Obecnie 309 forumowiczów jest online
Obecnie 309 forumowiczów jest online
Ta kategoria jest poświęcona wątkom na temat zwiększania sprzedaży, poznaj wskazówki jak poprawić wynik jakości i pozycję reklam oraz inne pomysły na optymalizację reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zasady pisania reklam

Student ✭ ✭ ✭

Cześć

 

Zastanawiałem się ostatnio czy zna ktoś może artykuły albo ma gdzieś spisane wytyczne sposobów jak pisać dobrze krótkie reklamy, takie jak w adwords? Większośc tego co znalazłem jest bardzo ogólnikowa a chodzi mi o np. takie zasady jak zostawianie ,,sierot" (jednoliterówek) na końcu linijki itd.

 

Wojtek

Odpowiedź eksperta 4verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
stycznia 2016

Dot.: Zasady pisania reklam

Wschodząca Gwiazda

Szukam, choć nie do końca jest sens abym przytaczała badania z 2014 roku zwłaszcza, że jak chodzi o wygląd i możliwości budowania tekstowej reklamy to od tego czasu na polskim runku sporo się zmieniło.

 

Znalazłam za to z kwietnia 2015 roku bardzo fajny artykuł, który myślę, że pomoże (zwłaszcza, że zahacza też o pisanie każdego wyrazu z dużej litery).

 

http://www.wordstream.com/blog/ws/2015/04/21/adwords-ads

 

oraz coś z tego rokuEmotikon: Szczęśliwy https://www.youtube.com/watch?v=HPmzOxrMkvw

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Dot.: Zasady pisania reklam

Wschodząca Gwiazda
Miyamoto M - moje trzy zasady pisania reklam : obietnica, wezwanie do działania i kropka na końcu "wiersz opisu 1" aby połączyć go z nagłówkiem. Reszta to twórczość ludowa :-). Kto co lubi. Adaśko

Dot.: Zasady pisania reklam

Student ✭ ✭ ✭
,,(...)i kropka na końcu "wiersz opisu 1" aby połączyć go z nagłówkiem." - jeśli dobrze rozumiem to chodzi o taki sposób pisania aby nagłówek i pierwszy wiersz opisu stanowiły jedno zdanie?

Dot.: Zasady pisania reklam

Wschodząca Gwiazda
tak :-). Adaśko

Dot.: Zasady pisania reklam

Wschodząca Gwiazda
Z tą kropką na końcu pierwszego wiersza to już niestety nie to samo co kiedyś i nie zawsze to skutkuje doklejeniem pierwszego wiersza do nagłówka, gdy reklama wyświetla się nad wynikami organicznymi. Wszystko zależy od ilości użytych znaków i "kaprysu" algorytmu Emotikon: Szczęśliwy
Jak nagłówek i pierwszy wiersz są długie to szanse na ich połączenie są bardzo małe. I wówczas w nagłówku doklejana jest domena reklamowanej strony.
Dlatego z tego, co zauważyłem, to coraz częściej reklamodawcy umieszczają kropkę w gdzieś pośrodku pierwszego wiersza. Wówczas tylko część pierwszego wiersza jest doklejana do nagłówka, ale nawet i to rozwiązanie nie gwarantuje wydłużenia nagłówka. Ale przynajmniej zwiększamy tym szanse, że to w ogóle nastąpi Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Zasady pisania reklam

Student ✭ ✭ ✭
A czy np. Rozpoczynanie zdania w pierwszym wierszu i kończenie go w drugim jest uważane za złą praktykę? Czy nie ma to zabardzo znaczenia? Przykładowo

Nagłówek
Poczuj zniewalającą świeżość
balsamu do ciała x. Przekonaj się sam.

Dot.: Zasady pisania reklam

Wschodząca Gwiazda
Musisz pamiętać, że nie zawsze będą one złączone w reklamie ( na jednym poziomie) i może to wyglądać nie za dobrze. Ja osobiście wolę, aby 1 wiersz opisu i 2 wiersz opisu stanowiły odrębne twory marketingowe ( 1 wiersz obietnica a 2 wiersz wezwanie do działania ). Adaśko

Dot.: Zasady pisania reklam

Najlepszy Współtwórca
W obrębie grup reklam możesz utworzyć x reklam. Po to się to robi by ocenić skuteczność poszczególnych reklam.

Każda branża jest inna, a co ważniejsze Ty możesz mieć inne pozytywne wartości, które możesz przedstawić w reklamie.

Tworząc 5 różnych tekstów reklamowych starasz się w inny sposób dotrzeć do Klienta.

Pamiętaj, że reklama, która ma wysoki CTR wcale nie musi konwertować, więc musisz mieć co oceniać - dobrze jest mieć ustawione konwersje.

Dominik Myślak

Dot.: Zasady pisania reklam

Wschodząca Gwiazda

Z taką ilością znaków jaka jest udostępniona dla reklam czyli:

Nagłówek 25
1 wiersz (35)
2 wiersz (35)
url wyświetlany (35) - o nim też warto pamiętać

nie poszalejesz za bardzo. Dlatego to co napisał Dominik jest najlogiczniejszym rozwiązaniem.

1 reklama z polotem
1 reklama z konkretnym przekazem
1 reklama zawierająca cechy produktu/usługi
itd.

 

i testujesz.


Kiedyś napisałam artykuł o najczęściej popełnianych błędach podczas pisania reklam Adwords. Choć pochodzi z 2014 roku nadal jest aktualny wiec może Ci się przyda:

10 najczęściej popełnianych błędów podczas tworzenia reklam tekstowych Adwords

Dot.: Zasady pisania reklam

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki Emotikon: Szczęśliwy a czy sposósb pisania każdego wyrazu z dużej litery w tekście reklamy nie jest odbierany źle przez google? Mogliby to podciągnąć pod losową kapitalizację liter?

Dot.: Zasady pisania reklam

Najlepszy Współtwórca
to jest akurat wyjątek od reguły - o dziwo nie mogę tego znaleźć teraz w zasadach, ale w reklamach AdWords możesz każdą pierwszą literę wyrazu napisać z dużej litery. Niektóre duże firmy unikają tego zabiegu ze względu na wizerunek.

Ty możesz testować, czyli utworzyć identyczne teksty co do treści, ale w jednym budujesz zdania po polsku (zgodnie z zasadami interpunkcji itp.), a w drugim każdy wyraz z dużej.

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6021546?hl=pl
Dominik Myślak

Dot.: Zasady pisania reklam

Student ✭ ✭ ✭
Własnie zastanawiałem się nad tym ponieważ u konkurencji widziałem takie reklamy jednak na stażu mówiono mi, że nie powinno się tworzyć takich reklam. Osobiście uważałem iż taki sposób pisania jest w niektórych przypadkach skuteczniejszy i bardziej ściąga uwagę.

Dot.: Zasady pisania reklam

Najlepszy Współtwórca
Nie wolno nadużywać wielkich liter. Ale już np. 3 literowe wyrazy można napisać z dużej litery bo system to uzna za skrót - ale należy z tym uważać.

Natomiast jak już pisałem wielkie litery na początku wyrazu to wyjątek od reguły.

I tak często są stosowane ze względu na wyróżnienie się reklamy, ale zanim ich użyjesz sprawdź czy konkurencja tego nie używa - bo wtedy pisanie reklamy "po polsku" wyróżni się bardziej Emotikon: Szczęśliwy wszystko zależy od branży i od samego Klienta - jak pisałem duże firmy mają swoje standardy i taki zabieg nie mieści się w takowych standardach.
Dominik Myślak

Dot.: Zasady pisania reklam

Wschodząca Gwiazda
Pisanie każdego wyrazu z dużej litery nie jest naruszeniem zasad. Nawet wykorzystując narzędzie KIT masz możliwość takiego sformułowania nagłówka, wiersza czy urla aby każdy wyraz zaczynał się z dużej litery. To pisanie wielkimi literami całego wyrazu jest naruszeniem zasad. Zresztą traktowane jest też ogólnie jako "krzyk" więc lepiej tego unikać w reklamach.

Były nawet badania pokazujące, że reklamy, w których każdy wyraz zaczynał się z dużej litery bardziej przyciągał uwagę. Ale to się zmienia.

Trzeba testować wszystko we własnym zakresie i analizować.

Dot.: Zasady pisania reklam

Student ✭ ✭ ✭
Mógłbym prosić o jakieś naprowadzenie na te badania? Teraz uznają, że ludzie się do takiej formy przyzwyczaili i już zaczynają gnorowac takie reklamy?