Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

elementy wyniku jakości jako kolumny

Student ✭

Czy orientujecie się czy w jakiś sposób można pokazać te trzy czynniki składowe wyniku jakości (tj przewidywana klikalność, trafność reklamy, doświadczenie strony docelowej) jako oddzielne kolumny. Albo może przez jakiś eksport?

Jak to pokazać żeby mieć np. statystykę wszystkich słow a nie musieć na każdym słowie klikać w chmurkę.

Z góry dzięki za jakieś nakierowanie

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: elementy wyniku jakości jako kolumny

Najlepszy Współtwórca
Sprawdź w dokumentacji API AdWords czy te wartości (albo stany) są przypisane do zmiennych. Jeśli tak to tylko wyobraźnia ogranicza rodzaj i formę zastosowania.

Dot.: elementy wyniku jakości jako kolumny

[ Edytowane ]
Student ✭

Raczej myślałem o czymś w standardowych interfejsach, raportach etc.
Bo wtedy łatwiej do edycji można przejść.

Ale skoro już proponujesz API to może pomożesz?
1. poradź jakiś interfejs do komunikacji dla średnio-zaawansowanego laika (albo coś co podsunę swojemu IT)
2. znalazłem tylko qualityinfo (https://developers.google.com/adwords/api/docs/reference/v201309/AdGroupCriterionService.QualityInfo... a tam pole np. isKeywordAdRelevanceAcceptable typu xsd:boolean. Nie wiem czy to to bo przecież stany w faktorach WJ (QS) są trzy (poniżej, przeciętnie, powyżej), a boolean z podstaw informatyki to pamiętam 2 stany (0 i 1)