Obecnie 227 forumowiczów jest online
Obecnie 227 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zrobiłem od nowa stronę docelową kampanii i co dalej?

Nowicjusz ✭

Witam, proszę o pomoc.

Kampania już działa od kilku lat, ale ostatnio kiepsko, ponieważ Google stwierdziło, że mam starą stronę i nieciekawe miejsca docelowe (czy jakoś tak).

Zrobiłem stronę od nowa (mam również certyfikat https) i teraz pytanie co muszę jeszcze zrobić, żeby Adwords zaczęło działać czyli wyświetlać reklamy i kierować klientów do mnie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Cześć Piotr Emotikon: Szczęśliwy

Trzeba przejrzeć każdy element prowadzonych kampanii: wszelkie ustawienia, reklamy, słowa kluczowe, wyszukiwane hasła, dane z Analytics oraz wszystko inne, co ma znaczenie i co można zmienić. Następnie zastanowić się co można zrobić lepiej i wprowadzić to w życie - najlepiej zrobić to z kimś kto ma duże doświadczenie w sprawie.

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź, przejrzałem moją kampanię i mam sporo słów kluczowych z ostrzeżeniem " Wyświetlane rzadko z powodu niskiego wyniku jakości" pozmieniałem strony docelowe i czy muszę to jakoś odświeżyć, aktywować żeby takie ostrzeżenie znikło?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Największy wpływ na takie ostrzeżenie ma za niski oczekiwany CTR, ale nie tylko. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo takich komunikatów należy zadbać o maksymalną spójność tematyczno-słowną trzech elementów: słowo_kluczowe-reklama-strona_docelowa. Czyli słowo kluczowe powinno znajdować się w reklamie, która mu towarzyszy a użytkownik powinien wylądować na stronie, gdzie to słowo też się znajduje.

To jest taki punkt wyjścia, który wymusza tematyczny podział grup reklam. W szerszym spojrzeniu użytkownik wpisujący słowo kluczowe powinien chętnie klikać w reklamę a na stronie docelowej znaleźć wszystko to, na co wskazuje jego intencja wnioskowana po wpisywanym wyszukiwaniu. Chodzi zatem o to, żeby jak najrzadziej wracał do wyszukiwarki po wylądowaniu na Twojej stronie.

________
Booguś

Nowicjusz ✭

No to już spełniam te 3 wymogi, pytanie co zrobić żeby to ostrzeżenie znikło, czy trzeba coś kliknąć, czy muszę czekać na potencjalnego szukającego, który wyklika to słowo kluczowe? i wejdzie na stronę?

Wszechwiedzący ✭

Trzeba czekać niestety aż system wspaniałomyślnie zauważy poprawę w sprawie i wtedy rośnie szansa, że radośnie obwieści to zniknięciem komunikatu Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Od jakiegoś czasu działają już rozszerzone reklamy tekstowe - czy już je utworzyłeś?

Dodatkowo zacznij korzystać z rozszerzeń linków, objaśnień, cen, połaczeń, informacji w witrynie, lokalizacji.

Te wszystkie elementy będą miały wływ na wynik jakości. Komunikaty mogą Ci się świecić jeszcze przez pewien czas, dopuki reklama jako całość nie zacznie działać dobrze, czyli zadbasz o to wszystko co napisał Bogooś i ja.

Dodatkowo stawki CPC, dodatkowo odpowiednie teksty reklam, które zachęcają użytkowników co powoduje podwyższenie CTR - współczynnika klikalności.

Dominik Myślak