.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cenne wskazówki znajdziesz zawsze po nakierowaniu kursora na ikonę znaku zapytania. W lewym dolnym rogu Twojego screena jest wiersz "inne wyszukiwane hasła" i poniżej wklejam wyjaśnienie tego co widnieje w panelu AdWords:

"W wierszu „Inne wyszukiwane hasła” są podawane hasła, które spowodowały wyświetlenia reklam, ale które nie zostały indywidualnie wymienione w tabeli „Wyszukiwane hasła”.

Kryteria: dane w tym wierszu pojawiają się, jeśli spełnione są oba poniższe warunki:
- Dane hasło nie uzyskało żadnych kliknięć w ciągu ostatnich 30 dni (od odwiedzających, którzy nie blokowali odsyłającego URL-a).
- Hasło zostało wprowadzone przez niewiele osób.

Pamiętaj, że dane dotyczące wyszukiwań w ciągu ostatnich 24 godzin będą zawsze podawane w tym wierszu."

Wg mnie i bazując na powyższym są to frazy (w Twoim przypadku) literówki słów, które są rzadko (może pierwszy raz?) wpisywane w wyszukiwarce, dodatkowo praktycznie ułamek z tych wyświetleń wygenerował kliknięcie (wiec nie zaburza Ci to analizy fraz, które wygenerowały kliknięcia).

Wschodząca Gwiazda

Niestety, ale nie poznasz fraz, które się pod tym kryją, a fajnie by było bo ctr Ci troche psują.

Sprawdziłem to dla kilkunastu fraz ścisłych i max 3% wszystkich wyświetleń stanowiły inne wyszukiwane hasła, u Ciebie to około 10%, więc całkiem sporo. 

Wykluczyłeś słowo czujnik? To trochę strzał w ciemno, bo czujnik ceramiczny to nie jest chyba zbyt popularne słowo, ale może..