Obecnie 227 forumowiczów jest online
Obecnie 227 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

co zrobić ze słowem, które ma wysoki wynik jakości, a mało wyszukiwań

Nowicjusz ✭ ✭

co zrobić ze słowem, które ma wysoki wynik jakości, a mało wyszukiwań

Odpowiedź eksperta 5verified_user

Dot.: co zrobić ze słowem, które ma wysoki wynik jakości, a mało wyszu

Wschodząca Gwiazda
Witaj,
pisząc o małej liczbie wyszukiwań masz na myśli konkretnie ile (w skali miesiąca)?
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

Przyczyn może być wiele...

fraza nie jest używana przez Twoich Klientów

branża jest mało oblegana

teren na jaki działasz jest mocno ograniczony

zastanów się nad innymi frazami, które opisują Twoje usługi/produkty

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Dodaj różne dopasowania słowa kluczowego i osiągniesz większy zasięg reklamy. Poszukaj fraz pokrewnych, które mogą przynieść dodatkowy ruch. Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭
Dodałam nowe słowo kluczowe, więc na razie ma 0 wyświetleń, stan jest Mała liczba wyświetleń, a Wynik jakości 10/10, dopasowanie mam ustawione przybliżone zmodyfikowane, to z plusami. Nie chcę usuwać tego słowa, skoro ma taki wynik jakości, ale się nie wyświetla, a wydaje mi się bezpośrednio związane z moim produktem.

Wschodząca Gwiazda
Tak myślałem, że o t o chodzi Emotikon: Szczęśliwy
Tak naprawdę ten wynik jakości 10/10 nie jest "prawdziwy". Często jest tak, że dla słów o małej liczbie wyszukiwań na początku pokazuje się taki WJ, a potem się to zmienia, gdy słowo powoduje wyświetlenia reklam.

Natomiast jeśli Google sugeruje, że dla słowa jest Mała liczba wyświetleń to jest duża szansa na to, że tak faktycznie jest i słowo może w ogóle w dłuższym czasie nie powodować wyświetleń więc możesz odczekać jakiś czas, by sprawdzić, czy tak rzeczywiście będzie, a potem je usunąć, jeśli to się potwierdzi.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Ale jak mam inne słowo w takiej samej sytuacji i zmieniłam dopasowanie i stan zmienił się na odpowiednie, więc jak to rozumieć?

Wschodząca Gwiazda
A z jakiego na jakie dopasowanie zmieniłaś?
Bo jeśli zmieniłaś ze ścisłego lub do wyrażenia na przybliżone /z modyfikatorem to tak może być, bo się zwiększa zasięg.
Ale czasem nawet mimo nawet dopasowania przybliżonego z modyfikatorem może być brak wyszukiwań z powodu tego, że występuje w zapytaniu jakieś specyficzne słowo, którego nikt nie szuka.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Pewnie tak się zadziało.

Najlepszy Współtwórca
O słowa warto walczyć. Jak usuniesz to zapomnisz o nim. jak przeszkadza Ci to wstrzymaj i włącz filtr tylko aktywne słowa kluczowe. Zaetykietuj odpowiednim komentarzem. Sprawdź też w planerze czy nie ma na nim trendów w skali roku i wpisz do kalendarza żeby sprawdzić za jakiś czas.

Wschodząca Gwiazda
Oczywiście Lech ma rację - zamiast usuwać lepiej jest wstrzymać.

Aczkolwiek usunięte słowa też można wyświetlać i w razie potrzeby słowo można ponownie dodać. Dodając usunięte słowo w tej samej grupie z tym samym dopasowaniem przejmuje ono dane historyczne usuniętego słowa, więc prawie na jedno wychodzi.

A jeśli chodzi o usuwanie słów kluczowych, to zauważyłem dzisiaj, że usunięte słowa mi się nie wyświetlają na liście, mimo iż jest zaznaczona opcja wyświetlania wszystkich słów.

Co najdziwniejsze po zalogowaniu na inne konto w innej przeglądarce wszystko było już w porządku. Może to kwestia jakichś zmian w interfejsie i coś mi się nie załadowało jak powinno...
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Miałem podobny problem z zerowym wyszukiwaniem wyrażenia: rolety na bulaje, żaluzje do okien jachtowych. Zaproponowałem klientowi GDN i wyświetlanie na portale żeglarskie. Klient do dzisiaj szczęśliwy Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Dokladnie. GDN sluzy m.in. do napedzaja ruchu w wyszukiwarce Google. Jest to strategia swietnie dzialajaca, ale wymaga cierpliwosci i czasu. Dla zapytan, ktore powoduja rzadko wyswietlenia mozna sprobowac odpalic reklame DSA. Czasami mi wpadaja tam wyswietlenia dla zapytan z mala ilosc wyswietlen w innych grupach reklam.