Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Znaki specjalne w tekstach reklam

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Jakieś 2 miesiące temu wyświetlanie znaków specjalnych w rozszerzeniach linków do podstron zostało zablokowane. Wcześniej można było wstawić encje chociaż było to niezgodne z regulaminem. W tej chwili natomiast pojawiła się możliwość dodania takich znaków do tekstów reklam (patrz niżej; druga reklama). 

Nie znalazłem o tym żadnej wzmianki w regulaminie dotyczączącym tworzenia reklam. Czy wg obecnych zasad takie działania są dozwolone?

ScreenShot032.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Znaki specjalne w tekstach reklam

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Możliwe, że reklama została zapisana i zatwierdzona wiele miesięcy temu i dlatego jest nadal emitowana.

Student ✭ ✭ ✭
Hmmm przy rozszerzenia linków do podstron kiedy przestało to działać to po prostu zaczęły pojawiać się krzaczki.
Wcześniej też nie widziałem podobnych znaczków w tekstach reklam, a dziś znalazłem już 3 takie reklamy.

Student ✭

Być może wynika to z opóźnienia w procesie sprawdzania reklam. Reklama po utworzeniu może otrzymać stan „odpowiednia" i pojawiać się na stronach wyszukiwarki Google jeszcze przed jej zatwierdzeniem. Po sprawdzeniu prawdopodobnie taka reklama zostanie odrzucona.  

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Reklamy niezatwierdzone nie mogą być emitowane w Top3 (wynikach premiowanych).

Student ✭ ✭ ✭

Dzisiaj znalazłem także encje w reklamach Ask'a, które pojawiły sie dosyć niedawno.
Poza tym widzę, że ponownie przetwarzane są znaki specjalne w rozszerzeniach reklam.

ScreenShot033.jpg

Dlatego ponawiam pytanie o "legalność" tego rozwiązania. Czy reklamy bądź linki do podstron zostaną odrzucone czy nie?

Wschodząca Gwiazda

Znaki specjalne nie są dozwolone. Na nowych kontach raczej nie przejdą akceptacji. Na starych kontach jeśli kampania była już kiedyś emitowana pewnie przejdą i dopiero ponowna ich weryfikacja spowoduje wstrzymanie reklam. Sama kiedyś testowałam takie znaki. Reklamy szły przez chwilę poczym były odrzucane.

Pytanie tylko czy te znaki naprawdę są aż tak potrzebne? Reklamy mają teraz takie rozszerzenia, tyle dodatkowych elementów, że nie rozumiem po co dodawać są takie znaki do reklam. Zwłaszcza, że połowa emitowanych w wyszukiwarce reklam nadal nie posiada rozszerzeń Emotikon: Szczęśliwy Tutaj nieco więcej o zasadach redakcyjnych w reklamach

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Miałem kampanię, która leciała od mniej więcej roku i wtedy też wprowadziłem takie znaki w rozszerzeniach reklam. Wyświetlały się one poprawnie (choć wg powyższych zasad redakcyjnych "nielegalnie"). W ciągu ostatniego pół nie było zmieniame w kampanii nic, więc ponowna weryfikacja nie była w tym czasie przeprowadzana, a jednak rozszerzenia ze znakami specjalnymi zostały odrzucone.
Z kolei w innej kampanii, w której takie znaki w rozszerzeniach linkow do podstron testowaliśmy od czerwca (i nie zostały odrzucone przez kilka miesięcy choć kampania była modyfikowana bardzo często) zamiast zostać odrzucone przestały przetwarzać encje i wyświetlały krzaki. Trudno więc ogarnąć działanie tego mechanizmu.

Czy są potrzebe? Może nie ale pomocne owszem. W 2 testach na różnych kategoriach produktów wyniki dla reklam z rozszerzeniami zawierającymi znaki specjalne mieliśmy CTR wyższy prawie o 1%. Przy dużym wolumenie kliknięć dla fraz mocno konkurencyjnych (gdzie top3 zwykle ma rozszerzenia reklam) takie wartości mogą cieszyć Emotikon: Szczęśliwy

Dziwne dla mnie jest natomiast to, że stosowanie tych znaków jest niedozwolone to ponownie jest to przetwarzane i wyświetlane w formie ➲ a nie jak to miało miejsce przez ostatnie 2 miesiące ➲

Ba. Mało tego - wcześniej nie było możliwości w takie znaki przetwarzane były w samych tekstach reklam, a teraz już jest to możliwe. Może sa to jakieś testy subordynacji? Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭

Obecnie system nie pozwala w ogóle zapisać reklamy, w której użyje się niewłaściwych znaków. Próbowałam zastosować przykładowe znaki i od razu pojawia się komunikat:

adwords_symbole.png

Może jest tak, jak pisze Paulina, czyli reklamy które widzisz pochodzą ze starszych kont. Kiedyś pewnie doczekają się weryfikacji Emotikon: Szczęśliwy A tak na marginesie, pamiętaj, że CTR w kampanii to nie wszystko 

Student ✭ ✭ ✭

"Obecnie system nie pozwala w ogóle zapisać reklamy" - Widzę, że najbardziej pasuje tu fraza "to zależy" Emotikon: Szczęśliwy U mnie bez problemu można umieszczać encje (taki komunikat się nie pojawia), ale znaki kodujące nie sa przetwarzane i w reklamie wyświetla się np. &

Owszem CTR to nie wszystko, ale testy 1 zmiennej gdy wszystkie inne pozostają bez zmian to bardzo dużo.

[ Edytowane ]
Magister ✭

Jedno nie ulega wątpliwości, nie jest już to dozwolone. Możliwe, że różnica w komunikatch lub ich braku wynika z różnic we wprowadzaniu samych encji. Wklejenie znaku (Ctrl+v) to niekoniecznie to samo co wprowadzenie. Np. ☞ to niekoniecznie to samo co encja dziesiętna ☞ Tzn teoretycznie to samo, tylko kwestia interpretacji przez oprogramowanie. W pierwszym przypadku mamy konkretny znak, który zostanie odrzucony, w drugim przypadku nie zostanie zinterpretowany. Dodam jeszcze, że faktycznie encje świetnie podnosiły CTR.