Obecnie 287 forumowiczów jest online
Obecnie 287 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

doświadczenie strony docelowej

Student ✭

temat rzeka...

.. ale miałbym pytanie bardziej pod parametry algorytmiczne i metodologię działań (i nie mam na myśli uwag googla z helpa typu przejrzystość i użyteczność)

Na co zwracać uwagę, co śledzić, co zmieniać, żeby ten czynnik podbijać. Jakie miary osiągnąć żeby wybić się "powyżej średniej". Które są najważniejsze? Czy samą konstrukcją strony się da (słowa, budowa, elementy title, description, h1, czas ładowania, responsywność)? Czy też dominuje zachowanie użytkownika (czas na stronie, współczynnik odrzuceń). Jakie wagi mogą mieć te czynniki

 

Skoro to automat (algorytm) to coś bierze pod uwagę, jak często, z jakimi wagami. Chciałbym otworzyć dyskusję na ten temat. Czekam na odpowiedzi i wasze doświadczenia w tej materii. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: doświadczenie strony docelowej

Wschodząca Gwiazda
Zdecydowanie temat rzekaEmotikon: Szczęśliwy I nikt nie poda Ci konkretów bo nikt ich nie zna.

Zaczynasz od wytycznych Google - skoro są to na logikę warto się nimi kierować w pierwszej kolejności.:

Ja taktuję to w ten sposób: zamiast uczyć się na pamięć wytycznych Google siądź jak zwykły użytkownik, przejrzyj stronę i zastanów się co się dla Ciebie liczy i co ma wpływ na to, że daną stronę postrzegasz pozytywnie zaczynając przygodę ze witryną od reklamy czyli:

- czy po wejściu na witrynę masz lustrzane odbicie treści czyli szukałeś odpowiedzi na dany temat, zidentyfikowałeś go w treści reklam, ale czy na samej stronie znalazłeś jego uzupełnienie?

- czy strona na którą trafiłeś na tyle szybko się załadowała, że szybko otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie i czy w ogóle się załadowała (błędy typu 404 też mogą negatywnie wpływać na jej jakość)? W tym również jako użytkownik mobilny - o tym często się zapomina.

- czy na stronie na którą trafiłeś nie ma za dużo rozpraszaczy, odnośników do innych ofert, treści czy witryn?

- czy Twoja oferta, np. sprzedawany produkt jest aktualna, - użytkownik, który szuka czegoś i trafia na stronę gdzie oferta jest nieaktualna bo w magazynie zabrakło produktu nie będzie szczęśliwy. Jak Google to sprawdzi?Emotikon: Mrugający boty skanują strony, statusy poza tym współczynnik odrzuceń analizowany wraz z czasem spędzonym na stronie również coś oznacza.

- czy zamieszczasz na stronie informacje o polityce prywatności - takie rzeczy również są wyłapywane w trosce o użytkownika

Tych czynników jest mnóstwo i nie znajdziesz nigdzie wyczerpującej odpowiedzi. Część to domysły na podstawie testów jakie się przeprowadza na stronie.

W skład dobrego LP wchodzi zarówno Usability Strony (sprzedażowa część) jak i moim zdaniem zdrowy rozsądek. Jeśli nasadzi się na stronie słowa kluczowe to niewiele da.